פרשת המטען נגד פרופסור שטרנהל

2.10.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

פרשת המטען נגד פרופסור שטרנהל

נחמן גלבוע

 

ח"כים: עצימת עיניים מתמשכת מול האלימות של בריונים בימין הקיצוני

 

הנחת המטען ביום חמישי שעבר, שגרם לפציעתו של פרופסור זאב שטרנהל, וחלוקת הכרוזים הקוראים לחסל את תומכי שלום עכשיו, הביאו לגינוי המעשה ולאזהרה מפני הידרדרות שלטון החוק בישראל. יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר בתגובה: "אני מאחל החלמה מהירה לפרופסור שטרנהל, וקורא לשר לביטחון פנים להפעיל את כל האמצעים כדי לגלות, מי הניח את המטען בביתו. המעשה הבריוני והמסוכן הזה הוא תוצאה של עצימת עיניים מתמשכת מול אלימות קשה שמופנית כלפי חיילים, שוטרים וכל מי שאינו מסכים עם עמדות החבורה הבריונית בימין הקיצוני. שלא יספרו על עשבים שוטים, התופעות האלה צומחות בימין והמערכת חייבת לטפל בכך".

    

ח"כ אבשלום וילן כתב באותו יום מכתב לראש הממשלה, אהוד אולמרט, שבו נאמר: "היום בבוקר ניסו פעילי ימין קיצוני לפגוע בחתן פרס ישראל, הפרופסור זאב שטרנהל. זו איננה הפעם הראשונה שתנועות הימין הקיצוניות מתרגמות את הלהט האידיאולוגי שלהן למעשי אלימות וטרור. הסיכון המגיע מהימין הקיצוני הוא אמיתי, וחייבים לטפל בכך בכל חומרת הדין. כראש ממשלת ישראל אל נא תבליג עוד לפעולות אלו. מדינת ישראל חייבת לפעול למיגור תנועות קיצוניות אלו, למען שלום הציבור וחופש הביטוי".

    

מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, הביע שאט נפש מתקיפתו של זוכה פרס ישראל, זאב שטרנהל. "נחצה פה קו אדום, שמחזיר אותנו לימים אפלים מהעבר, שבהם אנשים הותקפו בגלל דעותיהם. חובה להשמיע קול צלול וברור נגד מעשים נפשעים אלו; זכותו של כל אדם להשמיע את דעותיו ללא מורא".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים