ברק מבטיח לדאוג לתשתיות בקיבוצים ולזכאויות בנייה

2.10.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

בהרמת כוסית במחוז הקיבוצים של מפלגת העבודה בגרנות:

ברק מבטיח לדאוג לתשתיות בקיבוצים ולזכאויות בנייה

נחמן גלבוע

 

"נמשיך לדאוג למיגון יישובי עוטף עזה, נדרוש תיקון מהיסוד בכל הנוגע למערכת היחסים בין מינהל מקרקעי ישראל להתיישבות העובדת, ונעשה מאמץ לדאוג שבתקציב 2009 תהיה התייחסות להשקעות בתשתיות בקיבוצים ולפתרון בעיית הזכאויות לבנייה". את כל הדברים האלה הבטיח לבצע שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, בתשובה לדבריו של יו"ר מחוז הקיבוצים ומזכיר התנועה הקיבוצית, ולוולה שור, במסגרת הרמת הכוסית המסורתית של מזכירות מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה. ולוולה גם קרא לברק, לאחד את השורות ולמצוא את הדרך לשיתוף פעולה עם ח"כ עמיר פרץ.     

 

בהתכנסות שהתקיימה במתחם גרנות נטלו חלק כ-150 חברים, השרים, יולי תמיר ובוז'י הרצוג, סגן השר מתן וילנאי, וחברי הכנסת אופיר פינס, אבישי ברוורמן, ליאון טיקוצקי, נדיה חילו וקולט אביטל.  

  

למחיאות כפיים זכו גם מזכ"ל  "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, שהופיע מלווה באבטחה צמודה, והעיתונאי, דניאל בן סימון, שהצטרף לאחרונה למפלגה.

 

בהמשך דבריו מנה ברק את הנקודות העיקריות, שעליהן עומדת מפלגת העבודה במו"מ עם קדימה בדרך להקמת הממשלה: שמירה על שלטון החוק ומערכת המשפט, הרחבת התקציב ב-2.5% כדי לענות על צורכי הביטחון, מתן תשובות לרווחה ופתרון בעיות של מערכת החינוך. כמו כן, הדגיש ברק כי מפלגת העבודה רוצה שותפות אמת בניהול התהליך המדיני, כדי להבטיח מיצוי כל אפשרות להסדר.ברק לגלג על ההתנהלות התקשורתית. "בנו תלי תילים של פרשנות ומשמעויות על מועד הטלפון שלי לציפי לבני אחרי בחירתה. תאמינו לי, הכול שטויות".

    

ברוורמן קרא לברק לעשות סדר במפלגה. החרה אחריו ראש המועצה האזורית, יוסי ורדי, שאמר כי "אנחנו לא יכולים לסבול יותר את ההתנהלות של נבחרינו ואת הריבים והמחלוקות". גם המארח יו"ר גרנות, איציק בדר, פנה לברק באופן ישיר והביע את אכזבתו מהתנהלות המפלגה אחרי פרישת אולמרט, וקרא להנהגת המפלגה לאחד שורות. השרה יולי תמיר מנתה את הישגי שרי העבודה, ואמרה כי היא עוקבת אחר מסע הבחירות של ברק אובמה ומקנאה לפעמים. מזכירת המחוז, חניק מרשק, אמרה כי בשנה הבאה עלינו לטובה הציפייה שלנו כחברי המחוז הגדול ביותר במפלגה היא דאגה לתושבי הפריפריה בכל התחומים - ביטחון, בריאות וחינוך.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים