ספורטל - מדור ספורט

3.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ספורטל

תום שלח, עשהאל מור, אופיר גוברין

 
.

רוגבי גברים

 

יזרעאל גלבוע בגמר הגביע

 

חגיגת רוגבי כחול לבן התקיימה בסוף השבוע האחרון בקיבוץ יזרעאל

 

האירועים נפתחו ביום שישי, כאשר קבוצת הנערים המקומית אירחה את יריבתה מכפר מרר למפגש כפול.

 

במשחק הראשון ניצחו שחקני יזרעאל גלבוע בתוצאה - 20:10, במשחק השני ניצחה קבוצת מרר בתוצאה - 15:10.

 

מייד לאחר מכן התקיים משחק ידידות בין נבחרת ישראל לבין קבוצת הרוגבי של כוחות האו"ם מסיני. לצערם של הפטריוטים בקהל, הפעם יד שחקניו של באן קי מון היא שהייתה על העליונה, והם ניצחו בהתמודדות - 32:10.

 

המנה העיקרית הגיעה בשבת, כאשר קבוצת הבוגרים של יזרעאל-גלבוע אירחה את חיפה למשחק במסגרת חצי גמר הגביע. בדקות הראשונות ניצלו האורחים מחיפה היטב את חולשתה של הקבוצה הביתית, שנראתה מפוזרת ולא מאורגנת, ועלו ראשונים ליתרון - 5:0. מספר דקות אחר כך הצליחו הביתיים להתעשת ולהשוות, אך בעיטת פנדל מוצלחת מצד החיפאים החזירה להם את היתרון. אך זה היה כל מה שנשאר לבחורים מהכרמל, כי שחקני יזרעאל-גלבוע החלו לאט לאט להשיג את השליטה במשחק, כאשר הם משווים, מגדילים את היתרון ומניחים שני טריים לפני תום המחצית הראשונה. תוצאת המחצית - 19:8.

 

המחצית השנייה כבר הייתה בשליטה מוחלטת של נערי העמק, אשר הגדילו את היתרון וניצחו בסוף בתוצאה - 41:20.

 

נקודות:

טריים - צחי צפדיה (הזורע)- 3 טריים, גיא דותן (בורגתה), אמיר בויטלר (יזרעאל), בן קירשברג (יזרעאל) - טריי אחד כ"א.

אמיר בויטלר העביר 4 בעיטות השלמה (2 נק') ובעיטת פנדל (3 נק').

בשבת הקרובה תשחק קבוצת יזרעאל-גלבוע בגמר הגביע נגד מועדון רעננה.

 

השתתף בהכנת הכתבה עשהאל מור

 

אופני הרים

 

הפנינג אופניים ביערות מנשה

 

כ-1,100 רוכבים לקחו חלק בתחרות, וכ-5,000 מבקרים הגיעו במשך היום

 

אלפי אנשים הגיעו בשבת למתחם הולוו-צ'לנג'-מגידו (VOLVO CHALLENGE MEGIDO) אירוע השטח הגדול ביותר בישראל לרוכבי אופני הרים מקצוענים וחובבים, שנערך ביום שבת האחרון בפארק רמות מנשה, במסגרת פסטיבל 'טבע אקשן'.

 

בולוו-צ'לנג' 29 קטגוריות ו-172 מדליות. האירוע כלל חמישה מקצים, כ-410 זוגות השתתפו במקצה התחרותי, ונקודת הזינוק והסיום לרוכבים הייתה ממתחם ההפנינג בקיבוץ משמר העמק. ייחודו של המירוץ הוא בכך שהמסלולים התחרותיים שבו נערכים בצוותי זוגות בלבד (נשים, גברים, מעורב).

 

החלק התחרותי כלל שלושה מקצים: מרתון קצר - 25 ק"מ, מרתון בינוני - 50 ק"מ, ולראשונה בתולדות התחרות נערך מרתון אקסטרים - 100 ק"מ, מסלול אתגרי באורך 100 ק"מ, שכלל טיפוס אנכי של 2,500 מטר, שנועד לרוכבים מקצוענים בלבד. באירוע נערכו גם שני מקצים עממיים לא תחרותיים: הראשון, באורך של כ-12 ק"מ, כלל קטעי טיפוס מתונים ונועד למשפחות ולרוכבים מתחילים; השני, באורך 27 ק"מ, נועד לרוכבים מנוסים יותר והתקיים בקבוצות של 20 רוכבים.

 

כל אותו זמן דאגו מארגני התחרות לתעסוקה גם לאלה שאינם רוכבים. חלק מהמקצים עברו במתחם ההפנינג, ואפשרו למלווים לצפות מקרוב במתחרים. בנוסף, הוצבו במקום מתקנים מתנפחים, דוכני יצירה לילדים, מופעי ראווה של פעלולני אופניים, תחרויות היתוליות ושלל דוכנים הקשורים באופניים: ציוד, ביגוד, הנעלה ומזון.

 

יריית הפתיחה. מגידו

 

כדורסל גברים

 

לאומית: גם הפעם דרבי הצפון כחול!

 

במחזור הקודם יצאה הפועל מגידו/יקנעם למשחק חוץ באשדוד, וחזרה משם עם הפנים בין הידיים.

 

תצוגת נפל משני צדי המגרש הביאה לתבוסה מרה, 116:90. במחזור האחרון הגיע משחק חוץ נוסף, שעל הנייר נראה קשה בהרבה, בקריית אתא, מול אליצור המקומית.

 

פתיחת המשחק שיקפה לחלוטין את הבדלי המיקום בטבלה, כשהמארחים פתחו מצוין, ובהנהגתם של אלעד אליהו ואקס מגידו/יקנעם, דניס קאר, עלו ליתרון 18:7, אחרי ארבע דקות של משחק. האורחים לא נשברו, וכניסתו למשחק של ולאדי ירמישין עזרה לקבוצה לצמצם את הפער. שלשות של לירון יבזורי ושל לירון צ'רנה, עם חמש נקודות רצופות של שי ברוך וקליעות עונשין מדויקות של אור סלע בשניות הסיום של הרבע, העלו את מגידו/יקנעם ליתרון ראשון במשחק, 24:23, בסיום הרבע הראשון. ברבע השני הקיבוצניקים השתלטו על המשחק, ובזכות רבע ענק של ברוך ומטווח שלשות של הגארדים, ברחו ליתרון דו-ספרתי. דקה וחצי לסיום המחצית, נחת ירמישין בצורה לא טובה על הרגל, נפצע בקרסול והצטרף לרשימת הפצועים הלא קצרה של הקבוצה, שכוללת גם את דורי אסף ואת מוזס סונקו. ככל הנראה, שלושתם סיימו את העונה. סלע, שכמו ברוך נתן את משחקו הטוב ביותר העונה, חתם גם את תוצאת הרבע הזה, עם ארבע נקודות רצופות, וקבע 50:36 למגידו/יקנעם בהפסקה.

 

במחצית השנייה היה חשש גדול לאוהדי מגידו/יקנעם להקטנת ההפרש מצד המקומיים, עקב פציעתו של ירמישין. חשש זה התברר כמוצדק, כשאורי כהן-מינץ הוותיק עלה מהספסל, קבר שתי שלשות חשובות, ויחד עם אבי נניקשווילי הוביל את חבורתו של שרון אברהמי לצמצום ההפרש עד כדי נקודה אחת בלבד. כעת היה נדמה שהנה, קריית אתא משתלטת על המשחק, הופכת את התוצאה ומנצחת, אבל במגידו/יקנעם חשבו אחרת. שלשה של לירון יבזורי הגדילה את ההפרש לשש נקודות. חטיפה של ניב ברקוביץ' נגמרה בשתי נקודות קלות, ועוד סל נהדר של סלע סגר את הרבע, כשהאורחים שומרים על יתרון דו-ספרתי, 72:62.

 

גם ברבע הרביעי המארחים המשיכו לרדוף אחרי מגידו/יקנעם. חמש נקודות רצופות של אליהו נתנו תקווה למקומיים, כשהורידו את ההפרש לארבע נקודות בלבד, שלוש דקות לסיום. סל גדול של צ'רנה, ולאחר מכן קליעות עונשין של סלע וברקוביץ' סגרו את הסיפור. 98:91 למגידו/יקנעם בסיום.

 

ליקנעם/מגידו: שי ברוך 28 (11 ריב', 6 אס', 2 חס, 13-12 מהשדה), אור סלע 22, ניב ברקוביץ' 12, לירון יבזורי ולירון צ'רנה 11 כל אחד, ולאדי ירמישין 8, דור ישראלי 4, דביר בשן 2.

 

קלעים בולטים לקריית אתא: דניס קאר 19, אלעד אליהו ואבי נניקשווילי 17 כל אחד.

 

השבוע אירחה הקבוצה את הפועל באר שבע, בקרב ישיר על מיקום בפלייאוף.

 

השתתף בהכנת הידיעה אופיר גוברין

 

כדורסל נערים

 

הגביע של החולה

 

לפני כשבוע התקיימו באולם קיבוץ דפנה משחקי חצי הגמר והגמר בכדורסל ט' תלמידים במסגרת אירועי הספורט תשס"ח. האליפות התקיימה בסימן 60 שנה למדינת ישראל, שילווה את כל אירועי הספורט שיתקיימו השנה.

 

שלוש קבוצות שמייצגות בתי ספר של ההתיישבות העובדת השתתפו בחצי הגמר. בחצי הגמר הראשון נוצח בית הספר המקומי "הר וגיא" על ידי העירונים האימתניים מנהריה בתוצאה 41:58. במשחק השני ניצחו השכנים מעמק החולה-כפר בלום את יריביהם מבית שאן-חרוד בתוצאה 45:29.

 

מעודדים מהמומנטום המשיכו הנערים מעמק החולה להציג כדורסל מצוין גם בגמר, והחזירו את הגאווה להתיישבות העובדת, כשהביסו את נהריה בתוצאה 38:51.

 

המקומיים מהר וגיא השתלטו על המקום השלישי, כשגברו במשחק הניחומים על בית שאן-חרוד בתוצאה 52:48.

 

כל הכבוד!

 

כדורגל גברים

 

כפר בלום בגמר הליגה האזורית, שמיר - כמעט

 

חצי גמר הליגה האזורית בגליל העליון הפגיש את כפר בלום ואת שניר לקרב על כל הקופה.

 

המשחק נפתח כששתי הקבוצות שיחקו כדורגל שווה. שניר ניסתה לפצח את ההגנה, בעיקר עם כדורים ארוכים לעבר ההתקפה, וכפר בלום בכדורגל מרגל לרגל, שלא כל כך הלך לה בדקות הראשונות.

 

בדקה ה-13 הייתה זו כפר בלום שעלתה ליתרון לאחר שער של אורי רובין, אשר הפציץ את הרשת של שניר, לאחר חילופי מסירות מחוץ לרחבה וקבע 1:0 לכפר בלום.

 

שניר לא הרימה ידיים וחזרה לחיים עם שער יפה, לאחר הכנסת כדור לא פחות יפה של גל אייכנר לרחבה שהשווה ל-1:1. בועז קולמן, שגם היה המצטיין, חתם את המחצית עם 2:1 לכפר בלום.

 

המחצית השנייה התחילה בגול מוקדם של כפר בלום, לאחר הכנסת כדור גדולה של סלע ששון וסיומת יפה של אורי מנקס עם הראש, שהעלתה את התוצאה ל-3:1. מכאן והלאה התנהל משחק רגוע ושקט של כפר בלום ללא כל סכנות ממשיות של שניר על שער כפר בלום.

 

במפגש השני נכונה אכזבה לקיבוצניקים משמיר, כאשר נוצחו על ידי קריית שמונה 2:1 לאחר שער של העירונים בתוספת הזמן. עכשיו ינסו בכפר בלום להתכונן במרץ, על מנת להשיב את הכבוד הקיבוצי בגמר שייערך ביום שבת. (באדיבות אתר galilole.org.il)

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים