מהומה במרצ - התנגדות נמרצת לחבירת המפלגה למשרד יח"ץ, שבו שותף ישראל כהן

3.7.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מהומה במרצ

נחמן גלבוע

.

התנגדות נמרצת לחבירת המפלגה למשרד יח"ץ, שבו שותף ישראל כהן

 

ראשי סניפים ופעילים מרכזיים במרצ מביעים כעס רב על כך, שראשי המפלגה  החליטו לכלול את המשרד ליחסי ציבור, שבו שותף ישראל כהן, בין שלושת משרדים עליהם ממליצה המפלגה בפני המתמודדים בבחירות המוניציפליות. במכתב שנשלח בנושא זה ליו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, לראש המטה המוניציפלי, ח"כ זהבה גלאון, ולמזכ"ל מרצ, ירון שור, כתבו 19 ראשי סניפים ופעילים במפלגה, כי הם רואים בהמלצה זו ובכוונה לאפשר התקשרות עם משרדו של ישראל כהן, משום הפרת אמונים עם חברי המפלגה ועם עקרונותיה.

 

כהן היה במשך שנים רבות ראש סניף תל אביב של מרצ, והוא הצליח להסתכסך עם חברים רבים במפלגה. בעבר הוא תקף את חברי הקיבוצים בנושא הקרקעות; ולטענת כותבי המכתב, הורשע על ידי בית הדין של מרצ בהטיית בחירות לוועידת המפלגה, מינה דירקטורים לחברות עירוניות בתל אביב בהליך לא תקין; פעל כנגד ראש רשימת מרצ לשעבר בעיריית תל אביב, מיכאל רועה; ניסה לסכסך בין מרצ לקהילה ההומו-לסבית ובין מרצ להסתדרות; לבסוף חבר לעמיר פרץ ולמפלגת העבודה בהכריזו, כי מרצ בגדה בערכיה ובבוחריה, והעביר חלק מחברי רשימת מרצ במועצת עיריית תל אביב יחד עמו. ההמלצה על המשרד שבו שותף כהן נעשתה בשל העובדה, שהשותף השני במשרד הוא רועי ילין, בעבר דובר סיעת מרצ, שעבד בצמוד ליו"ר הסיעה וראש המטה המוניציפלי, זהבה גלאון.

 

בתגובה למכתב אמר המזכ"ל שור, כי החליט בעצה אחת עם גלאון, להזמין חמישה מנהלי קמפיינים, כדי שיציגו בפני המועמדים המוניציפליים את מרכולתם, ונענה לבקשת ילין להיות אחד מהחמישה. עוד אמר שור, כי ישראל כהן לא יהיה מעורב בשום קמפיין של מרצ, וכי ראשי הסניפים יוכלו לעבוד עם כל מי שירצו. התשובה של שור אינה מספקת את כותבי המכתב, שממשיכים להביע מורת רוח מעמדת ראשי המפלגה.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים