גני טל יוקם מחדש על אדמות של קיבוץ חפץ חיים

27.11.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

גני טל יוקם מחדש על אדמות של קיבוץ חפץ חיים

יעקב לזר

 

מינהלת סל"ע חתמה בשבוע שעבר על הסכם להקמת מושב חדש למפוני היישוב גני טל, שיוקם על אדמות של קיבוץ חפץ חיים. כדי להשלים את המהלך, צריך להיחתם הסכם מקביל בין חפץ חיים לבנקים, שיסיר את השיעבודים מהמקרקעין של חפץ חיים. החתימה על ההסכם בין הבנקים לקיבוץ אמורה להתבצע תוך 30 יום ממועד החתימה על ההסדר בין מינהלת סל"ע לאנשי גני טל.

 

על פי ההסדר, יקצה מינהל מקרקעי ישראל לכל אחת מ-65 המשפחות, שפונו מגני טל ומתגוררות היום בקרווילות במושב יד בנימין, נחלה חקלאית בגודל 40 דונם ושני מגרשים לבנייה למגורים על שטח של דונם אחד. כמו כן, תשקיע המדינה 160 מיליון שקל בהקמת תשתיות פיזיות למושב, ובכלל זה להקמת מבני ציבור - בית כנסת ומבני חינוך. מאז החלה מינהלת סל"ע להקים יישובים חדשים עבור מפוני גוש קטיף, זו הפעם הראשונה שהוחלט להעניק לכל משפחת מפונים שני מגרשים לבנייה.

 

על פי ההסכם המתגבש, קיבוץ חפץ חיים יחזיר למינהל שטח של כ-3,000 דונם, שעליו יוקם היישוב החדש. בתמורה יקבל הקיבוץ סכום כספי נכבד, שיופנה בחלקו הגדול למחיקת חובות. את המשא ומתן בין חפץ חיים ובין הבנקים מנהל מטעם הקיבוץ עו"ד צורי לביא, ואת המו"מ מול מינהלת סל"ע ואנשי גני טל - עו"ד איתן מימוני.

 

במינהלת סל"ע הביעו תקווה, כי ההליך מול הבנקים יסתיים במועד, ואפשר יהיה להתחיל בהכשרת הקרקע ליישוב החדש.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים