תגובות מעורבות בעין גדי בעקבות פרשת החשודים באונס התיירות

1.5.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

תגובות מעורבות בעין גדי בעקבות פרשת החשודים באונס התיירות

נחמן גלבוע

 

"אין לי הרבה מה להגיד. הדברים כבר לא נתונים בידינו", אומרת מירב איילון, דוברת קיבוץ עין גדי, בעקבות פרסום הגשת כתבי האישום ביום רביעי שעבר, כנגד שלושה צעירים מהקיבוץ החשודים באונס שתי התיירות הדניות. הגשת כתבי האישום כנגד רון רודיטי (22), בן אבר (21) ודן להב (22), לוותה בפרסום צילומים מהטלפון הנייד של רודיטי ואבר, שהסיעו את אחת התיירות, ועוררה תגובות קשות בקרב הציבור שהזדעזע לשמוע את השניים מתבדחים בגסות ובזחיחות הדעת מול התיירת השיכורה, המבקשת שיניחו לה.

 

"הדברים האלה עושים לנו רע, כמו שזה עושה רע לכל מדינת ישראל", מוסיפה איילון, "ואנחנו בעיקר מצרים על מה שקרה ועל הדרך שבה נעשו הדברים. קשה לי גם להגדיר מה האווירה בקיבוץ, משום שהתגובות שונות ואישיות בדיוק כפי שהיו מגיבים בכל מקום יישוב אחר".

 

ש: איך את מתייחסת לטוקבקים התוקפים את הקיבוץ?

ת: "כבר הפסקתי להתרגש מטוקבקים לפני הרבה שנים. אני חושבת שאת רובם כותבים אנשים שמחפשים במי להשתלח, וזה לא המדד שלי להתנהלות שלנו כקיבוץ וכקהילה. לא הם שיקבעו את דרכנו. האווירה בקיבוץ קשה, אבל אנחנו מתחילים להתארגן כחברה וכקהילה. המקרה נמצא כרגע בטיפול המערכת המשפטית, ואנחנו נותנים את הסעד המשפטי הנדרש לבני הקיבוץ ואת התמיכה לבני משפחותיהם. אסור להטיל כתם על קיבוץ שלם. אנחנו מחכים לראות מה מערכת המשפט תחליט, ומקווים שנוכל לצאת מזה בהמשך חזקים יותר, הן מבחינה אישית והן כקהילה".

 

למרות שהפרשה עוסקת בשלושת הצעירים, מפרידים בבית המשפט בין המקרה של דן להב, הנחשד באונס אחת התיירות שנשארה בחדרו, לבין המקרה של רון רודיטי ובן אבר, הנחשדים באונס חברתה שנסעה עמם.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים