מכתבים למערכת "הדף הירוק"

מכתבים למערכת "הדף הירוק"

  

לא מעכב

יואל מרשק, מרכז אגף המשימות

 

(בתגובה ל"אנחנו פה בשבילכם", קשר ישיר, 13.11)

 

שבוע אחר שבוע חוזר הניגון הידוע, יעקב לזר כתב עיתון הדף הירוק הזריז והמוכשר מאין כמוהו זורע זרעי שווא ופיתיונות לקוראים ללכת שבי אחר מנגינות לבו המופרטות.

לידיעת הכל, לפני ההצבעה בקיבוץ מיצר נערך דיון במוסדות התנועה הקיבוצית אשר הופתעו לחלוטין מהנושא ומהעיתוי. קולי שעמד נגד הצעת ההצבעה הייתה לו משימה אחת: לאפשר לכל הנוגעים בדבר לשבת יחדיו, לשמוע איש את רעהו ולנסות להגיע להסכמות או לא בטרם הכרעה.

אין ולא הייתה כל כוונה בהצבעתי שלא לקבל את עמדתם הערכית של  אנשי מיצר ובוודאי שלא לעכב כל מהלך של קליטה לקיבוץ מיצר. זאת הוסבר לחברים באותה אסיפה – ולמחרת גם לכתב הדף הירוק לאור שאלותיו בטלפון.

ראוי לדעת כי חברי מיצר נחושים בדעתם להיאחז ברמת הגולן בשליחות התנועה הקיבוצית וככזאת היא מחויבת לפעול ולסייע להם בכל הדרוש בהתאם להחלטות החברים בשיתוף פעולה עם התנועה.

רואים חשיבות רבה

דפנה יוריסטה, דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר

 

בתגובה ל"עתידה של חוות הנוי מוטל בספק" 13.11

 

חוות הנוי בעמק חפר ממוקמת על שטח השייך למינהל מקרקעי ישראל, אשר בעבר נחשב לשלוחה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר. לפי כ-15 שנים הועבר השטח לטיפול של הארגון לגננות ונוף, אך הבעלות עליו הייתה ונשארה, כאמור, של מינהל מקרקעי ישראל.

לאחרונה זכה יזם פרטי במכרז על השטח וחוות הנוי נדרשה לפנות את המקום. משרד החקלאות ופיתוח הכפר הוא כאמור אינו הבעלים של השטח, אך במשרד רואים חשיבות רבה בחווה המשמשת לקורסים ולמטרות למידה נוספות ובעבר שימשה כחוות הדגמה לצמחים.

לאור החשיבות שרואים בחווה, נבדקת בימים אלו האפשרות לסייע, לפנים משורת הדין, ולהביא להשארת החווה במקומה.

תיקון טעות

המערכת

 

הקונגרס הציוני הראשון התקיים כמובן בשנת 1987 ולא כפי שנכתב בכתבתה של מעין נטעלי סמולר. הייני בורנשטיין נולד בשנת 1920, בעיר באזל שבה התקיים הקונגרס הציוני הראשון. ותודה לכל מי שטרחו להעמידנו על הטעות.

בחירות 2009

עמיר ואנחנו מאותו הכפר

סער מרשק, קיבוץ גבעת השלושה

 

על עמיר פרץ ועל חברי הקיבוצים כתב המשורר "אנחנו מאותו הכפר". ואשר על כן, אני פונה לחברי הקיבוצים, אזרחי המדינה וחברי מפלגת העבודה לתמוך ולעזור בפריימריס הקרוב לח"כ עמיר פרץ. היות לנו, חברי הקיבוצים, הנושאים של סולידאריות בין האנשים, הדאגה לפנסיה, לעבודה ולמגורים הם בנשמתנו.

מכל המועמדים האיש המייצג  טוב ביותר את דעותינו הוא עמיר פרץ. לא הוא מאלו שידבקו בכיסא ולא הוא מאלו שיחליפו מפלגה ולכן אין ספק.

לא עבדתי עם עמיר, אך בשנים האחרונות הכרתי את האיש ודעותיו קרובות מאוד בגוון הסוציאל דמוקרטי שלהם לבית שממנו אני באה. עמיר פרץ הוא אחד מאתנו. עתידו ועתידנו יהיו בעתיד משולבים יחדיו.

הבה נוכיח כי למדנו משהו בפוליטיקה ונקדם אנשים בעלי ערך ודרך הפוגשים את לבנו הפועם המבקש להשפיע יחדיו.

שלי ואופיר חברי כנסת יוצאי דופן

יגאל צחור, רביבים

 

בימים הקרובים נתייצב לבחור את חברי הכנסת של מפלגת העבודה לכנסת, הבחירה תהיה בין אלה שלא שוריינו, ואלה שנותרו נאמנים למפלגה. אלה ימים לא קלים  לכל מי שבמשך שנים רבות מאמין בערכיה של המפלגה.

במשך שנים קיימנו שיח רעיוני, חברתי ודיונים נוקבים בנושא השלום. לצערנו בשנים האחרונות ראשי המפלגה נטשו את הדיון הרעיוני לטובת רצונות אישיים. באחת, נעלמו כל הדגלים, נחצו קווים אדומים לטובת כיסא בממשלה. בהתקרנפות הגורפת מצאתי שני חברי כנסת, יוצאי דופן, שלא נרתעו להשמיע את דעתם האחרת, חברת הכנסת שלי יחימוביץ וחבר הכנסת אופיר פינס, מצאתי בשניהם שותפים למחשבה והבעת עמדה.

שניהם לדידי ראויים להיות בצמרת המפלגה ולנווט את דרכה. איני יודע מה יהיה גודל הסיעה, הוא יהיה בדיוק מה שהציבור יחשוב על מפלגת העבודה. אני מאמין שלמרות שכולם חובטים היום במפלגה, גם מאוכזביה רוצים שיכנסו לרשימה לכנסת המעולים שבנציגיה.

אותם חברי כנסת שיהיו מנהיגיה, לא אומרי הן שעבורם ההישרדות הפוליטית היא העיקר. דווקא המשבר הנוכחי בהנהגת המפלגה ובדרך התנהלותה יזרז את תהליך הבראת המפלגה. ברגע שזה יקרה הייתי רוצה לראות בין מוביליה את אופיר פינס ושלי יחימוביץ.

שלי יחימוביץ היא חברת כנסת צעירה ברוכת כישרון. עמדה כחומה בצורה על עמדותיה החברתיים. כשיו"ר המפלגה דבר על קפיטליזם חזירי, היחידה שידעה לבטא זאת נכון וזה גם נשמע אמין זאת הייתה שלי יחימוביץ.

שלי ואופיר הם המייצגים הראויים ביותר לדעתי הצנועה.

מצאנו אוזן קשבת אצל אורית

נתן לבון, עובד סוציאלי וביאנקה יואל, מנהלת

 

נפגשנו עם הרבה מאוד חברי כנסת כדי לשכנעם לפעול למען זכויות הזקנים ולשמחתנו מצאנו אצל אורית נוקד אוזן קשבת, נכונות ועשייה יוצאים דופן.

מחויבותה לקידום זכויות הזקנים הנה בלתי רגילה, היא פעלה בעקשנות ובהתמדה לחוקק חוקים בעלי חשיבות קרדינאלית לרווחתם של הזקנים. די להזכיר את חוק הצמדת קצבת הזקנה לשכר הממוצע במשק וחוק הכללת האשפוז הסעודי בחוק ביטוח בריאות ממלכתי.

אנחנו מצאנו בה שותפה כנה ואמיתית, אהבתה, הבנתה ומחויבותה לזקנים הרשימה אותנו מאוד ולדעתנו יש לאפשר לה להמשיך במלאכתה הברוכה.

אנו ב"כן לזקן", אגודה של אנשי מקצוע, בלתי תלויה ואל מפלגתית הפועלת לקידום זכויות הזקנים רוצים לראות את אורית נוקד בכנסת ה - 18, וטובת הזקנים מחייבת זאת!

הניצחון של אורית נוקד - ההפסד של מחוז הקיבוצים

רותי וניג, כפר החורש

 

החלטת אורית להתמודד במשבצת הקיבוצים, למרות החלטת המחוז שעליה להציג אתמועמדותה ברשימה הארצית, היא בבחינת יריקה לבור אשר ממנו היא שותה. זו עזות מצח ואגואיזם. לא טובת המחוז לנגד עיניה, אלא טובתה ונוחיותה האישיים.

עד עתה, היינו רגילים שנציגינו, שהם נבחרי המחוז ושליחיו, נוהגים ע"פ ההחלטות והכללים המקובלים. אורית הפרה את הכללים והנורמות שהחילונו על עצמנו ובעיקר את מחויבותה לשולחיה.

חשוב, כי פעילותו הפרלמנטרית של נציגנו, תחרוג עם הזמן מהמשבצת המחוזית ותעפיל ל"ליגה הלאומית". המחוז אפשר לאורית במשך שתי קדנציות, לבסס את מעמדה הפוליטי, על מנת שתוכל להתקדם ולתפוס עמדה בעשייה הכלל מפלגתית.

התעקשותה להתמודד במחוז, משאירה אותנו קפואים על שמרינו ללא יכולת לרענן את השורות ולהזרים כוחות חדשים, שיקדמו ויחזקו את מעמדנו וכוחנו כמחוז הגדול במפלגה. במצב שנוצר עתה, עקב הליכתה במחוז לא נוכל להתקדם הלאה היות, שמה שהיה הוא שיהיה.

אין ספק, שאורית תזכה במרב קולות מתפקדי המחוז. "ניצחונה הסוחף", יהיה אך ורק כפועל יוצא מן העובדה, שמולה לא יעמוד אף מתמודד משמעותי, אשר בסיטואציה אחרת סיכויו לזכות ברוב הקולות היו גבוהים ביותר.

אופן התנהלותה, ניטרל מועמדים אחדים איכותיים וטובים. אך טבעי הוא כי מי שהתנחל במחוז במשך שנים ולא טרח לפרוץ החוצה, נטע שורשים, העמיק קשרים ויצר מחויבויות של האנשים כלפיו, תמיד יזכה בתמיכה המרבית.

הניצחון הוא של אורית - ההפסד של מחוז הקיבוצים במפלגה.

כעת מוטלת על המחוז האחריות לנהוג בנחישות ולהפוך את הנורמות שהופרו להחלטות מחייבות.

 


מסמכים חדשים במדור דעת אורחים


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים