ספורטל - מדור הספורט

13.11.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ספורטל

תום שלח

 

קויפמן. אליפות. צילום: בארי מן

קרטה

 

היסטוריה למורן קויפמן

 

כל מי שעוסק בתחום אומנויות הלחימה בצפון מכיר היטב את השם מורן קויפמן. הסנסיי מקיבוץ דפנה מקדמת זה זמן רב את תחום הקרטה ואומנויות הלחימה בגליל העליון, ואף הקימה לראשונה את נבחרת ישראל לבנות בגליל העליון. פועלה בתחום זה הביא לכך, שבתחילת השנה בחר בה משרד התרבות, המדע והספורט כאחת משלושים הספורטאיות שזכו להיכלל במיזם לעידוד ספורט הנשים בישראל. במסגרת המיזם זכתה קויפמן בתעודת הצטיינות, שהעניק לה השר ראלב מג'אדלה על פועלה כמאמנת וספורטאית, אך חשוב מכך, היא קיבלה זריקת עידוד בדמות תמיכה כספית ל"בייבי" שלה - בית הספר לאומניות הלחימה בגליל העליון. כעת רושמת הקרטיסטית הישג נוסף: האישה הראשונה בישראל שזוכה בחגורה שחורה דאן 3 בסגנון ג'וגו-ריו! באופן מקרי תקבל קויפמן את התואר היוקרתי בדיוק ביום שבו תחגוג יומולדת 30.

 

קויפמן, שמתאמנת בשנים האחרונות אצל מאסטר האני סאקס, ערבי נוצרי מכפר יאסיף, מתמחה גם באומנות לחימה חדשה, העונה לשם "מיוזיק פורם", ומשלבת קרטה ומוזיקה. עקב התאהבותה באומנות זו, יזמה את אליפות ישראל הראשונה בתחום שתיערך, איך לא, בקיבוצה דפנה בתחילת 2009. נאחל לה המון בהצלחה ומזל טוב על השגת התואר היוקרתי.

 

כדורעף גברים

 

מטה אשר למען שחרור גלעד שליט

 

בשבוע שעבר אירחה קבוצת הכדורעף, הפועל מטה אשר, את הפועל המעפיל עמק חפר לדרבי קיבוצי. 250 הצופים, שגדשו את היכל הספורט "נעמן", חזו בניצחון קליל של המארחים, שגברו על ילדי עמק חפר ללא קושי 3:0. אך עם כל הכבוד למשחק, את עיקר תשומת הלב משכה העובדה, שהקבוצה הגלילית החליטה לקחת חלק פעיל בלחץ לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט. בפתיחת המשחק נערך טקס שבמהלכו נשא יו"ר הקבוצה מיכאל קישון, נאום ובו הדגיש את מחויבותה של הקבוצה, שמייצגת את הגליל המערבי, לפעול ככל יכולתה על מנת להביא לשחרורו של בן האזור, המצוי בשבי החמאס זה 863 ימים. קישון הביע תקווה, שבקרוב תוכל הקבוצה לארח את שליט באחד ממשחקיה. במהלך המשחק חולקו סטיקרים עם הכיתוב "גלעד עדיין חי", ובאולם נתלו שלטים הקוראים לשחרורו. בקבוצה מתכננים לערוך טקס בכל אחד ממשחקי הבית עד לחזרתו של שליט הביתה.

 

כל הכבוד.

 

ברבר והסוסה "מייטי מיסצ'יביאס". עוד אליפות

ספרינטים

 

בכורה ביתית מוצלחת מאוד הייתה לקבוצת הפועל גליל/גלבוע, בפתיחתה של ליגת העל לכדורסל. אחרי שהובסו שבוע לפני כן בהיכל נוקיה על ידי מכבי תל אביב במחזור פתיחת העונה, חזרו חניכיו של עודד קטש לאולם בגן נר רעבים לניצחון במשחקם מול בני השרון. בראיין רוברטס, עם 19 נקודות, גוני יזרעאלי עם 16 וחבריהם שטפו את המגרש ולא השאירו לאורחים מהשרון שום סיכוי. בסיום ניצחו המקומיים 74:54 ואותתו לליגה, שבגלבוע צומחת קבוצה מלהיבה.

 

לפני מספר שבועות הסתיימה עונת הרכיבה, ומועדון הרכיבה של רמת יוחנן סוגר שנה חלומית ורבת תארים. ההישגים מתחילים עם ליאור רז חת, שהגיע ממעמד של סגן אלוף ישראל בעונה הקודמת. רז חת, שגם משמש כמאמן ריינינג במועדון, התחיל את העונה רק בתחרות השנייה, אך למרות זאת הצליח לרשום הישג מרשים, כשזכה במקום הרביעי בארץ בריינינג פתוח ובתואר סגן אלוף סבב NRHA (איגוד הריינינג האמריקני) באותו תחום. הישג טוב רשמה גם אבישג דרור, שהוכתרה כאלופת ישראל בריינינג נון פרו לסוסים בגילאי 5-4. כשיש הישגים בבוגרים גם הנוער מושפע מכך, וההישגים שלו לא איחרו לבוא כשדור ברבר הוכתר לאלוף ישראל בריינינג ירוקי עד גיל 18, אחותו כרמל גרפה את תואר סגנית אלוף ישראל בפלז'ר עד גיל 15 ושהם סביח מוקמה במקום השלישי בהורסמנשיפ עד גיל 18. כל הכבוד ונאחל להם שיזכו להצלחה גם בעונה הבאה.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים