המצלמה הנסתרת תגיע גם לגן הילדים בקיבוץ?

6.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

אבי אהרונסון (בלי שפם)

המצלמה הנסתרת תגיע גם לגן הילדים בקיבוץ?

נחמן גלבוע

.

כנס לגיל הרך, שתקיים מחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית, יעסוק ב"מערכת החינוך בעידן המצלמות הגלויות והנסתרות". הכנס יתמקד בדילמות מוסריות, הנובעות משימוש הולך וגובר שעושים הורים במצלמה נסתרת, כדי לפקח על ילדם ועל המטפלים בו בבית או בגן הילדים. ד"ר אבי אהרונסון, מנהל המחלקה התנועתית לחינוך, הסביר שהנושא נמצא על סדר היום במוסדות חינוך רבים, ומיושם כבר על ידי זוגות הורים רבים ברחבי הארץ. לאחרונה, נחשפו באמצעי התקשורת מראות קשים של התעללות בילדים על ידי מטפלים או מטפלות בגן, והדבר הביא לפניות אלינו להקדיש לכך מחשבה ודיון ציבורי. "אנו יודעים, כי ההורים הם הדוחפים לשימוש במצלמה ולחשיפה כאקט של אזהרת הציבור. יום העיון יעסוק בדילמות מההיבט של הצוות וההורים".

 

60 ימי החופש הגדול

 

בכנס נוסף, שייערך בסוף החודש על ידי המדור לחינוך הבלתי פורמלי, ידונו ב-60 ימי "החופש הגדול" וב-60 למדינת ישראל. בכנס יוצגו לרכזי חינוך ולמדריכים "סיפורי מקום", דרכי חיבור לקיבוץ ולמדינה, ודרכי בניית זהות של ילד ונער במדינת ישראל.

 

גם המכינות הקדם צבאיות מקיימות בעמק חרוד כנס שנתי במחצית מאי, שידון בקשר שבין חזון והגשמה בעולמם של חלוצי העלייה השלישית לבין חזון והגשמה בקרב צעירים בחברה הישראלית כיום.

 

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים