קיבוץ עינת יקבל פיצוי מחוצה ישראל בשל ירידת ערך קרקע

1.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

קיבוץ עינת יקבל פיצוי מחוצה ישראל בשל ירידת ערך קרקע

יעקב לזר

 

ועדת ערר של מחוז מרכז קבעה, כי קיבוץ עינת זכאי לפיצוי בעקבות ירידת ערך המקרקעין של קרקע המיועדת למגורים, הממוקמת בסמוך לכביש חוצה ישראל (מס' 6) והופקעה על ידי חברת "כביש ארצי לישראל".

 

לאחר ששטח של 740 דונם, בסמוך לקרקע למגורים השייכת לקיבוץ עינת, הופקע לטובת סלילת הכביש, הגיש הקיבוץ תביעה לפיצויים. בתביעה, שהוגשה באמצעות שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין, טען הקיבוץ כי בשל הפקעת הקרקע וסלילת הכביש מטרים ספורים משטח המיועד לבנייה למגורים, ירד ערכה של הקרקע (25 דונם מהקרקע הינם בייעוד למגורים, והיתר בייעוד חקלאי). תביעת הפיצויים שהוגשה לחוצה ישראל הייתה בסך שמונה מיליון דולר - מתוכם 2.5 מיליון דולר עבור הקרקע המיועדת למגורים.

 

כאמור, ועדת ערר במחוז מרכז החליטה, כי קיבוץ עינת זכאי לפיצוי עבור הקרקע, והוחלט למנות שמאי מכריע לקביעת גובה הפיצוי. "שווי הקרקעות של קיבוץ עינת נפגע קשה עקב ההפקעות לכביש חוצה ישראל", אמרה בוגין. "כמי שמייצגת את מרבית היישובים לאורך תוואי חוצה ישראל, אני יכולה לציין כי בקיבוץ עינת קיימת פגיעה חריגה בקרקע המיועדת למגורים, ולא רק בקרקע חקלאית. אני שמחה על החלטת ועדת הערר להעביר את הנושא להכרעת שמאי מכריע, ואני מקווה שייעשה צדק עם הקיבוץ ויינתן לו הפיצוי הראוי".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים