שוסטר וילין לברק: הצב את המיגון בקדמת המו"מ הקואליציוני

2.10.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

שוסטר וילין לברק: הצב את המיגון בקדמת המו"מ הקואליציוני

נחמן גלבוע

 

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, וראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, פנו ביום חמישי האחרון בדחיפות לשר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, בתביעה להציב את מיזם המיגון בקדמת סדר היום של המשא ומתן הקואליציוני.

    

"בשבועות האחרונים מרבים מפקדי גזרת עזה לעדכן אותנו בפרטי התרחישים מעוררי הפלצות, שיתקיימו עם קריסה אפשרית של הפסקת האש הרופפת", כתבו השניים, "אתה מכיר את העובדות טוב מאיתנו, ויודע כי המפקדים עושים נאמנה את מלאכתם. תפקידם לומר לנו את האמת, קשה, ככל שתהיה. לתדהמתנו, למרות שהצורך בסיום פרויקט המיגון של בתי התושבים בכל היישובים השוכנים עד 4.7 קילומטר מהגבול אינו מוטל עוד בספק, הממשלה לא השכילה, עד כה, למצוא את התקציב לכך. זמנה הקצוב של הפסקת האש הולך ואוזל, ואנחנו מתייסרים עקב חוסר יכולתנו לתת מענה לאלפי תושבים חרדים, שיודעים כמונו כי ממשלתם לא מנצלת את הפסקת הלחימה למיגון בתיהם, למרות אמירה חד משמעית של מומחי מערכת הביטחון ובראשם - אתה, שר הביטחון".

     

בהמשך, מציינים שוסטר וילין, כי הנושא מצוי בדיון בבג"ץ, ומבקשים מברק: "אל תמתין להכרעה השיפוטית שתוציא עבורך את הערמונים מן האש, זו תהיה נגיסה נוספת באמון הציבור באשר ליכולתה של הזרוע המבצעת להבין את המציאות ולגזור ממנה תוכנית פעולה ראויה. אנו סומכים עליך ועל ראשי מפלגת העבודה, שלא יניחו לסוגיית מיגון בתי התושבים בשדרות וביישובי קו העימות הדרומי, עד שיוקצה עבורה התקציב המתאים".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים