העבריין רמי שוקרון, שפרץ לדירה באלונים, יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו

17.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

עבריין, שפרץ לדירה בקיבוץ אלונים, יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו

יעקב לזר

 

בג"ץ דחה את ערעור הפורץ על ההחלטה להשאירו במעצר, בנימוק שעברו הפלילי העשיר מלמד כי לא ניתן לתת בו אמון 

 

שופט בית המשפט העליון, י. דנציגר, דחה ערעור של חשוד במעשה גניבה על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת להשאירו במעצר עד תום ההליכים נגדו. השופט קבע שעברו הפלילי העשיר של האיש מלמד, כי לא ניתן לתת בו אמון, שלא יפר את תנאי מעצר הבית.

 

בתחילת פברואר הגיעו ארבעה צעירים ברכב לקיבוץ אלונים, במטרה לגנוב רכוש. שניים נשארו ברכב תוך שהם מתמקמים בחניה, שממנה ניתן לצפות על ביתו של חבר הקיבוץ אורי יערי, ואילו המערער, רמי שוקרון, ואדם נוסף התפרצו אל הדירה. הם פתחו את הדלת (שלא הייתה נעולה), חיפשו בכל חדרי הבית אחר רכוש שיוכלו לגנוב, תוך שהם "הופכים" את תכולת הבית. בין היתר גנבו את ארנקו של יערי. לאחר מספר דקות יצאו מהבית, וכל הארבעה ונסעו לכיוון קריית טבעון.

 

כשהבחינו שכוחות משטרה דולקים אחריהם, השליכו מן הרכב את הארנק הגנוב בכוונה להעלים ראיות. שוקרון נעצר, אך בית משפט השלום הורה על שחרורו למעצר בית מלא בתנאים מגבילים, שכללו איזוק אלקטרוני, פיקוח על אמו ועל אחותו, וכן ערבויות כספיות ואיסור יציאה מהארץ. המדינה ערערה בבית המשפט המחוזי בנצרת, וזה הפך את ההחלטה על פיה והורה להותיר את שוקרון במעצר. בית המשפט המחוזי קבע, כי העבירות המיוחסות לו היו פרי תכנון מוקדם המצביע על מסוכנותו, וכי בנסיבות המקרה אין בחלופת מעצר כלשהי "כדי לאיין את המסוכנות" הזו, וזאת בעיקר לנוכח עברו הפלילי המכביד של האיש ודפוס התנהגותו, אשר אינו מאפשר ליתן בו אמון.

 

על החלטת המחוזי ערער שוקרון לעליון. הוא טען, כי מדובר בעבירת כניסה לבית מגורים לצורך ביצוע גניבה, כאשר דלת הבית לא הייתה נעולה, ללא צורך בהבאת ציוד מתוחכם, ללא תכנון מורכב וללא שימוש באלימות כלשהי. כמו כן, טען כי בית המשפט המחוזי נתן משקל יתר לעברו הפלילי, ולא ייחס די משקל לנסיבות האירוע ולתוצאותיו, שכן לטענתו חלופת המעצר המוצעת יש בה כדי לאיין את מסוכנותו. כאמור, דחה בית המשפט העליון את הערעור. כפי שניתן ללמוד מתסקיר שירות המבחן בעניינו של העורר, כתב השופט דנציגר, מדובר באדם שהתמכר לסמים בגיל 22, ובמשך שנים רבות ניהל אורח חיים התמכרותי ועברייני. "לחובתו שורה ארוכה של הרשעות קודמות בתחום הרכוש, האלימות והסמים, והוא ריצה עד כה ארבעה מאסרים. עברו הפלילי כולל הפרות של צווי בית משפט, ביצוע עבירות בתקופת מבחן ובזמן חופשה ממאסר". לדעת בית המשפט, כל אלה מלמדים, הן על המסוכנות הנשקפת מהחשוד והן על כך שלא ניתן ליתן בו אמון במסגרת חלופת מעצר. שוקרון יישאר עצור עד תום ההליכים נגדו.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים