יסעור: 80 משפחות רשמו את הבית ואת הנחלה בטאבו

15.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

יסעור: 80 משפחות רשמו את הבית ואת הנחלה בטאבו 

יעקב לזר

 

כ-80 משפחות מקיבוץ יסעור רשמו עד כה את הבית ואת המגרש על שמם במינהל מקרעי ישראל. בשל מיקומו הצפוני, זכאים חברי יסעור להנחה של 50% על מחיר הקרקע למינהל; 50% הנותרים משולמים לפי החלטה 751. במקרה הזה יש הנחה של אחוז אחד על כל שנת ותק למי שביום השינוי היה חבר מעל 15 שנים. בפועל, תשלומי החברים נעים בין 11,000 שקל ל-70,000 שקל.

 

לדברי מיכה טיסר, מנכ"ל יסעור, עד לא מכבר היה הקיבוץ שרוי בקשיים כלכליים, וכיום הוא צומח, מתרחב ומושך אליו משפחות צעירות ומבוססות. בשנים האחרונות התייצב מצבו הכלכלי של יסעור, מה שאיפשר לו להחזיר את כל חובותיו, וכיום לא נותר לקיבוץ שום חוב למערכת הבנקאית. בקיבוץ נקלטו בשנים האחרונות כ-50 משפחות צעירות, במסגרת קליטה לחברות במעמד של עצמאות כלכלית. הנקלטים יקבלו מגרשים של כחצי דונם כל אחד, בתוך תחומי הקיבוץ (הקו הכחול), שחלקם כוללים גם מבנה קיים, שניתן לגור בו כפי שהוא, לשדרגו או להורסו ולבנות אחר תחתיו. ביסעור מוצעים שלושה מסלולים לבחירה: בנייה במסגרת מקבצי בנייה מרוכזים בקיבוץ, בנייה במסגרת "בנה ביתך", או שיוך מגרש שעליו מבנה קיים. בניית הבית תלויה בתכנון וביכולות הכלכליות של כל אחד מהרוכשים.

 

ועוד באותו עניין. בקיבוץ נאות מרדכי הושקה לפני כשבועיים השכונה הקהילתית "נאות בית בטבע". 12 משפחות כבר חתמו על הסכם בנייה, ובקרוב תתחיל הבנייה בשטח. באירוע, שהתקיים בשטח השכונה העומדת לקום, השתתפו נציגים ממשרד השיכון, אהרון ולנסי יו"ר המועצה גליל עליון, אביהו ביאלי מנכ"ל החברה הכלכלית, חגי רודנר נציג "מבני תעשייה", חברי קיבוץ נאות מרדכי, וכמובן, המשפחות.

 

לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ", 16.5.08

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים