מיקרוקוסמוס: חברת הטיולים בחפץ לב ביטלה לעת עתה שלושה טיולים בגיאורגיה בשל המצב

14.8.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מיקרוקוסמוס: חברת הטיולים בחפץ לב ביטלה לעת עתה שלושה טיולים בגיאורגיה בשל המצב

נחמן גלבוע

 

שלוש קבוצות התכוון יהודה חפץ משער הגולן, בעל חברת הטיולים "בחפץ לב", להוציא לגיאורגיה בחודש הקרוב, אחת מהן מורכבת מחברי שער הגולן שהתכוונו לצאת לטיול ג'יפים בהדרכתו. נכון לעכשיו, בשל הקרבות הקשים שפרצו במדינה בין צבא גיאורגיה לצבא רוסיה, בוטלו הטיולים ונדחו לימים טובים יותר. "אני מאוד מקווה שהקרבות יסתיימו כמה שיותר מהר", אומר חפץ בשיחת טלפון מסין שבה הוא שוהה בימים אלו. "גיאורגיה היא מדינה יפיפייה, מדינה שאוהבת את ישראל, ויעד אטרקטיבי לטיולים. מאוד חבל לי כל מה שקורה שם".

 

במלון בסין רואה חפץ מדי פעם בטלוויזיה המקומית את תיאור הקרבות, והוא גם מתעדכן באופן שוטף אצל בנות משפחתו בשער הגולן. מראות הקרבות באוסטיה ובעיר גורי נראים קשים, והוא מנסה לגבש הערכת מצב לעתיד. "אין לי ספק שנמשיך להוציא טיולים לגיאוגיה",  הוא אומר, "אני מוציא כבר ארבע שנים קבוצות לשם, ובשנה האחרונה הארץ הזו התגלתה כיעד יוצא מן הכלל. זו מדינה שיש בה מראות טבע יפים, עם אנשים חמים, אוהבי ישראל, מכניסי אורחים, ואני מאמין שברגע שהדבר יתאפשר נוציא לשם עוד טיולים. יכול להיות שיהיו אנשים שיבטלו מתוך חשש, אבל אני בטוח שרוב האנשים ירצו לטייל שם".

 

הטיולים שלך עוברים בעיר גורי שהופצצה קשה?

"בהחלט. גורי היא עיר הולדתו של יוסף סטאלין, ואנחנו נכנסים שם לבקר במוזיאון על שמו. גורי נמצאת בסך הכול במרחק לא גדול מהבירה טיביליסי. אם היא הופצצה קשה, זה עצוב מאד".

 

יש מדריכים שמטיילים שם עכשיו, ואומרים שלקרבות אין השפעה על אזור הטיול, כמו שלקסאמים על שדרות אין השפעה על תל אביב.

"זה נכון באופן כללי. לפני שנסעתי לסין אנשים שאלו אותי מה קורה באבחזיה, ואם זה משפיע על המצב הביטחוני בגיאורגיה. אמרתי להם שבאבחזיה זה סיפור אחר. אבחזיה היא מדינה מוסלמית שרוצה עצמאות, ובמקום הזה יש מתיחות מ-92' ומתנהלת מלחמה, אבל אין לזה השפעה על גיאורגיה. מה שקורה עכשיו עם המלחמה בגיאורגיה, כבר שונה מהמצב הקודם. אני לא חושב שאפשר להשוות את זה לשדרות ותל אביב. במצב שנוצר שם אני לא יכול לקחת אחריות להוציא אנשים בטיול, כמו שבשיא הקסאמים אני לא חושב שמישהו היה מביא תיירים לשדרות. אני מקווה שהקרבות בגיאורגיה ייגמרו מהר אולי בהתערבות בינלאומית, ואז אני מעריך שמהר מאוד נחזור לטייל למרות ההרס שנוצר שם".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים