התקבל הערעור של מחוז הקיבוצים

19.6.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

חניק מרשק

התקבל הערעור של מחוז הקיבוצים

נחמן גלבוע

 

מרשק: נעשה צדק עם יותר מ- 20 קיבוצים, שפסילת חבריהם הייתה מוחקת אותם כליל מספר הבוחרים של המפלגה

 

המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה קיבל את הערעור שהגיש מחוז הקיבוצים, על עתירה שפסקה, כי יש לפסול כ- 1,100 חברי קיבוצים שהתפקדו בחודשים האחרונים למפלגה. העילה לפסילה הייתה שאותם חברים לא שילמו את מסיהם במחצית השנייה של 2007, ועל פי סעיף בתקנון הבחירות הם לא יוכלו להשתתף בבחירות למוסדות המפלגה בחצי השנה הקרובה. השופטים שדנו בערעור לעתירה קבעו, כי ההחלטה לפסול 2,079 מתפקדים במפלגה בטלה, מאחר שהם רשומים היום כחברי מפלגה, שילמו דמי חבר עד 27.5.08 בגין חברותם ב- 2008 ושילמו דמי חבר בשנת 2006 (שנה שבה התקיימו הבחירות ליו"ר המפלגה). לפיכך, נקבע כי כל המתפקדים, שנמחקו מספר הבוחרים, יוכלו לבחור ולהיבחר לוועידת המפלגה הקרובה.

 

מזכירת המחוז, חניק מרשק, שהגישה את הערעור והתעקשה על צדקתו, הביעה שביעות רצון גדולה מההחלטה ואמרה, כי מעבר לפסילה המקוממת של 1,100 חברי קיבוצים שהתפקדו למפלגה, נעשה צדק עם יותר מ- 20 קיבוצים, שפסילת חבריהם הייתה מוחקת אותם כליל מספר הבוחרים של המפלגה. לדברי מרשק, יהיו בוועידת המפלגה 138 נציגים נבחרים בסניפים הקיבוציים, ואליהם יתוספו 47 מזכירי הסניפים. בנוסף, יצורפו לרשימה המרכזית של הוועידה נציגים מתוקף תפקידם, כמו ח"כים ושרים בהווה ובעבר, ראשי המחוז, ראשי מועצות ועוד. בכוונת המחוז גם להגיש חברים נוספים לרשימה המרכזית, על פי קריטריונים שנקבעו בתקנון הבחירות, וכך יוכל לעלות מספר נציגי מחוז הקיבוצים בוועידה הקרובה של המפלגה לכ- 210 איש. מרשק ציינה, כי מסתמנת מגמה במפלגה להפוך את הוועידה למרכז המפלגה, ואפשרות זו נותנת משנה חשיבות לייצוג הגדול של הקיבוצים.  

 

"התוצאה של כל אלה", מסכמת מרשק בסיפוק רב, "היא שמחוז הקיבוצים יהיה הגוף בעל הייצוג הגדול ביותר במרכז המפלגה, והוא אף יגדיל את ייצוגו לעומת המרכז הקודם. בכוונתנו להשפיע, לא רק בנושאים פרסונליים, אלא בעיקר גם בנושאים ערכיים ואידיאולוגיים המשקפים את ערכי תנועת העבודה".

 

לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ", 20.6.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים