ספורטל - מדור הספורט

7.10.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ספורטל

תום שלח, עמוס קלס

 

יבזורי. צילום: אביעד מזרחי
כדורגל גברים

 

ליגה ב' מציגה: שתי קבוצות קיבוציות

 

עונה חדשה נפתחה בליגה ב' מחוז צפון, והפעם הוכפל בה מספר הקבוצות הקיבוציות, כאשר להפועל מסילות נוספה העונה גם הפועל רמות מנשה/מגידו. זו הייתה הפתעה עבור חניכיו של שלמה לירן, מפני שהקבוצה סיימה את העונה הקודמת בצורה מאכזבת, כשהתברגה למקום השני בליגה ג', מקום שממנו לא עולים ליגה. אולם נראה שהמזל שיחק לקבוצה מהרי מנשה, שבסופו של דבר הצליחה להעפיל לליגה ב', הודות להתפרקותה של מכבי טורעאן.

 

הפועל מסילות שיחקה בליגה זו גם בעונה החולפת, וסיימה מקום אחד לפני זה שממנו נושרים ליגה. נראה, שהשנה הפיקו לקחים למרגלות הגלבוע; הקבוצה התארגנה מראש, בניגוד לעונה שעברה, ונראה שהיא מוכנה לפתיחת הליגה. עם זאת, נראה שהקבוצה מגמגמת לאחר שני מחזורים, שבהם עוד לא אספה אף נקודה וירדה מנוצחת פעמיים.

 

לעומתם הקבוצה ברמות מנשה, שלא ידעה עד הרגע האחרון באיזו ליגה תשחק, הצליחה להתעלות ובתום שני מחזורים הם כבר עם ארבע נקודות, לאחר שסיימה את שני המשחקים בתיקו ובניצחון. החידוש הבולט של השנה הוא ערבוב הקבוצות משני מחוזות הצפון. לאור מהלך זה, ימצאו עצמם השחקנים עושים את דרכם למקומות כמו כרמיאל, נהריה, כפר סמיע ועוד מקומות רחוקים יותר ממה שהיה נהוג עד כה. על פני השטח נראה ששתי הקבוצות יבלו את העונה בין התחתית לאמצע הטבלה, כשרמות מנשה עשויה להפתיע ולהתברג בחלק העליון של הטבלה. אנו מבטיחים להמשיך לעקוב ולעדכן אודות שתי הקבוצות, שייפגשו לדרבי המסקרן במחזור האחרון של הסיבוב.

 

(השתתף בהכנת הכתבה עמוס קלס).

 

כדורסל גברים

 

ליגה ב': מחזירים עטרה ליושנה

 

לא רק בכדורגל מתחדשת מועצה אזורית מגידו בקבוצה בליגה ב', גם בכדורסל יש התחדשות. קבלו את קבוצת הפועל מגידו/דליה המחודשת. במשך מספר שנים שהתה הקבוצה בצל, ושיחקה בקיבוץ דליה בלי לעורר עניין גדול במועצה. לפני שנתיים היא אף העפילה לראשונה בתולדותיה לליגה א', אך עדיין לא היוותה אטרקציה מרכזית לתושבי המועצה, שהלכו בשקיקה אחרי הקבוצה הבכירה באזור - הפועל מגידו/יקנעם שכיכבה בליגה הלאומית. בסיום העונה ירדה הקבוצה בחזרה לליגה ב', והיה נראה שהיא נדונה לשנה נוספת בצל, אך לפתע בקיץ החל להסתמן שינוי, אשר בסיסו ברעיון שהגו מיקי פלד מהזורע וראובן פדידה ממשמר העמק.

 

השניים, שמלווים שנים רבות את תחום הכדורסל, חשבו שטוב יהיה להקים לצד הקבוצה הבכירה עוד קבוצה, שתהווה זירה טובה לשחקני האזור. הרעיון עלה עקב ההתדלדלות במספר שחקני הבית בקבוצה הבכירה. העסק החל להתגלגל וקרם עור וגידים, כאשר התברר שהפועל דליה אינה מתכוונת להעמיד קבוצה השנה. החלטה זו אפשרה לקבוצה החדשה להיכנס למשבצת של זו הישנה ולזכות בתמיכה כלכלית מהמועצה ומאיגוד הכדורסל.

 

במהלך בזק גויסו שחקנים, מרביתם ממשמר העמק והזורע, שבאו לשחק בקבוצה לשם ההנאה בלבד וללא שום תמורה כספית, והאימונים החלו. הבולטים מבין השחקנים הם מור פלד (בנו של מיקי) מהזורע, ליאור גוברין ולירון יבזורי ממשמר העמק; שלושתם לקחו חלק במסעה המופלא של מגידו/יקנעם לליגה הלאומית. את הקבוצה יאמן עומר שרון מגלעד, וינהל אותה זיו פלד מהזורע, שגם משמש כסנטר האימתני שלה. כאמור, אחד מהכוכבים הוא לירון יבזורי, שרק לפני שנתיים כונה "השפן של שמר", לאחר שהכריע כמה משחקים בליגה הלאומית.

 

לירון, איך הייתה קבלת ההחלטה לרדת תוך שנה מהליגה הלאומית לליגה ב'?

"האמת? מאוד קלה. ההחלטה הראשונית הייתה לא להמשיך במסגרת של מגידו/יקנעם, עוד לפני שבכלל ידעתי שתוקם קבוצה בליגה ב'. כמות השקעה כזאת שמצריכה הליגה הלאומית לא התאימה לי, דבר ראשון מבחינת לוח זמנים, כי היה לי ברור שהלימודים והעבודה חשובים יותר. דבר שני, כמות הזמן שהקדשתי לכדורסל, גם מבחינת אמוציות, גם מבחינה פיזית וגם מבחינת כמות העיסוק שלי בזה, לא הניבו את ההנאה שהייתי מצפה לקבל בתמורה. הסיבה השלישית היא שחשוב לי עם מי אני משחק ולא מול מי אני משחק. זה לא שיש לי טענות לשחקנים ששיחקו איתי בליגה הלאומית, הם חבר'ה מאוד נחמדים, אבל פה אני משחק עם חברי ילדות שלי שמשחקים איתי מהקט-סל והם גם חברים שלי מחוץ למגרש כך שאני אהנה מזה הרבה יותר".

 

איזה ערך מוסף אתה רואה לקבוצה הזאת? מה ההצדקה לשתי קבוצות במועצה?

"קודם כל יש הרבה אנשים שמאוד אוהבים לשחק כדורסל ואין להם את היכולת והמשאבים לשחק בליגה לאומית, הקבוצה הזאת נותנת את המסגרת הנכונה שבה יוכלו להמשיך לשחק כדורסל באופן מקצועי. חוץ מזה אני מקווה שתושבי המועצה לא יהיו שבעים מהמשחקים של הקבוצה הראשונה וימצאו זמן וחשק לבוא לראות גם אותנו. אבל הסיבה העיקרית שאני רואה לקיומה של הקבוצה הזו היא שעלול לקרות מצב שבאיזה שהוא שלב יחליטו במשמר העמק להוריד את התמיכה בקבוצה הבכירה ואז היא סביר להניח תעבור לשחק ביקנעם. אנחנו מהווים תכנית גיבוי ליום סגריר במקרה שכבר לא תהיה פה קבוצת בוגרים במועצה וכן יהיה חשוב להמשיך לפתח את מפעל הכדורסל באזור עם כל המסגרות שלו, נוער, נערים, ילדים וקטסל שללא קבוצת בוגרים יתקשו להחזיק מעמד".

 

אתה חושב שבגלל שיש שחקנים מקומיים אולי אנשים יותר יתחברו לזה?

"אני חושב שאנשים מהקיבוצים שיש להם שחקנים אולי כן, אבל אנשים מהאזור יבואו פחות. אם נשחק כדורסל טוב בטח יבואו יותר אוהדים, אני לא חושב שיש לזיקה לשחקני הבית חשיבות".

 

יש לכם רשימת שחקנים מרשימה. אתה מאמין שתעלו ליגה השנה?

"האמת שאני ממש לא מכיר ולא יודע איזה קבוצות יש בליגה הזו ומה הרמה הכללית. לפי חומר השחקנים ברור שיש לנו סיכוי וזו כמובן אחת מהמטרות של העונה, אבל בעיני זו בטח לא המטרה העיקרית. המטרה היא ליהנות, אנחנו חבורה של חברים שרוצים פעמיים בשבוע להשאיר את היומיום בצד ולבוא וליהנות מכדורסל".

 

נאחל להם המון בהצלחה.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים