מזג האוויר שם למעלה - מונולוג של אדם בגובה 1.95 מ'

10.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

מזג האוויר שם למעלה

תום שלח

 
.

נמוך, שלום, זה אני. אני באמת מבין את מצוקתך. אחרי הכול, לא קל להיות הילד הכי קטן בכיתה, אבל אולי הגיע הזמן שתראה גם את הצד השני? לא, באמת, הדיון הזה עליך קצת מיצה את עצמו, לא? עד מתי תשיר עם ציפי שביט את המנון הדיכאון צובט הלב? כמה סרטים עם הפרזנטור עידן אלתרמן עוד תפיק? הבנו שקשה לך שמבלבלים אותך עם ילד בן חמש-עשרה, ושהמדפים בסופר גבוהים לך, אבל בחיית רבאק, גם לי יש בעיה או שתיים.

 

אדריכל, שלום, זה אני. כבר השלמתי עם זה שהכיור חייב להיות בגובה ששובר לי את הגב בכל רחיצת כלים, שהטוש במקלחת לנצח יהיה מקסימום בגובה העיניים, ושלא כדאי לי לשבת מתחת למנורה תלויה. אבל קיבינימט, למה אתה חושב ש-195 סנטימטרים זה גובה סטנדרטי למשקוף? איך בא לי להוריד את גובה המשקופים ל-170 סנטימטרים, ולראות את הפרצוף שלך כשאתה מנסה לעבור מתחתיהם. יהרוג אותך להוסיף עוד איזה עשרה סנטימטרים ולחסוך מאנשים "חריגים" את עוגמת הנפש הכרוכה בקיפול הצוואר במקרה הטוב, או בפתיחת הראש במקרה הנורא?

 

טרחן, שלום, זה אני. הבנת למה אני הולך מכופף?

 

דיילת קרקע, שלום, זה אני. תגידי, אין לך עיניים? את לא רואה שאני חייב את המקום ליד יציאת החירום? הרי לא משנה עד כמה הטיסה מלאה, ואם 99% מהמשענות יהיו ישרות, לנצח אני אוגרל לשבת מאחורי סוציומט מתרווח, שיוריד את משענתו מייד לאחר ההמראה וישלח אותי לשעות ארוכות של אתגר הכוח המשולש, שבמהלכו צריך להחזיק את הברכיים צמודות לגרון בפוזה שתאפשר נשימה ואכילה, אז בחייך, תבדקי עוד פעם אם את יכולה לפנות משהו.

 

צופה, שלום, זה אני. אני עדיין יכול לחוש את נקישות אצבעותיך על כתפי ואת התנשמויותיך קצרות הרוח, כשאתה צועק לכיוון אוזני "סליחה, סליחה אתה מסתיר!!!". בכלל, כישרון ההתמקמות שלך מדהים. הרי אפילו אם יש מקומות טובים בהרבה מסביבי, ואני עומד צמוד לקיר האחורי, תמיד אתה מצליח למצוא איזה סדק שיאפשר לך להשתחל מאחוריי ולרטון, כאילו לעצמך, "נו באמת, הוא לא יכול לעמוד מאחור?"

 

בדחן, שלום, זה אני. אני מבין שבצבא היית קורע מצחוק, ושגם אשתך חושבת לעצמה, "הו, איזה מזל שהתחתנתי עם קומיקאי", בכל פעם שרצף בדיחות הזימה העתיק שלך סוחט תשואות באיזו בר מצווה משפחתית. אני גם בטוח שחשבת להיות הקטורזה הבא לפני שפנית ללימודי שמאות רכב, אבל שאלות כמו "מה מזג האוויר שם למעלה?" פשוט קצת מיצו את עצמן, ולצערי, גם במקום שבו האוויר דליל שומעים את קולך הרם שואג, "תצבע את הראש באדום, שמטוסים לא ייתקעו בו".

 

חובב ספורט שלום, זה אני. לא! אני לא משחק כדורסל. למה? ככה! אומנם שנים לא מעטות מילאתי את תפקידי כדור שלישי של שחקני ספסל (בדקות המעטות שראיתי פרקט דווקא תפקדתי כקלעי), אבל בכיתה י' פשוט נמאס לי. מאז גבהתי בעוד 30 סנטימטרים. לא, אני לא מתכנן להתחיל קריירה עכשיו. כן, אני יודע שהגובה שלי מבוזבז. לא, לא אכפת לי.

 

סקרן שלום, זה אני. הגובה שלי 197 ס"מ. כן, אני הכי גבוה בקיבוץ אם לא מחשיבים את השחקנים של מגידו/יקנעם, ולא, לא יכולתי להשאיר את הרגליים בבית, כן, אני מוכן לתרום לך כמה סנטימטרים... אבל בעצם, מה תשאל אז?

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים