אחדות העבודה: אווירה מחשמלת ותחושת התעוררות בכנס פיוס במפלגה שארגן עמיר פרץ

27.11.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

עמיר פרץ

אחדות העבודה: אווירה מחשמלת ותחושת התעוררות בכנס פיוס במפלגה שארגן עמיר פרץ

נחמן גלבוע

 

מי אמר שמפלגת העבודה כבר לא רלוונטית? את מפגן הפיוס והאחדות, שארגן עמיר פרץ בבית המפלגה ביום ראשון האחרון, הנחתה לא אחרת מאשר ג'ני טוקרב, פליטת "האח הגדול", התוכנית הפופולארית ביותר במדינת ישראל. ואיך מגיעה טוקרב מפסגת הריאליטי לאירוע מפלגתי? מסתבר שג'ני היא חברתו הצמודה, ובקרוב גם אשתו של יועץ התקשורת של פרץ, טל סנדרוני, ומכאן היכרותה עם הבוס שעליו אמרה באירוע "עבורי אתה האח הגדול".

 

סנדרוני מדווח על 400-500 איש שהגיעו לאירוע, ועל אווירה מחשמלת באוויר ותחושת התעוררות. את פני פעילי המפלגה קדימה הסיסמה "אחדות העבודה", שגרמה ליו"ר מחוז הקיבוצים, ולוולה שור, לבקש בחיוך מהנוכחים לא להציב כיעד את מספר המנדטים שקיבלה אחדות העבודה ההיסטורית (10 מנדטים בשיאה). ולוולה קרא לאחדות במפלגה, וציין שהוא רואה את פרץ כחלק מהנהגת המפלגה. גם פואד בן אליעזר הדגיש את חשיבות ההליכה המאוחדת, והבטיח להירתם כולו לצעידה המאוחדת.

 

גיבור הערב, ח"כ עמיר פרץ, היה במיטבו. הוא חידד את ההבדלים בין מפלגת העבודה, הסוציאל-דמוקרטית, לבין הליכוד וקדימה, הדוגלות בתפיסות קפיטליסטיות. "הקפיטליסטים אומרים שגם בלילה כשאתה ישן הכסף עובד בשבילך", אמר פרץ, "אבל עכשיו הכסף אובד בשבילך. הקפיטליסטים אצלנו רוצים להפריט כל דבר, והנה בארצות הברית כבר מלאימים את הבנקים". פרץ תקף את יו"ר הליכוד, ביבי נתניהו, שדאג תמיד להזכיר בתקופת השפע את תרומתו לכלכת ישראל, והנה בתקופת המשבר הוא פתאום כבר לא אחראי לכלכלה ומצטרף לרעיונות של ההסתדרות על רשת ביטחון. בסיום דבריו התייחס פרץ ליוזמת האחדות, שהחלה ביוזמתו בוועידת המפלגה, והביע תקווה שבזה החל עידן חדש במפלגה.

 

גם יו"ר המפלגה, אהוד ברק, התמסר כולו למפגן האחדות, ולאחר שנה וחצי של יריבות בינו לבין קודמו בתפקיד, עמיר פרץ, הודה שגם הוא עשה טעויות בניהול המפלגה, ואף עלה לבמה לחבק בחום את פרץ. ברק הצטרף למתקפה על נתניהו, ששלח את קרנות הפנסיה לשוק ההון, ועל לבני ובר-און, שאינם מגבשים מדיניות כלכלית כדי להיחלץ מהמשבר. בעבודה מקווים שהכנס יהווה תחילתו של מפנה בדעת הקהל, ושתוצאותיו יתבטאו בסקרים הבאים. 

 

לאתר מפלגת העבודה
לאתר המחלקה הפוליטית של התק"ם

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים