מכתבים למערכת "הדף הירוק"

מכתבים למערכת "הדף הירוק"

  

אין כוח פוליטי אחר

נחום שור, קיבוץ כפר מנחם

 

בתגובה ל"מהאחד במאי עד ליום העצמאות", 1.5

 

אלישע שפירא, אחד האישים וההוגים החשובים והמוערכים ביותר בתנועה הקיבוצית,כיום, פרסם לקראת האחד במאי מאמר מאלף וחשוב ב"הדף הירוק". אני מסכים, בכל לבי, עם רוב תוכנו של המאמר, אך חולק על  קביעותיו ועל מסקנותיו הפוליטיות.

ראשית, אין זה מדויק לדבר על "העדפתו המתמשכת של השמאל המסורתי את סדר היום המדיני, על פני סדר היום החברתי-כלכלי". בכל הנוגע למר"צ, למיטב ידיעתי, ניתן בה משקל שווה לשני התחומים, גם המדיני וגם החברתי, מתוך הערכה שלא ניתן להתקדם, באופן מהותי, בשום תחום, ללא עיסוק משמעותי גם בתחום האחר. שנית, למרות "חולשתה המתמשכת של מרצ", לא ויתרו רוב חבריה על האפשרות שיחול מפנה לטובה בכוחה בעתיד. וזאת, גם מתוך ההבנה שלא קיימת במציאות הריאלית שום אפשרות שייבנה, בהינף יד, כוח פוליטי שמאלי אחר בעתיד הנראה לעין. לא נמצאים לשם כך המשאבים, האנרגיות והמנהיגים המתאימים.

זקוקים לבית חם ואוהב

נפתלי דור, עובד סוציאלי, מטפל משפחתי מוסמך, מנהל אומנה טיפולית- צפון בארגון שח"ר

 

בתגובה ל"גם תומר הוא הבן שלנו" 17.1

 

כתבתו של נחמן גלבוע, שעסקה בנושא משפחות האומנה, מונה ארבעה ארגונים העוסקים בתחום הזה.  ארגון שח"ר לא מופיע בו, וחבל. ארגון שח"ר, אומנה טיפולית לילדים ולנוער, מקבל פניות של משפחות המוכנות לגדל בביתם ילדים הזקוקים לבית חם ואוהב. הטיפול בילד במסגרת משפחה אומנת מהווה אתגר אנושי מרתק שמאפשר לילדים שהוצאו מביתם על ידי מוסדות הרווחה, הזדמנות נוספת לחוות חיי משפחה בסביבה תומכת ובטוחה. ארגון שח"ר מספק למשפחה האומנת ליווי של אנשי מקצוע לאורך כל הדרך, דמי אחזקה הדרך הנחיה ויחס אישי. הארגון פועל באזור המרכז ועד חדרה וצפונה. למעוניינים להיות משפחה אומנת התקשרו: 0773255880, 0504995718

הספרים בהוצאת לוחמי הגטאות

שמחה שטיין, מנכ"ל בית לוחמי הגטאות

 

בתגובה ל"מילא 18 שב לחיים"

 

בעניין רב קראתי את הכתבה אודות שחזור הבונקר במוזיאון ביד מרדכי, ובו ציטוט מתוך ארבעה קטעי עדות. כל קטעי העדויות נלקחו מתוך ספרים שיצאו בהוצאת הספרים של בית לוחמי הגטאות (חלקם במשותף עם הוצאת הקיבוץ המאוחד), ונדמה לי שהיה מקום לציין זאת בכתבה. ראוי לציין, כי הוצאת הספרים של בית לוחמי הגטאות מוציאה לאור מדי שנה למעלה מעשרה ספרים, ובהם ספרי עדות ומחקר. במשך קרוב ל-60 שנות קיומו של בית לוחמי הגטאות יצאו לאור מאות רבות של ספרים, בהם רבים העוסקים בנושא המרד.

 

ב"שיעור מולדת" מ-1.5 נשמטה התודה לארכיון יגור שסיפק לאיתמר לוי את התמונות והרבה מן המידע על חיים טרלובסקי, אביו של יורם טהר-לב.

 

 

תיקון טעות: הכותב של "פרידה מכוערת" במכתבים למערכת בגיליון האחרון היה אברהם ציקמן, ולא כפי שפורסם.


מסמכים חדשים במדור דעת אורחיםעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים