עצומת תושבי עוטף עזה: החזרת גלעד שליט תנאי להסכם הרגיעה

22.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

עצומת תושבי עוטף עזה: החזרת גלעד שליט תנאי להסכם הרגיעה

נחמן גלבוע

.

בתיה הולין, חברת כפר עזה, אם לשלושה, בהם חייל בסדיר וחיילי מילואים, מובילה את העצומה שריגשה את משפחת שליט

 

עצומה תחת הכותרת "אין רגיעה בלי גלעד שליט", שנחתמה על ידי כ-1,000 תושבים ביישובי עוטף עזה, עוררה ביום ראשון הד תקשורתי נרחב והתרגשות רבה בקרב משפחת שליט. את העצומה יזמה בתיה הולין, 55, חברת כפר עזה ואם לשלושה, בהם חייל בסדיר וחיילי מילואים. את העצומה העבירה הולין לשר הביטחון, אהוד ברק, לקראת צאתו לשארם א-שייך לדיון על הסכם הרגיעה בין ישראל לפלסטינים. "לא יכולתי להעלות בדעתי, שגלעד שליט לא ייכלל בהסכם", אומרת הולין, "וכשרמזים לאפשרות הזו התפרסמו בכלי התקשורת, החלטתי ליזום את העצומה ולהפיץ אותה בכל היישובים בעוטף עזה ובשדרות. הדבר הזה עבר מפה לאוזן ובדואר האלקטרוני, ורבים הזדהו איתי וחתמו. מדובר בחייל שנחטף בזמן שגויס לשמור עלינו, והמסר הזה בא להביע את תודתנו לו ולכל החיילים".

 

עם זאת, לצערנו, אתם תהיו הראשונים שיחושו במכה הכואבת אם לא ייחתם הסכם.

"אני לא מדברת על זה שלא יהיה הסכם רגיעה, אלא על זה שנהיה מספיק חזקים לדרוש שההסכם יכלול את שחרור גלעד".

 

תהיו מוכנים להבליג עד שהסכם כזה יושג?

"כן. לא הוסמכתי להיות דוברת של כל התושבים בעוטף עזה, אבל אני יכולה לומר את זה לפחות בשם אלו שחתמו על העצומה. אני מאמינה, שיש לנו מספיק כוח מוסרי לתת גיבוי למנהיגים שיעמדו על הדרישה הזו".

 

נועם שליט, שקיבל הודעה מוקדמת על יוזמת ההחתמה, אמר בתגובה כי מדובר במעשה אמיץ ואצילי של אנשי עוטף עזה, הסובלים מטחי אש מדי יום. לדבריו, הוא ומשפחתו לא היו מעזים לדרוש מאנשי האזור להעמיד תנאי כזה, והם מודים להם על יוזמתם זו.

 

ר' מכתב גלוי של חברת קיבוץ כפר עזה למנהיגי החמאס בעמוד המכתבים.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים