בחמישה מקצועות בקיבוצים שכר הנשים גבוה ב-10% משכר הגברים

18.9.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

בחמישה מקצועות בקיבוצים שכר הנשים גבוה ב-10% משכר הגברים

נחמן גלבוע

 

אילנה נאור. המגמה תימשך. צילום: אביב לשם

לעומת זאת בשמונה מקצועות שכר הגברים גבוה מהנשים, וברוב הפרמטרים של השכר קיים דמיון לשוק העבודה הכללי במשק.

 

"בקיבוצים כיום קיים יותר דמיון לשוק העבודה הכללי, למרות שאין יחסי עובד-מעביד, ומבוטאים מאפיינים ייחודיים שמשמעותם פערים נמוכים יחסית, רשת ביטחון, וערבות הדדית", אומרת אילנה נאור, מנהלת היחידה התנועתית למשאבי אנוש, ביחס לממצאי "סקר השכר 2008", שנחשף בכנס השנתי שנערך ביום שני במעלה החמישה. בכנס, שנערך בשיתוף עם רוני בוכמן מאיגוד התעשייה הקיבוצית, השתתפו 200 אנשי מקצוע מקיבוצים וממפעלי תעשייה בקיבוצים. בסקר, שערכו וניתחו מומחי חברת "פילת", מוצגת מציאות השכר ב-38 קיבוצים, שהעבירו נתוני שכר של כ-3,000 עובדים ב-160 משרות ענפי המשק וקהילה קיבוצית, לא כולל משרות בתעשייה. בין המשיבים 26 קיבוצים "מתחדשים", ארבעה במודל ה"משולב", חמישה "שיתופיים" מסורתיים (מסרו נתוני שכר השכירים) ושלושה בתהליכי שינוי.

 

מהסקר עולה, כי המשכורות הממוצעות הנמוכות ביותר, לעובדים בלתי מקצועיים, גבוהות בכ-10% משכר המינימום במשק, והגבוהה ביותר ביניהן היא כ-17,000 ברוטו. ממוצע אחוז המפרנסים בגיל חובת העבודה בקיבוץ הוא .72% כל הקיבוצים מפרישים קרן פנסיה לחברים. 80% מהקיבוצים מפרישים פיצויי פיטורין על פי חוק, אם בתוך קרן הפנסיה או באמצעות קרן נפרדת. 89% מהקיבוצים מפרישים כספים לאובדן כושר עבודה על חשבון הענף או הקיבוץ. ב-69% מהקיבוצים מופרשים ומשולמים כספים כמנגנון פנימי של דמי אבטלה לחברים.

 

ב-96% מהקיבוצים המתחדשים קיימת מדיניות הבטחת הכנסה לחברים באמצעות רשת ביטחון; ב-93% מהקיבוצים המתחדשים קיים מס פרוגרסיבי פנימי מהמשכורת נטו, בנוסף על מסי המדינה; ב-12% מהקיבוצים המס נקבע כאחוז קבוע מהנטו, ובכל השאר לפי מדרגות מס; נתון משמעותי מצביע על כך, שרק ב-27% מהקיבוצים קיימת מדיניות הגבלת פערי שכר, ובכל השאר 73% - מהקיבוצים - לא קיימת מדיניות שכזו.

 

מנתוני הסקר עולה עוד, כי חלו שינויים גם בתחום פערי השתכרות בין גברים לנשים. מבין 27 תפקידים שנבדקו, בחמישה מקצועות שכר הנשים גבוה ב-10% ומעלה משכר הגברים. בשמונה מקצועות שכר הגברים גבוה ב-10% ומעלה משכר הנשים. ב-14 מקצועות לא נמצאו פערי שכר משמעותיים. משרות ניהול בולטות, שבהן שכר הנשים גבוה יותר: מזכירת קיבוץ, מנהלת קהילה, מנהלת חדר אוכל ומנהלת עסק זעיר. משרות ניהול, שבהן שכר הגברים גבוה יותר: גזבר, מתמחר, מנהל חשבונות ראשי, מנהל השכרת דירות ומנהל רשת מחשוב. "אני שמחה על הממצאים", אומרת נאור, "ייתכן ששנות ההפרטה לימדו את הנשים לעמוד על שלהן ולדרוש את המגיע להן. עדיין ישנם פערים, אך אלה מתמתנים, ותקוותי שהמגמה תימשך".

 

ייחודיות הסקר, קובעת אילנה, הוא בהיותו כלי ניהולי משמעותי, אשר יכול לסייע בקבלת החלטות בנושאי תמחור משרות של העובדים בקהילה ובמשק וכן בגיבוש מדיניות העסקה ותגמול. כמו כן, מהווה הסקר מאגר מידע אובייקטיבי, אשר משמש לאורך השנה כתשתית להשוואה מול פניות של חברים לגבי רמת התמחור של משרותיהם.

 

לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ", 19.9.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים