מפעל להבות מיגון מציג זינוק עצום במכירות - של להבות הבשן

1.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מפעל להבות מיגון מציג זינוק עצום במכירות

יובל אופק

 

בין השנים 2006 ל-2007 הגדיל מפעל להבות מיגון של קיבוץ להבות הבשן, את מכירותיו פי ארבעה, מ-20 מיליון שקל ל-85 מיליון שקל. כך עולה מסיכומי השנה המתפרסמים בימים אלה. המפעל מתרכז בעיקר בייצוא לגורמים צבאיים, אך מוכר גם לשוק האזרחי והמקומי. מעל 40 שנה עוסק המפעל הוותיק בעמק החולה, שבו מועסקים כ-70 עובדים, מחציתם חברי הקיבוץ, בייצור מטפים ומערכות כיבוי פשוטות, וכן בשיפוץ ובתחזוקה של המערכות. משנת 2005 בה החל אהרון שיטה, תושב קיבוץ שניר, לשמש כמנכ"ל הוחלט על מעבר מהייצור המסורתי של מוצרי כיבוי פשוטים לייצור מערכות גילוי וכיבוי אוטומטיות ומתקדמות.

 

בשלוש השנים האחרונות שינה המפעל הוותיק את האיסטרטביה שלו. "החלטנו על ביטול פעילויות שירותים, שיפוצים ותחזוקה", מסביר שיטה. "ובאה לעולם מערכת ה-Zone 5, המיועדת למיגון רכב גלגלי משוריין. יש לציין כי חלק מהפיתוח נבע משיתוף פעולה מוצלח עם פלסאן סאסא". המערכת מעניקה מיגון מפני אש לנקודות הרגישות ברכב; בגלגלים, במיכל הדלק, במנוע, בתא הצוות ובמעטפת הרכב. כל רכיב הוא עצמאי בגילוי בכיבוי ובהפעלה. הרכב מיועד לפעילות לחימה בעצימות נמוכה, כלומר התמודדות עם ירי, עם מטענים וכו'. כשנולדה ה-Zone 5 נמצא כי היא עונה לצורך של הצבא האמריקני באפגניסטן ובעירק, והמפעל זכה במספר מכרזים לאספקה לכוחות הלוחמים.

 

"הכיוון של מערכות מתוחכמות ומתקדמות מחייב אותנו לתת מענה בכל הרמות. החל במתכת דרך חומרי הכיבוי ועד לאלקטרוניקה של הגילוי. התשובות שאנחנו מספקים היום ייחודיות יותר ורווחיות יותר", אומר שיטה. במקביל להתקדמות בגזרה הצבאית, גם התחום האזרחי לא נזנח. למשל, בייצור קולטי אדים מוסדיים, המסייעים במיגון נגד השומן המצטבר בתוך הארובה, ובשל ניצוץ קטן עלול להפוך לעמוד אש. פתרונות ייחודיים נוספים הם מערכות כיבוי למנופים כבדים, לאוטובוסים, למערכות עיבוד שבבי ואפילו למתקן מיוחד להגנה על אנטנה סלולרית, שהותקן לאחרונה במעל ל-300 אתרים ברחבי הארץ. כל אלה הביאו לגידול העצום במכירות בשנה שעברה.

 

ש: האם המגמה צפויה להימשך?

ת: "אנו מגדילים מאמצים שיווקיים על מנת למצות את השוק ולתפוס בו מקום גדול יותר. הציפייה היא להתחיל לראות את פירות המאמצים בהמשך השנה, ובעיקר ב-2009". 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים