קו התפר - איך מתלבשת רוני גרואג ממענית, בעלת סטודיו לציור על חולצות

15.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

קו התפר

מעיין נטעלי סמולר

.

רוני גרואג

בת 53

בעלת סטודיו לציור על חולצות

מענית

 

לפני שנתיים ירדתי 22 קילו בסדנת 'נפלאות התזונה' של ד"ר רוט, ששינתה לי את כל החשיבה על אוכל ואת אופן הלבוש שלי. לפני כן הייתי הולכת עם חולצות מאוד גדולות ורחבות, שהכנתי לעצמי, ועם שרוולים צבעוניים מבדים הודיים. גם הבגדים המינוריים יותר עדיין היו בצבעים חזקים כמו כתום, ירוק וטורקיז. מאז ומתמיד התלבשתי צבעוני, אבל הצבעוניות התחזקה מהרגע שגיליתי מה ניתן לעשות עם השפה של הצבע. שנים הייתי גננת בגן ילדים, ומעולם לפני כן לא ציירתי.

 

סדנת הדפס על חולצות, שערכתי לילדי הגן, הביאה אותי לעשות מתנות לחגים לבני משפחה; משם התפתחתי ואחרי שנתיים, כשההזמנות גדלו, הציעו לי מהקיבוץ לעזוב את הגן ולנסות ליצור מהחולצות יזמות קטנה. היום החולצות כבר פרשו כנפיים לכל קצות תבל, ואני מתפרנסת מציור על טקסטיל ומחוגים שאני עושה לילדים ולמבוגרים בקיבוצים באזור. אני מאוד יזמית ובלתי אמצעית באופי שלי, וכך למשל יזמתי גם את 'שיקשוקית' - שוק אמנים מהאזור שמתקיים כאן כל חודש. גם את סדנת ההרזיה שעברתי הבאתי לקיבוץ, כדי שאנשים מכל האזור יוכלו להגיע. יש משהו באישיות שלי, שמיד מתחבר גם לאימהות וגם לילדים. גם כשבאים אליי הביתה או לסטודיו עצמו, אנשים תמיד מרגישים אצלי בבית.

 

יש משהו שאני משדרת במפגש עם האנשים, שגורם לחולצות שאני מייצרת להימכר כאילו מעצמן.

 

גם הבית שאני גרה בו, שבנינו לפני שלוש שנים הוא מאוד צבעוני, להבדיל מהבית הקודם שגרתי בו לפני שהתחלתי בציור על החולצות, שהיה לבן כולו. רוב הרהיטים בבית הם 'יד שנייה', וזוהי אהבה שיש לי מאז שהייתי קטנה. כשהייתי נערה, אימא שלי הייתה תופרת לי את כל השמלות עם שילובים שונים ומשונים, ובקושי קניתי בגדים. אם הייתי קונה זה בשוק הפשפשים ביפו, שהיה 'הבית השני שלי', או בשוקי יד שנייה בעולם. הטיפ שלי לאנשים הוא ללכת רק עם מה שהכי מרגיש ונוח להם. זה הדבר הכי טוב שיכול להיות בשבילי: להרגיש טוב עם עצמי, עם הגוף ועם הצבע של הבגד שעליי.

 

ג'ינס - 'בגדי מעצבים של לאה' מקיסריה

חולצה - טריקו לבנה שעיצבתי וצבעתי (יש לי הרבה כאלה)

עגילים וקישוטים על ג'ינס - של רותי פלד מעין השיטה

שרשרת - קיבלתי מתנה מבתי הגדולה

צמידים קטנים - מגלית (בחורה ממענית)

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים