הדיון בבג"ץ של מרכז המועצות האזוריות נגד השר שטרית ייערך בספטמבר

21.8.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

הדיון בבג"ץ של מרכז המועצות האזוריות נגד השר שטרית ייערך בספטמבר

יעקב לזר

 

בית המשפט העליון הודיע השבוע, כי יאפשר למרכז המועצות האזוריות בישראל להגיב על תשובת שר הפנים, מאיר שטרית, לעתירה שהגיש המרכז לפני כשלושה שבועות כנגד השר, בנושא הקמת 28 ועדות חקירה חדשות לענייני גבולות וחלוקת הכנסות. בעתירה ביקש מרכז המועצות האזוריות מביהמ"ש לבטל את ההחלטה להקים את הוועדות, וכן לבטל את כתבי המינוי שהוצאו בהקשר זה. הדיון בעתירה יתקיים בספטמבר.

 

במהלך החודשים אשר קדמו להגשת העתירה, פנה יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמואל ריפמן, המכהן גם כראש המועצה האזורית רמת נגב, לשר הפנים מספר פעמים, וביקש ממנו לדחות את הקמת הוועדות לפחות עד לאחר הבחירות בשלטון המקומי. לאחר שפניותיו לא נענו, הורה ריפמן לעורכי הדין של המרכז להכין עתירה לבג"ץ.

 

ריפמן: "ההקמה הסיטונית של עשרות ועדות חקירה, שעלולות לשנות לרעה את המאזן השפוי בין שטחים ירוקים לשטחים מבונים במדינה, חודשים ספורים לפני הבחירות לרשויות המקומיות, מהווה התערבות פוליטית בוטה של שר הפנים וניסיון להשפיע על תהליך הבחירות ברשויות המקומיות".

 

בין ראשי המועצות האזוריות יש מי שקושרים בין הפריימריז במפלגת קדימה, שיתקיימו בעוד חודש ובהן יתמודד השר שטרית, ובין העובדה שהחלטה כה דרמטית מתקבלת על ידי השר זמן קצר לפני כן. זו דרכו של השר שטרית לרכוש את תמיכתם של ראשי הערים, אומרים ראשי מועצות אזוריות. בפנייה לבג"צ נטען, כי להחלטותיהן של ועדות החקירה יהיו השלכות מרחיקות לכת על הדמות ועל העתיד התכנוני של מדינת ישראל, תחום שאינו בסמכותו של השר, אלא אך ורק בסמכותה של ממשלת ישראל ריפמן הודיע, שהוא מקבל בברכה את הודעת בית המשפט, והביע תקווה כי בסופו של ההליך יגיעו במשרד הפנים לתובנה המתבקשת, שלפיה היקף המהלך ועיתויו אינם ראויים.

 

לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ", 22.8.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים