החצר - מעשיות מהקיבוצים

19.6.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר

נועה יחיאלי

 

אחרי החגים

משמר העמק

 

אי אפשר בלי איזשהו ריקושט מחג הביכורים, שעדיין נחוג בהרבה קיבוצים בהוד ובהדר קיבוצי נטול ציניות, מוצר שקשה מאוד להשיג בימינו. מעטים, מעטים הם המקומות שבהם ניתן לראות בישראל של 2008 נשים בלבן מפזזות עם שיבולים בידיהן. תחשבו על זה.

 

שמחות בעמק

כפר רופין ומסילות

 

ועוד שמחות שהיו בחג הביכורים. גם בכפר רופין חגגו את שנת השבעים, ובמופע כמובן הזכירו, שהקיבוץ הוא אחד מקיבוצי חומה ומגדל. קיבוץ שכן להם, מסילות חגג אף הוא את השבעים. אצל השמוצניקים (לשעבר!) הניחו את אבן הפינה לשכונת בנים חדשה וגם ערכו כנס בנים גדול. היה מאוד שמח.

 

מו-זיאון

יפעת

 

לפני 12 שנה הקים שלמה דורי את המוזיאון לתולדות הרפת ביפעת, והשבוע הוא נחנך מחדש לאחר שעודכן ושודרג במטרה "לפנות לקהל חדש וצעיר ולקרבו לענף החלב". בטקס החגיגי צוינו לשבח גם רפתני העוטף, העומדים עם פרותיהם בגבורה בקו החזית.

 

כבוד הנשיא

שיגעון בדרום

 

פרס ביקר בטקס הפתיחה של פסטיבל "קולנוע דרום" בשדרות, והעניק פרס לרונית ולשלומי אלקבץ, יוצרי הסרט "שבעה". הגברת אלקבץ, שידועה כעוף מוזר, נשקה לנשיא ולחשה באוזנו, "אני משוגעת עליך". האחרון לא נשאר חייב, והשיב בשנינות, "כדי להיות משוגע עלייך לא צריך להיות משוגע, אבל כדי להיות משוגע עליי, צריך להיות משוגע..." ראש מועצה אזורית שער הנגב, אלון שוסטר, שליווה את פרס, הופתע כשהנשיא בחר שלא להסתלק מיד בתום הטקס אלא להישאר ולצפות בסרט כולו.

 

שרה'לה עושה בושות

עין חרוד

 

שרה'לה שרון ממשיכה לאלץ את החשובים לעלות לבמה לשיר אתה, והפעם בחגיגת שנה לא.ל.צ. בתמונה שרה'לה עם: דני עטר ראש המועצה האזורית גלבוע, שלום שמחון שר החקלאות, איתן נדן המנכ"ל היוצא וישראל יוספיאן המנכ"ל הנכנס.

 

ביצים מסוכנות

בית העמק

 

בבית העמק חיה אישה, שאוספת כתחביב זנים מיוחדים של עופות. נורא משונה. בכל אופן, היא הזמינה באמצעות האינטרנט ביצים מהולנד, במטרה להדגיר אותן ולגדל את העופות שיבקעו מהן. אבל את כוונתה התמימה סיכלו פקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות, שהוזעקו עם הגיע החבילה לישראל ללא רישיונות ייבוא, בטענה לסיכון גדול בהכנסתה לארץ של מגפת שפעת העופות.

 

חתימות רבותי, חתימות

 

בפגישה של אנשי הגליל עם הצלם דוד רובינגר במוזיאון לצילום בגן התעשייה בתל חי, סיפר להם זה, כי את מצלמתו הראשונה קנה בגרמניה בעבור קילו קפה ומאתיים סיגריות. תשעים איש נכחו במפגש שבו חתם רובינגר על ספרו.

 

החצר בירוק: זבל כערך

אילון

 

באילון כבר שבוע שכל החברים והילדים מסתובבים בכובעי מצחייה צהובים, וכל זה בגלל חנוכת הרפת החדשה, "מנור". באירוע הנוצץ נחשף שר החקלאות (המתגורר במושב הסמוך) בפני מודל חדשני להפיכת זבל הפרות לדשן, שישמש את גידולי השדה. מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר אמר, שהמודל, מעבר לתרומתו האדירה לאיכות הסביבה, גם חוסך לענף הרפת ולענפי השדה כ-100 מיליון שקל בשנה, ומנהל רפת "מנור" אמר לשר, כי ההתייחסות לזבל הפרות היא ממש כאל ערך.

 

כל אחד והסיפור שלו

 

אם מחתרת גרפיטי חתרנית מציירת לכם על כל הקירות בקיבוץ; אם כל הפרות ברחו אתמול מהרפת וילדי הגנים עזרו באיסוף; אם עורכים אצלכם תחרות כוכב נולד או אם הקיבוץ שלכם הוא הראשון בארץ שהכניס מכוניות סמארט לצי הרכב שלו, נהיה אסירי תודה אם תספרו לנו על זה. ואם תצלמו ותשלחו לנו, גם אז יהיה נחמד. noanoasof@hotmail.com

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים