החצר - מעשיות מהקיבוצים

30.10.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר

ק' בוצניק

 

תלמידות האולפן למוזיקה שער הנגב, אליטה צייטלין ואהוד ברק. צילום: אסף רביץ

כוכבות בסוכה

מ.א שער הנגב

 

אנחנו כבר מזמן אחרי סוכות, אבל בגלל שלא הספקנו לספר לכם קודם, כדאי שתשמעו עכשיו: מי שהגיע ביום ראשון שעבר לסוכתו הרשמית של שר הביטחון אהוד ברק, זכה לשמוע את הרפרטואר המוזיקלי המגוון של חמש מתלמידות האולפן למוזיקה שער הנגב. הבנות נבחרו כהרכב המוזיקלי שילווה את יום המחווה לקבוצות שונות בחברה הישראלית, והנעימו את ביקורם של אורחי הסוכה. הרפרטואר כלל שירים ישראלים בנושא שלום, שנבחרו על ידי אליטה צייטלין, המנהלת המוזיקלית של האולפן, והבנות שבימים כתיקונם מורגלות להופיע בכנסים שונים, אך לא מול שרי ביטחון, קצרו מחמאות רבות ואף זכו לתמונה משותפת עם ברק. יש כבוד.

 

פרידמן והקנגורו

כוכב בסוכה 2

ניר דוד

 

לפחות קנגורו אחד מגן גורו שבעמק המעיינות זכה לקבל השבוע את ארוחת הערב שלו מידיו של הווארד פרידמן, נשיא אייפאק (השדולה למען ישראל בארצות הברית).

פרידמן הגיע לגן עם פמליה של 28 איש. הם סעדו את לבם בסוכה, ששופצה מבעוד מועד והוכשרה מכל הבחינות כיד המלך, ונשארו להתפלל בה מנחה. לאחר מכן ערכו סיור בן שעה בהדרכתו של מנהל הגן, יהודה גת. הערב ירד והקנגורואים הרעבים החלו להתקבץ סביב המבקרים בציפייה לקבל אף הם ארוחת ערב. פרידמן ואנשיו שיתפו פעולה, האכילו אותם מכף ידם והתרגשו לראות גור קנגורו יוצא ונכנס לכיס אימו.

 

כבוד הרב. צילום: אודי צורי

מפלסים דרך

מפלסים

 

מתברר, שאף על פי שקיבוץ מפלסים הוא חילוני לכל דבר ועניין, מתקיים בו בית כנסת פעיל במשך כל ימות השנה ואף בית מדרש לחילונים ולדתיים. לכן הרבנות הראשית של צה"ל החליטה לקיים בחג שמחת תורה את אירועי ההקפות השניות בבית הכנסת של הקיבוץ, למען הזדהות עם תושבי האזור ולמען קירוב לבבות מסיבי. בטקס השתתפו נכבדים רבים, וכולם פיזזו ושמחו לצלילי מקהלת הרבנות הראשית. חברי הקיבוץ הגדילו לעשות, ואף הזמינו את חברי היישובים הדתיים הסמוכים, סעד ועלומים שאינם שייכים למועצה. הדוסים השכנים אכן הגיעו ותרמו לאיחוד הלבבות המרגש. מי שאחראים לכל הדבש הזה ועוסקים בקירוב לבבות גם בימי חול הם תאיר ויוסי סוסנה, זוג דתי שחי בשכונה הקהילתית של הקיבוץ. בעוד תאיר היא רכזת התרבות של הקיבוץ, יוסי מתפעל את בית הכנסת. זה המקום לציין, שבמפלסים חוגגים השנה את שנת ה-60, והמדור כולו תקווה, שאחרי השמחה הראשונה של השנה יבואו עוד רבות.

 

מילים של טעם

עין זיוון - בוסטון

 

מפגש מעניין בין מילים לטעמים נוצר ב'שף אישי', הספר החדש של יותם גבעול ויהונתן גפן. יותם, קיבוצניק לשעבר מעין זיוון, הגיע לבוסטון לאחר שירותו הצבאי, עבד במספר עבודות, למד בישול בקולג' ניוברי ועל הדרך פגש שם גם את יהונתן גפן. בין השניים נוצרה חברות אמיצה, שכללה בישולים וטעימות לרוב, ולבסוף נולד גם ספר יפהפה ובו 50 מתכונים בריאים ופשוטים של יותם, ובין לבין גם רשימות מקסימות של יהונתן. יותם, שהיום הוא שף פרטי המבשל בקביעות לתושבי בוסטון, הוא מאמין אדוק בשילוש הקדוש: פשוט-בריא-זול, ומציע בספרו טיפים שימושיים רבים.

 

עטר גבע עושה על האש

הפוחלץ ששאג

עין חרוד

 

במוזיאון הטבע והארכיאולוגיה בבית שטורמן שבעין חרוד נפתחה בשבת שעברה התערוכה הקבוצתית, "הפוחלץ השואג". בתערוכה בעלת השם הכלל לא קונבנציונלי ניתן למצוא אמנים עכשוויים, שמציגים את עבודותיהם בין מוצגיו ואוספיו העתיקים של המוזיאון, וכמו כן להיחשף לחיבורים לא צפויים בין מוזיאון שורשי ועתיק לאמנות עכשווית ותוססת, הפולשת אל מרחביו. אוצר התערוכה הוא יובל קדר ובין המשתתפים 24 ציירים, פסלים אמני וידאו ואינסטליישן, בהם: גיורא ברגל, שרון גלזברג, מלאני דניאל, ליאור ווטרמן, יובל כספי, נבט יצחק, אפרת קדם ודנה לוי.

עטר גבע, הבן של ואמן צעיר בפני עצמו, יצר מיצג בו הוא עושה על האש. לשאלת צלמנו "מה אתה עושה?" השיב גבע "על האש". אמנות מודרנית, לך תבין.

 

הקיר. עוקבים

קיר ה-70

עין המפרץ

 

המדור עוקב בהתפעלות אחר קיר ה-70 שיצרו יחדיו משפחות קיבוץ עין המפרץ לכבוד חגיגות ה-70 של הקיבוץ.

 

איכות רדיופונית

גליל

 

החודש זכה רדיו קול הגליל במקום השני בפרס תחקיר בתקשורת קהילתית במהלך הכנס הארצי לתקשורת קהילתית, שהתקיים במרכז הקונגרסים בחיפה. הזוכה המאושרת היא בחורה בשם זוהר לידר, שעומדת מאחורי התוכנית השבועית 'סביבנו'. בתוכניתה עוסקת לידר בנושאי סביבה וטבע במועצה אזורית הגליל העליון וברחבי אצבע הגליל.

את הפרס היא קבלה רשמית על כתבת תחקיר ששודרה ביוני 2007, ועסקה בתוכניות פיתוח ובנייה של פארק הזהב בקריית שמונה, שעלולות להשפיע בצורה הרסנית על הסביבה. לידר הגיעה לרדיו במקרה. בהיותה מדריכת טיולים באגמון החולה השתמשה רבות במיקרופון אוטובוסי, כדי שהמטיילים ישמעו אותה טוב יותר, וכשיותר מדי אנשים החלו להחמיא לה על קולה הרדיופוני, לקחה את התואר השני שלה בלימודי הסביבה, במטרה להעלות את המודעות לעניין דרך הרדיו.

 

הסבתא של וולולה

רגבים

 

שמחה בקומה שבע בלאונרדו: לנועה יפת, רגבים, מנהלת לשכתו של ולוולה, מזכיר התנועה, ולבעלה, יוחאי, נולד נכד ראשון. ההורים המאושרים הם טל, בנם, שהוא גם מנהל הקהילה ברגבים, ורעייתו, מירב.

ביום ראשון זרמו המברכים, חיבוקים ונישוקים, בקבוק יין וזרי פרחים.

 

החצר הוירטואלית

גרנות ברשת

 

ב-www.granot.co.il מופיעות גם כל חברות הבת של גרנות וניתן להיכנס אליהן ולהתרשם מתוכנן.

אז מה יהיה לנו באתר? ובכן: שירות לאנשי הכספים והנהלת החשבונות של המשקים והמפעלים. או. אר.אס גרנות - פרסום משרות פנויות לחברי הקיבוצים וגרנות פרייבט - פרסום מבצעים לחברי הקיבוצים. חברי קיבוצים מוזמנים להיכנס ולהרוויח - מי למציאת מחיר אטרקטיבי לרכב ומי במציאת משרה חדשה.

 

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים