החצר - מעשיות מהקיבוצים

7.8.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר - קראנו בעלונכם

נועה יחיאלי

 

המכון החדש. התרגשות. צילום: נילי שחר

מתחדשים

מצר

 

בקיבוץ מצר שדרגו את הרפת ובנו בו לאחרונה מכון חליבה שנחנך לפני שבוע בטכס מלא משתתפים ונאומים. המוני ילדי וחברי הקיבוץ התרגשו למראה הכניסה החגיגית של הפרות למכון החדש ואחר כך התפנו לארוחת ערב על טהרת מוצרי חלב.

 

ועדת העצים

רמת יוחנן

 

ברמת יוחנן הוחלט בישיבת המזכירות על נוהל כריתת עצים בקיבוץ, שלפיו כריתת עץ בשטח ציבורי מחייבת את אישורה של לא אחרת מאשר "ועדת עצים". בנוהל הובהר בין היתר שהמדינה מטילה קנסות גבוהים על כריתה ללא אישור, ושלפני נקיטת כל פעולה בשטח יש להגיע להסכמה בין הנוי והחבר הנוגעים בדבר. בהעדר הסכמה, כך כתוב, יבוא הנושא לטיפולה המסור של ועדת עצים. מזל שיש ועדת עצים.

 

נס הבננות הגדול

אשדות יעקב מאוחד

 

אמנם שנת שמיטה השנה, אבל ידוע כי היבולים של קיבוצי עמק הירדן שגדלים בעבר המזרחי של הנהר, אינם כפופים לחוקי הכשרות הרגילים. ידוע גם כי הקרה פגעה קשות במטעי הבננות, גאוות העמק ומקור פרנסתו, בחורף האחרון. ובכן מסתבר, שלא בכל המטעים היא פגעה במידה שווה. באשדות יעקב מאוחד, למשל, חלק גדול מהיבול יצא ללא פגע מהלילות הקפואים. תשובה לתעלומה לא נמצאה, אבל ההשערה הרווחת היא כי העובדה שחלק גדול מהיבול נמכר מראש, לסוחרים כשרים מן המהדרין, עמדה להן לבננות בלילות הדין, וכך הן ניצלו ממוראות האכזר בחודשים. ועכשיו נותר לתהות רק איך עברו הפרות הנמוכות (אלה הוורודות, נו, עם מסיכות האב"כ) את הלילות ההם, בכלוביהם, בינות למטעים.

 

אקוסטיקה לילדים

שער הגולן

 

בגנון בקיבוץ התקינו תקרה אקוסטית חדשה ונהדרת, וילדי הגן התחדשו ועלצו. מישהו התחכם ושאל את הילדים מה התחדש בבית, ובן קדוש בן הארבע ענה: יש לנו תקרה כוסכוסית...

 

פריחה מחודשת

 בית אלפא

 

בריכת צמחי המים בבית אלפא פורחת בימים אלה. נימפיאות, נופרים ושאר ירקות צפים שם, אבל גולת הכותרת הוא הלוטוס כמובן.

 

מקבלים מחזור

עמק הירדן

 

בבית ירח, התיכון של העמק (לפחות של התק"מניקים בעמק...), מקיימים בקרוב, לראשונה מאז הקמתו (שזה בערך 60 שנה), מסיבה של כל הבוגרים!

מה שנקרא פגישת מחזורים. זה אמור להערך ב-25.9 בשטח בית הספר. החל מהשעה 17:00 יתקימו מפגשי בוגרים, ב-20:00 תחל מסכת בהצגות ושירים והירהורים, ובשביל לאכול אפשר יהיה ללכת לכנרית (סוף סוף מותר אז סוגרים אותה?!) ויהיו גם דוכנים. כולם מוזמנים ליצור קשר כדי להעביר חומרים ולהשתתף. הנה המייל yerach@yerach.org.il

חדשות הכלבו. אנג'לינה לא, מבצעים כן

חדשות הכלבו

יראון

 

אילן בן דור, מנהל הכלבו של יראון, חשב על דרך מקורית לקדם את העסק. מדי פעם מופץ בתאי הדואר של החברים פלאייר המעוצב בדמות שער אחד העיתונים המוכרים, והכותרות זועקות את מבצעי הכלבו העדכניים. לדוגמה: "לא משתלם לאפות עוגות - קפה ועוגה במחירים שלא יאמנו" או "חשיפה: שינוי שעות פתיחת הכלבו". אדיר.

 

במרדף אחרי זוגיות יציבה

בית אורן

 

גבר יוצע למכירה פומבית (בצחוק) במסגרת פסטיבל "סינגלס קיץ" שמוקדש לדייטינג, כלומר המרדף אחרי זוגיות יציבה, אולי האובססיה החדשה של הדור הצעיר, שלא יודע לעמוד בפיתויים ומנסה לרקוד בכל החתונות ועדיין לא להיות מחויב. "הגברים שירצו להשתתף במכירה הפומבית יצטרכו להציע למכירה את אחד מהכישרונות שלהם כמו: מסאז', ידע פילוסופי מרתק, טיפול רייקי או לילה קסום. כל ההכנסות יועברו לבר ויממנו לכולם משקאות בחגיגה לילית בג'וס-בר", נכתב בהודעה. מדובר בדקדנס, לא פחות. הפסטיבל יארך שלושה ימים ובמסגרתו יהיו גם מסיבות, הצגות, הרצאות והופעות. 16.8.-14 לפרטים: .048307444 איפה טיולי הפו"פ איפה?

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים