12 קיבוצים נענו לבקשת התרומה ל"בנק הסעות" - להסעת תושבי עוטף עזה למנוחה

12.6.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

יואב מרגלית

12 קיבוצים נענו לבקשת התרומה ל"בנק הסעות"

ליאורה כרמלי

.

מזכירי התנועה לשרי הממשלה: קבלו החלטה בדחיפות: מבצע צבאי או הסכם רגיעה

  

עד לקריאת התנועה לקיבוצי העורף לתרום 2,500 שקלים למימון הסעות עבור חברים בקיבוצי ה'עוטף' נענו עד כה 12 קיבוצים: ניר דוד, גבע, צובה, נגבה, שדה יואב, מצפה שלם, סער, גזית, מעוז חיים, הסוללים, אילון ואייל. כך מוסר אביב לשם, דובר התנועה. לשם מוסר, כי בנושא מטפל יואב מרגלית, הפרויקטור התנועתי, וכי זה הדגיש עד כמה חשובה לאנשי הקיבוצים בעוטף הפוגה מהשגרה הקשה. "חשוב כי כמה שיותר קיבוצים יירתמו ויתרמו למען נוכל להוציא לפועל את מערך ההסעות. הנהנים הראשונים היו 200 חברים וילדים מכפר עזה שבילו את חג השבועות בדגניה א'. בצובה התארחו ילדי נירעוז ונירים", אמר מרגלית.

 

מרגלית ביקש להודות גם למועצות "עמק הירדן" ו"יואב", על הנכונות לסייע, ולארגונים הכלכליים האזוריים שתרמו אף הם.

 

בסוף השבוע ערכו מזכיר התנועה, ולוולה, ומנהל אגף המשימות התנועתי, יואל מרשק, ביקור תנחומים אצל משפחת רוזנברג שבקיבוץ נירים, בעקבות מותו של אב המשפחה, אמנון, מרסיסי פצמ"ר שנפל במקום עבודתו, מפעל נירלט שבקיבוץ נירעוז. ולוולה נפגש עם חברי מזכירויות נירים ונירעוז, והבטיח כי ימשיך להפעיל לחץ על שר הביטחון וראש הממשלה להביא להפסקת הירי על היישובים - אם באמצעות הסכם עם חמאס ואם באמצעות מבצע צבאי.

 

דברים ברוח דומה אמר, לאחר ההלוויה בנירים, גברי ברגיל, מזכיר התנועה. הוא קרא לממשלת ישראל לקבל החלטה שתביא לשינוי דרמטי במציאות הביטחונית העגומה שעמה מתמודדים תושבי עוטף עזה. פצצות המרגמה מפרקות את היישובים שנותרו ללא מיגון. הוא תבע משרי הממשלה לקבל החלטה דחופה על יציאה למבצע צבאי רחב ברצועה, או להסכים להפסקת אש עם חמאס, ובלבד שיחזור השקט לאזור".

 

לכתבה בנושא משבוע שעבר, "הדף הירוק", 5.6.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים