צוות לבדיקת השתתפות חברת החשמל בתחזוקת רשת החשמל בקיבוצים

3.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

צוות לבדיקת השתתפות חברת החשמל בתחזוקת רשת החשמל בקיבוצים

נחמן גלבוע

 

בקרוב תצא לדרך תוכנית פיילוט בהשתתפות שישה קיבוצים, שבהם תתחיל חברת החשמל לטפל בתחזוקת התשתית של רשת החשמל. כך סוכם בפגישה שהתקיימה בין מזכיר התנועה הקיבוצית, ולוולה שור, איתמר שוויקה, מהאגף הכלכלי, ואיציק בדר, יו"ר "גרנות", ובין השר לתשתיות לאומיות, בנימין בן אליעזר, ובכירים ברשות החשמל. בשבוע הבא אמור להתכנס צוות משותף - של התנועה וחברת החשמל - במטרה לבדוק כיצד מתחיל הטיפול בתשתית ב"קיבוצי הפיילוט". הכוונה היא, כי בסופו של תהליך יהיו מחוברים כל הקיבוצים לרשת הארצית, ויזכו להשתתפות במימון תחזוקת המערכת.

 

בפגישה הציג ולוולה את המצב "האבסורדי", לדבריו, שבו קיבוץ, יישוב מוכר המשלם מסים על פי חוק, נמצא כביכול "מחוץ למדינה" עבור חלק מספקי השירות הציבורי. "לא יעלה על הדעת שאנו צריכים להמשיך לתחזק את רשת החשמל בעצמנו ללא השתתפות המדינה", אמר שור לשר בן אליעזר, שהתייחס בהבנה לבקשה, והתפלא בעצמו, כיצד נוצר המצב בו קיבוץ משלם לבדו את עלות אחזקת רשת החשמל שבשטחו.  

בעקבות הפגישה אומר ולוולה, כי בימים אלה מוקם צוות המשא ומתן שיכלול גם אנשי מקצוע בתחום החשמל, והוא שייפגש עם אנשי חברת החשמל לאחר שהתנועה תקבע את הקיבוצים שישתתפו בפיילוט.

 

ש: חברת החשמל תטפל בכל בעיית חשמל בקיבוצים האלה?

ת: "כן. הם יהיו אחראים על כל תקלה שתתרחש ביום ובלילה, בדיוק כפי שהם עושים בכל מקום במדינה".

 

ש: תוך כמה זמן זה יקרה?

ת: "אני לא יודע להעריך. אני יכול להגיד שאני רואה סימני נפט, ואני מקווה שזה יתקדם. זה מאוד משמעותי מבחינה כספית לקיבוצים. אגב, אותה בעיה קיימת גם בתחום התקשורת, שבה הכנו על חשבוננו רשתות תקשורת ואחזקתן נופלת עלינו".

 

ש: אתה אופטימי בעניין הזה?

ת: "הכיוון הוא שנתחבר לתשתיות המדינה, ונהיה כמו כל האזרחים שמקבלים שירות. הייתה פגישה טובה עם השר שגילה רצון טוב, אבל עם רצון טוב לא הולכים לסופרמרקט. אנחנו נמשיך ללחוץ ולפעול, ואני מקווה שיהיו בסוף תוצאות".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים