ספורטל - מדור ספורט

10.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ספורטל

תום שלח, עמוס קלס, דגן ווינר, עשהאל מור

 
כדורגל גברים - ליגה ג'

עמוס קלס

 

כדורגל עושים באהבה

 

משהו יפה קורה ברמות מנשה. מסתבר שאי שם, בין גבעות הרי אפרים, יש לא מעט כדורגל. הקבוצה המקומית, שמשחקת בליגה ג' במחוז יזרעאל, בנויה משלד של חברים טובים (רובם מהקיבוצים הסמוכים) שרץ הרבה שנים יחד, ללא כל תמורה כספית. ברמות מנשה יש שחקנים מגיל 18 עד 40. יוחאי איילון, למשל, חגג השבוע יום הולדת 40, ולדברי חבריו לקבוצה הגיל לא מפריע לו לכבוש בצרורות בליגה. את הקבוצה מאמן שלמה לירן, חבר קיבוץ רמות מנשה, שהוא למעשה גם המנהל, היו"ר, הרופא ואפילו האפסנאי.

 

בשנים האחרונות לקחה הקבוצה חלק במאבקי האליפות, אך כשלה ברגעי האמת ונותרה בליגה ג'.

 

לאחר שיריבותיה העיקריות, מכבי בית שאן והפועל מסילות, עלו לליגה ב' ולאור היחלשותה של הליגה, החליטו השנה בקבוצה שעולים ויהי מה. מיד הובאו שני שחקנים מרכזיים והודות להקרבה, למלחמה, לנתינה ולתמיכה של הקהל מתקרבת הקבוצה להשגת היעד.

 

לקבוצה יש מספר אוהדים, שהולכים אתה לכל מקום. "יציע תאילנד", הם קוראים לעצמם. יו"ר היציע הוא דן ברניר, המתגורר גם הוא ברמות מנשה ואחיו של נמרוד ברניר שחקן הקבוצה, אומר בעיניים נוצצות: "אנחנו אוהבים את הקבוצה והולכים אחריה לכל מקום. הקבוצה הזאת היא הגאווה של הקיבוץ".

 

קפטן הקבוצה, עמנואל אורון, שמתגורר בחיפה ועושה את דרכו לרמות מנשה לאימונים ולמשחקים כבר שבע שנים, מוסיף: "הקבוצה הזאת היא הרבה מעבר לכדורגל. יש כאן איכות של אנשים, ואנחנו כמו משפחה".

 

כוכב הקבוצה, גל מזרחי, חלוץ כשרוני המתגורר במרכז, מאשר את דבריהם: "אני מקבל הרבה הצעות, חלקן מפתות בסכום כסף מכובד, אך שום דבר לא משתווה לאווירה ולאהבה שיש בקבוצה הזאת".

 

השבוע יצאה רמות מנשה לנצרת עלית, למשחק העונה מול מכבי המקומית. ניצחון היה יכול להבטיח כמעט סופית את כרטיס העלייה, אך ברגע האמת, כשלו שוכני ההר והפסידו לנצרתים 1:0. לאחר ההפסד ירדה הקבוצה למקום השני עם משחק חסר, כאשר נותרו חמישה משחקים בלבד עד לסוף העונה. אבל אל חשש, ברמות מנשה איש לא מתכוון לוותר. יש בהם אהבה, והם מאמינים שהיא תנצח.

 

כדורסל גברים

 

לאומית: מגידו/יקנעם לא עוצרת

 

ללא שלושה שחקני חמישייה שגמרו את העונה, אך עם הרבה אמונה בעקבות הניצחון המדהים בקריית אתא, חזרה בשבוע שעבר מגידו יקנעם ל"מבצר" לקרב ראש בראש על מיקום בפלייאוף מול הפועל באר שבע.

 

כ-700 איש צפו בתצוגת כדורסל גדולה של ברקוביץ' (27 נקודות במחצית השנייה!!!) סלע, צ'רנה, ברוך, ישראלי ושאר הלוחמים מהעמק, שלא הותירו לאורחים מהנגב שום סיכוי. בסיום הקיבוצניקים מנצחים 88-105 ומוכיחים, שאין דבר העומד בפני הרצון. בעקבות הניצחון טיפסה מגידו מהמקום השמיני למקום החמישי, כשנותרו שני מחזורים לסיום העונה הסדירה. פרטים נוספים באתר הקבוצה http://hapoelmy.goop.co.il.

 

כדורסל נשים

(השתתף בהכנת הכתבה - דגן ווינר)

 

ארצית: העונה הסדירה הסתיימה - יד מרדכי עדיין בלתי מנוצחת

 

26-106, זו התוצאה שבה הביסה הפועל יד מרדכי את יריבתה מאשדוד במחזור הסיכום של הליגה הארצית לכדורסל נשים. ניצחון זה מותיר את הקבוצה עם מאזן של 18 ניצחונות, ללא אף הפסד העונה, ושולח אותה לפלייאוף, שיחל ב-17 לאפריל, במצב רוח מצוין. עדיין לא ידוע מי תהיה יריבתה של יד מרדכי, אבל דגן ווינר, שמכונה "האוהד מספר אחת של הקבוצה", יודע לספר שככל הנראה, הפעם המשימה תהיה קשה בהרבה בשל העובדה שמחוזות נוספים נכנסים לתמונה. כעת נותר לקוות שחוסנן של בנות הנגב המערבי יימשך גם במעמד זה.

 

שחיה גברים

 

אולמפי: בארי לבייג'ין?

 

היחידה לספורט הישגי נוטה לאשר את בקשת איגוד השחייה ולאשר, שתום בארי מקיבוץ יגור יהיה השחיין השישי שימריא לאולימפיאדה. כזכור, בארי פספס את הקריטריון האולימפי ב-13 מאיות באליפות אירופה, אך לפני כשבוע וחצי הדהים את עולם השחייה, כשקבע תוצאה מדהימה של 2:13.34 דקות במשחה ל-200 מטר חזה שנערך בפורטוגל, ובכך ניפץ את השיא הישראלי בלא פחות מ-61 מאיות. למרות שהישג מרשים זה נקבע בתחרות, שלא נחשבת כקריטריון לאולימפיאדה, תגרום ככל הנראה התוצאה המצוינת (שנחשבת לאחת האיכותיות אי פעם בישראל) לוועד האולימפי לחרוג ולאשר לכישרון להמריא לבייג'ין. הלוואי.

 

רוגבי גברים

(השתתף בהכנת הכתבה - עשהאל מור)

 

גביע המדינה: אין חדש תחת הגלבוע

 

כ-500 צופים ראו את מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות - יזרעאל-גלבוע - מנסה לשמור על תוארה במגרשה הביתי מול הטוענת לכתר מרעננה.

 

לאחר פתיחה צמודה, הוכיחו השחקנים המקומיים שלא לשווא הגיע הגביע לגלבוע בשנים האחרונות, וחרף לחימה ולחץ של האורחים, ניצחו את המשחק 24:8 ושלחו את הקפטן שי דקל להניף את הגביע הנכסף בפעם השלישית ברציפות.

 

קרטה נערות

 

קרטה קיד תוצרת ציפורי

 

שמחה גדולה התעוררה לפני כשבועיים במושב ציפורי כאשר הקרטיסטית המקומית קורל אסור זכתה בתואר "סגנית אלופת ישראל". אסור התמודדה בקטגוריית תרגילים אישיים לבנות גילאי 14-13 באליפות ישראל הרשמית לגילאי 16-13 של "התאחדות הקרטה בישראל" (ארגון הגג של כל שיטות ומועדוני הקרטה בישראל-הגוף הרשמי המוכר ע"י המדינה)וכאמור גרפה את המקום השני. מועדון הקרטה של מושב ציפורי מורכב מ-30 תלמידים בגילאי 4.5 עד .40 ההישג של קורל הנו ראשון למושב וללא ספק מכובד מאוד.
 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים