מוא"ז יואב ושפיר עתרו לבג"ץ

24.7.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מוא"ז יואב ושפיר עתרו לבג"ץ

יעקב לזר ונחמן גלבוע

.

העותרות מבקשות לשנות את הרכב הוועדה שתדון בחלוקת ההכנסות מאזור התעשייה המשותף, בטענה שהרכב הוועדה מוטה באופן בלתי סביר לטובת קריית גת

 

המועצות האזוריות יואב ושפיר עתרו לבית המשפט הגבוה לצדק, בדרישה שמשרד הפנים ישנה את הרכבה של ועדת החקירה שהקים, במטרה לדון בנושא חלוקת ההכנסות בין עיריית קריית גת ובין המועצות האזורית יואב, לכיש ושפיר. ההכנסות שבהן מדובר הן מאזור התעשייה המשותף, המנוהל על ידי חברת י.ש. גת בע"מ, ובו ממוקמים מפעלי אינטל ומפעלים אחרים. הוועדה הוקמה בעקבות פניית המועצה האזורית לכיש, המבקשת להשתתף בחלוקת ההכנסות מאזור התעסוקה האזורי.

 

בבקשה למתן צו על תנאי טוענות העותרות, כי הרכב ועדת החקירה מוטה באופן מובהק לטובת עיריית קריית גת, ומציינים לדוגמה את צירופו לוועדה של דוד מגן, ראש עיריית קריית גת לשעבר. המועצות האזוריות תובעות, כי לוועדה יצורף אדם שכיהן בעבר כראש מועצה אזורית, או אדם הבקיא במבנה המוניציפלי ובצרכים הייחודיים של מועצות אזוריות.

 

לגבי מגן טוענות העותרות, כי הוא תושב קריית גת, כיהן כראש העירייה שלה במשך כעשר שנים, ומזוהה לחלוטין עם העיר, כך "שאין ספק שקריית גת ותושביה קרובים ללבו לאין שיעור יותר מן העותרות". יו"ר הוועדה הוא חנניה גיבשטיין, בעבר ראש עיריית ראשון לציון במשך 14 שנים, וחברים בה, נוסף על מגן, מיכל בר גיורא, תושבת תל אביב, שכיהנה כגזברית המועצה המקומית גני תקווה, ועטרה מרכוס, תושבת להבים, קצינת תקציבים במשרד הפנים.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים