ילדי גן "תות" לנשיא: נמאס לנו! ילדי ניר עוז

19.6.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

שמעון פרס

ילדי גן "תות" לנשיא: נמאס לנו!

נחמן גלבוע

.

לילדי גן "תות" בקיבוץ ניר עוז נמאס. כבר עשרה ימים שהם לא יוצאים החוצה לשחק בחצר. החשש ממטח נוסף של פצצות מרגמה, דוגמת זה שהרג בשטח מפעל הקיבוץ את אמנון רוזנברג מנירים, הוא גדול.

המטפלות והילדים אמרו זאת לנשיא המדינה, שמעון פרס, שערך ביום שני האחרון ביקור במועצת אשכול ובקיבוץ ניר עוז, הן כדי להזדהות עם התושבים, וכדי לעמוד מקרוב אחר המציאות. במפגש בו השתתף גם מזכיר התנועה הקיבוצית, גברי ברגיל, וראשי המועצות בעוטף עזה ביקשו המשתתפים מהנשיא להפעיל השפעתו על ראש הממשלה והשרים להחשת הטיפול בצרכי הביטחון של היישובים. ברגיל  פנה לנשיא וביקש התערבותו להחשת מהלך מיגון הבתים בכל יישובי עוטף עזה, גם אם ייכנס לתוקפו הסכם רגיעה, וכן את התערבותו בהגעה להפסקת העיצומים שנוקטים בשבועיים האחרונים עובדי דואר ישראל. "נדרשת התייחסות מיוחדת של משרדי הממשלה כלפי תושבי האזור" הסביר ברגיל. המשך ביקור הנשיא כלל שיחה עם חברי ניר עוז, וארוחת  צוהרים בחדר האוכל הקיבוצי. "אתם לא רק עוטף עזה, אלא עוטף ישראל ושומר ישראל" אמר להם פרס.

 

למחרת, ביום שלישי, נפגש אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, עם ראשי היישובים בעוטף עזה. גלנט נענה לפניית היישובים שהועברה אליו על ידי גברי ברגיל, והגיע לפגישה עם כל סגל הפיקוד ובהם מפקד האוגדה, מח"ט גבעתי והמג"דים. ברגיל העלה שתי דרישות מרכזיות כלפי הממשלה: האחת, להחליט על מיגון כל היישובים בתקציב של 450 מליון שקל בנוסף ל-327 מליון שקל שכבר אושרו. השנייה, להקים ועדת שרים לטיפול בעוטף עזה כפי שהיה בצפון. גם חברי המטה השיתופי ביקרו בקיבוצי עוטף עזה במטרה לשמוע על המצב בקיבוצים ולבדוק דרכים בהם ניתן לסייע במקרה הצורך. בסיור השתתפו רכז המטה השיתופי, אלישע שפירא, ו-3 חברי מטה נוספים, כולם תושבי עוטף עזה. הם נפגשו עם מזכירי הקיבוצים מפלסים, עלומים, נירים, מגן, ניר עוז, בארי וזיקים. חברי המטה התרשמו כי חלה עלייה ברמת המתח והחרדות, בעיקר אצל משפחות עם ילדים קטנים. יחד עם זאת, ניכר כי בקיבוצים אשר בהם קיימת לכידות חברתית גבוהה יותר, המתח והחרדה פחות באים לידי ביטוי. 

 

עוד קיבוצים ממשיכים לתרום

 

עוד שישה קיבוצים 'עורפיים' הצטרפו לתריסר הקיבוצים שתרמו סכום של לפחות 2,500 שקל עזרה במימון הסעות להפגה בקיבוץ מחוץ לטווח. הכסף נוצל לביצוע שמונה הסעות, עבור חברי כפר עזה, נירים וניר עוז. מהתנועה הקיבוצית נמסר כי ההסעות הבאות מתוכננות מהשבת הקרובה ולאורך החודש הבא, ולכך נדרשות

תרומות נוספות ובלבד שהיעדר מימון לא יעכב את מבצע ההפגה.

 

לכתבה בנושא של עודד ליפשיץ, ב"הקיבוץ", 20.6.08
לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ", 20.6.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים