סדנה להכנת גמלאים לשם התמודדות עם חוויית הפרידה והמוות

5.6.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

סדנה להכנת גמלאים לשם התמודדות עם חוויית הפרידה והמוות

נחמן גלבוע

.

בשבוע שעבר התקיימה בבית הסיעודי בקיבוץ ברעם סדנה ייחודית, שמטרתה לסייע לצוות המטפלים בבית הסיעודי להתמודד עם חוויית הפרידה והמוות, המהווה חלק אינטגרלי מעבודתם עם קשישים, ולהכשירם ללוות משפחות בכל שלבי הפרידה והאבל. הסדנה נעשתה במסגרת מיזם "להיפרד בשלום" של עמל סיעודית ושל ת.ל.מ, שמטרתו לסייע לצוותים, לקשישים ולבני משפחותיהם לעצב את תהליך הפרידה, שיאפשר סגירת מעגל רגשית עם העבר ועם הסובבים והליכה בשלום לעבר הלא נודע.

 

בסדנה השתתפו כ-15 מטפלים ורכזי רווחה מקיבוץ ברעם ומקיבוצים סמוכים, כמו קיבוץ מלכיה וקיבוץ סאסא. את הסדנה הנחתה שלומית קרסוק, יוזמת המיזם, שהוקם לפני שנה. במסגרת הסדנה על קושי המשתתפים מול אימת הפרידה, עלתה שאלה לגבי מידת המעורבות שעל הצוות לגלות ומה מקומו של צוות המטפל בתמיכה במשפחה, וכיצד לעזור לקהילה הקיבוצית לתמוך במשפחה ובחולה ברגעי משבר אלו.

 

 "מניסיוננו, משפחות המלוות את יקיריהן בתקופת הזיקנה פוגשות כאב וסבל", אומרת קרסוק, "והן זקוקות לעזרה כדי שיוכלו להכיל את המערבולת הרגשית. אני מאמינה, שהתמיכה המקצועית בשלבי הפרידה השונים יכולה לתת מענה לבני המשפחה בטלטלה זו. היכולת לדבר על הטלטלה מאפשרת להגיד את המילה תודה, סליחה, ואני אוהב".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים