שי חרמש בעד לבני

4.9.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ח"כ שי חרמש

שי חרמש בעד לבני

נחמן גלבוע

 

מסרים סותרים הגיעו לחרמש מטעם מפלגת העבודה.

 

מטה ההתיישבות של מפלגת קדימה החליט ביום חמישי שעבר להעניק את תמיכתו בפריימריז על ראשות המפלגה לציפי לבני. ההחלטה התקבלה לאחר סבב פגישות עם שלושה מועמדים: לבני, שאול מופז ואבי דיכטר, שהביעו רצון להיפגש עם נציגי ההתיישבות. המתמודד הרביעי, מאיר שטרית, לא גילה עניין בפגישה כזו. מטה ההתיישבות הוא אחד הגופים הגדולים במפלגה, לאחר שהתפקדו בו 5,800 חברים. לדברי ראש המטה, ח"כ שי חרמש, השיקול שהניע את חבריו היה הסיכויים של המועמד להקים ממשלה יציבה בשנתיים הקרובות, ולחילופין, הסיכויים של המועמד לזכות במרב המנדטים בבחירות, אם יתקיימו בתקופה הקרובה.

 

"החלטנו לבחון את הסיכויים של שאול מופז להקים ממשלה שתכהן עד 2010", מסביר חרמש, "כשמול זה עומדת האפשרות לתמוך בציפי לבני כמי שתביא הכי הרבה מנדטים בבחירות קרובות. מתוך הלך הרוחות במפלגת העבודה ובשל המלחמות הפנימיות במפלגה, השתכנעתי ללא צל של ספק שאין סיכוי שהם יישארו שנתיים בתוך הקואליציה". חרמש מוסיף, כי מה ששכנע אותו סופית לתמוך בלבני היו שיחות טלפון, שקיבל מבכירים במפלגת העבודה המקורבים לברק ומבכירים בליכוד, שבהן הובטח לו תיק החקלאות, אם יגרום למטה ההתיישבות לתמוך במופז. לעומת זאת, הוא קיבל ברכות מבכירים אחרים במפלגה הקרובים למחוז הקיבוצים, שבירכו אותו על ההחלטה לתמוך בלבני וטענו שזה טוב לברק. "הבנתי שאם זה המצב במפלגת העבודה, אנחנו בכל מקרה נלך בקרוב לבחירות", מסכם חרמש.

 

לכאורה, החלטתו של חרמש לתמוך בלבני מנוגדת לפרסומים, שלפיהם יתמוך מטה ההתיישבות במי שיבטיח את תיק החקלאות לחרמש. כל המועמדים הבטיחו לדאוג למעמדה של ההתיישבות, אך רק הגורמים המעוניינים בחיזוקו של מופז הבטיחו לחרמש את תיק החקלאות. אפשר לראות את תמיכת חרמש בלבני כהוכחה לכך, שלא התנה את תמיכתו בקבלת התיק, ולהתייחס לכך כאל השקעה לטווח ארוך, שבה יתוגמל חרמש לאחר שמירת כוחה של קדימה בראשות לבני בבחירות הבאות.

 

לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ", 5.9.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים