נחנך בית הספר קשתות ללקויי תקשורת במנשה

15.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

נחנך בית הספר קשתות ללקויי תקשורת במנשה

נחמן גלבוע

 

53 תלמידי בית ספר קשתות, מאובחני PDD ולקויי תקשורת ובהם אוטיזם, בגיל שלוש עד 13, עברו בשבוע שעבר ללמוד במבנה החדש, שהוקם במרכז האזורי במועצה האזורית מנשה. עד כה למדו התלמידים במבנים ישנים בקיבוץ ברקאי. עלות ההקמה של המבנה החדש, שגודלו כ-1,500 מ"ר, כ 5.5 מיליון שקל. רק שלושה מהתלמידים הם מהמועצה האזורית מנשה, והיתר מ-15 רשויות מקומיות - מטבעון ועד כוכב יאיר. ראש מועצת מנשה, אילן שדה, ציין כי "הקמת המבנה החדש משפרת לאין ערוך את תנאי הלימוד של התלמידים. אנו גאים על הקמת בית הספר בשטח המועצה שלנו".

 

המבנה החדש תוכנן על ידי האדריכל רון רוזן. בבית הספר שני גני ילדים ושבע כיתות. בכל אחת מהכיתות חלל מרכזי, מטבח שנועד להקנות כישורי חיים, חדר רגיעה לטיפול ועבודה פרטנית ושירותים. מלבד הכיתות והגנים הוקמו גם 11 חדרי טיפולים וחדרי ספח, מינהלה ושתי מרפסות גג. חצר בית הספר משתרעת על פני 700 מ"ר, ובקרוב יישתלו בחצר מדשאות ותוקם גינה טיפולית.

 

הורי התלמידים בקשתות הביעו סיפוק רב על המעבר למבנה החדש, אך ציינו כי הם ממשיכים במאבק מול משרד החינוך והמועצה האזורית מנשה, להקמת חטיבת ביניים ובית ספר תיכון שיתאים לצרכים המיוחדים של ילדיהם.  

       

לכתבה קודמת בנושא, "הדף הירוק", 10.4.08


 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים