ברק הבטיח לוולוולה, כי היישובים במרחק של עד 4.7 ק"מ מהרצועה ימוגנו

21.8.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ברק הבטיח לוולוולה, כי היישובים במרחק של עד 4.7 ק"מ מהרצועה ימוגנו

נחמן גלבוע

 

במפלגת העבודה ממשיכים לדבר על זירוז המיגון בעוטף עזה, אבל התושבים וראשי המועצות באזור מטילים ספק ביעילות הדיבורים הללו. בכנס ראשי היישובים בעוטף עזה, שנערך ביום רביעי שעבר ובו נכחו, בין השאר, שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק; סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, ועוזר השר להתיישבות, איתן ברושי, קראה ח"כ אורית נוקד לממשלת ישראל לפעול לאלתר למיגונם המלא של יישובי עוטף עזה. "תושבי עוטף עזה הם המיגון של מדינת ישראל – ועליה להעניק להם מיגון הולם", אמרה נוקד.

 

ביום ראשון, במהלך סיור בעוטף של מזכיר התנועה הקיבוצית, ולוולה שור, וח"כ שלי יחימוביץ', צלצל ברק מישיבת הממשלה שדנה בתקציב הביטחון, והודיע לולוולה כי החליט שכל היישובים במרחק של 4.7 ק"מ מהרצועה ימוגנו בשלב הראשון, וכי הגדלת הטווח תכלול יישובים נוספים כמו בארי ומגן. הוא הוסיף, שלשם כך נדרשת תוספת של 500 מיליון שקל לתקציב שכבר אושר, והוא ייאבק על כך.

 

נציגי היישובים בעוטף עזה נואשו מהדיבורים על חשיבות המיגון בכל היישובים, ולכן עתרו לבג"ץ בדרישה לחייב את הממשלה לבצע את המיגון ולהקצות לכך את התקציב הנדרש. ראש המועצה האזורית, אלון שוסטר, אף אמר כי היה מצפה ממשרד הביטחון, בראשות ברק, לתרום את חלקו בתקציב המיגון ולא להסתפק בהמלצות בלבד. בתגובה אומר ברושי, כי תקציב הביטחון לא נועד לנושא זה, וכי ההחלטה להגדילו נתונה בידי ראש הממשלה.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים