החצר - מעשיות מהקיבוצים

15.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר

נועה יחיאלי

 

 

מחליפים חדרים

 

בצעד יוצא דופן החליטה התנועה הקיבוצית לקלוט את ח"כ יוסי ביילין בקומה השישית של משרדיה. ביילין החליף את משרדו עם זה של יו"ר מרצ הנוכחי, ח"כ חיים אורון (ג'ומס). ציפור קטנה לחשה שההחלטה על ההחלפה נתקבלה זמן ניכר לפני הבחירות.

 

גן גורים

ניר יצחק

 

גם אני בינקותי הייתי הולכת עם אבא לראות את העגלות החמודים ברפת, והנה אני מתבשרת שבניר יצחק פרקו את סככת העגלות הוותיקה והתקינו תחתיה גן גורים לתפארת מדינת ישראל. הסככה החדשה הוקמה בשל ריבוי העגלות בעדר והיא מצטיינת בערכי שימור סביבה גבוהים, כדי שהעגלות (וגם העוללים שבאים לראות) יתחנכו כשומרי סביבה מיומם הראשון.

 

קראנו בעלונכם: דג ושמו גמבוזיה

משמר הנגב

 

מתוך עלון משמר הנגב נודע לנו כי אם רוצים להתמודד עם בעיית היתושים בקיץ, המתמקדים בעיקר סביב בריכות נוי אזי כדאי עד מאוד ואף מומלץ בחום להכניס לבריכות דגי גמבוזיה. אני לא יודעת כמה בעלי בריכות נוי ישנם בקיבוץ משמר הנגב, אבל את דבריו המלומדים של איש מחלקת התברואה אגיש כשירות לכל הציבור: בבריכות דגים מוזנחות שאין בהן דגים מתפתחים יתושים, ודגי הגמבוזיה אוכלים את הזחלים שחיים במים. למעשה, כך הסביר לי התברואן, כל הדגים אוכלים זחלי יתושים, אבל את דגי הגמבוזיה ניתן להשיג בכל חנות, הם פשוטים וזולים ועושים היטב את העבודה. את דבריו הוא סיכם במילים הקולעות "הבריכה מיועדת לגידול דגים ולא לגידול יתושים", ואם כבר דגים, אז למה באמת לא גמבוזיות.

 

פועלים מאז ולעולם

 

מעניין בכמה קיבוצים עדיין תולים את 'דגל המעמד' (נו, איזה מעמד?) האדום יחד עם דגל ישראל. בלהב עדיין עושים זאת, וממצר יש לי אפילו תמונה עדכנית.

 

גלגל

הטובות לרפת

 

מעבר להיותה של רפת גלגל הרפת היחידה בבקעה, היא מתייחדת גם בפמיניזם: לאחרונה הצטרפה לצוות הרפת הרפתנית הרביעית, העובדת לצד רכזת הרפת, המזריעה והאחראית על העגלים והעגלות (הגיל הרך).

כהפלייה מתקנת, מועסקים ברפת גם שני חברי קיבוץ ושני תאילנדים. על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במגזין הרפתות היוקרתי "הרפת והחלב" המופץ מטעם רשת מעריב, שהקדיש להן כתבת שער.

 

אלף זמר ועוד זמר

עמק הירדן

 

אלף משתתפים באו בסוף החגים לצמח לשמוע עשרות חבורות זמר מכל הארץ, בכנס שהפך כבר למסורת בעמק הירדן. ומי לא היה שם? כל החבר'ה מפעם: "הכל עובר חביבי","שירי רחל ולאה" בהנחיית דן אלמגור ובהשתתפות גבי ארגוב ודפנה זהבי והמופע המרכזי "שרים כנרת" בהנחיית יורם טהר לב עם שרה'לה שרון, מיטל טרבלסי, הפרברים ועוד. ובינתיים כולם דיווחו על הנאה גדולה מיופיה של הכינרת המצטמקת ומההיסטוריה המפוארת של עמק הירדן.

 

בריאותי זה אני

תל יוסף

 

רעות פדר מתל יוסף מקבלת כבר הרבה שנים מחמאות על האוכל הצמחוני שהיא מבשלת בבית, ועכשיו היא החליטה לעשות עם זה משהו רציני. מדי יום שלישי היא פותחת לציבור את "בריאותי", ומזמינה את תושבי העמק לשעות אחר צהרים נעימות של אוכל וכיף ב'פינה של ברק'. ברק, בן זוגה, טיפח בשנים האחרונות פינת חמד בפרדס שבין תל יוסף לבית השיטה, בנה בו צריף קטן, שתל דשא וצמחיה ואפילו הביא חמורים חמודים. למקום הזה תביא רעות מדי יום שלישי את מטעמיה, וכולם מוזמנים- עם או בלי הילדים - להתפנק על האוכל וגם על האווירה.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547

מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית

 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים