מי יהיה מנכ"ל התנועה הבא?

4.9.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מי יהיה מנכ"ל התנועה הבא?

נחמן גלבוע

 

שמועות על מעורבות המזכירים ומאבקים בין זרמים בתנועה, מלווים את המכרז לתפקיד מנכ"ל התנועה שנסגר ב1- בספטמבר. למכרז ניגשו חמישה מועמדים, שלושה מהתק"ם ושניים מהקבה"א. ההנחה הרווחת היא שהמועמד יהיה מהקבה"א, מכיוון שמזכיר התנועה יהיה המזכיר הנוכחי מהתק"ם, ולוולה שור.

 

על פי מה שנודע ל"הדף הירוק" חיפש מזכיר התנועה, גברי ברגיל, מועמד ראוי מהקבה"א, ולאחר חיפושים הציע את התפקיד למרקי לוי מזיקים. לוי, 60 , כיום מנהל מפעל, ובעבר פעיל בתנועה העולמית של השוה"צ, מזכיר ומרכז משק בקיבוצו, נענה להצעה והגיש מועמדות לתפקיד. הוא נתמך על ידי ברגיל, חיים (ג'ומס) אורון ואבו וילן.

 

על פי מה שנודע, ביקש ולוולה מאלישע שפירא לחפש מועמד אחר מהקבה"א, וזה שכנע את אילן רגב מרוחמה לגשת למכרז. רגב, 54, רכז המשק של כרם שלום, ובעבר רכז המשק ומזכיר רוחמה, נענה להצעה והציג את מועמדותו. לועדה צורפה עצומת תומכים ברגב ובה ראשי הזרם השיתופי ואנשי אגף המשימות.

 

רכז מטה כוח אדם בתנועה, יוסי בן שאול, מאשר שקיימים חמישה מועמדים שיובעו לדיון בוועדת גיוס רחבה. לדבריו, הוא הבהיר לתומכי רגב שהוועדה תדון לגופו של עניין, ולא תושפע מרשימות תומכים של המועמדים.

 

ולוולה שור מכחיש בתוקף כי פנה לשפירא. "זה שקר. את חוות דעתי על המועמדים אביע רק בוועדה ולא בתקשורת".

 

אלישע שפירא טוען שהתמיכה ברגב אינה באה בתגובה לתמיכת ברגיל, ג'ומס ואבו במועמד אחר. "לא ידעתי שיש מועמד אחר, ואין לי אף מילה רעה להגיד עליו. החברים שהציעו את אילן, פשוט חושבים שהוא מתאים לתפקיד".

 

גברי ברגיל אומר בתגובה כי הוא שמח שחמישה אנשים הציעו את עצמם, ועכשיו צריך לאפשר לוועדה לבחור את המתאים ביותר.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים