פריחה דוקומנטרית - פסטיבל סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם

3.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

פריחה דוקומנטרית

סיון שדמון

 
.

פסטיבל "דוקאביב" 2008, שנפתח היום (ה') בתל אביב, חוגג עשור, וכבר הספיק לצבור מוניטין מכובד. השנה הוא יתקיים בתאריכים 3.4-12.4 באולמות סינמטק תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה, מוזיאון תל אביב ואשכולות פיס. לרגל ציון עשור להיווסדו, ייפתח הפסטיבל בנוכחות נשיא המדינה, בסרט הישראלי "חיפושית" ובהופעה של שלומי שבן. החגיגה בערב זה מוקדשת לעשרות יוצרי הקולנוע הדוקומנטרי בישראל, שסרטיהם הוצגו בבכורה בשנות הפסטיבל וייקחו חלק בערב פתיחת הפסטיבל.

 

בפסטיבל ישתתפו עשרות סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם, תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סרטי סטודנטים, סרטי מוסיקה ולילה (doc@night), סרטי אמנות, רטרוספקטיבה לבמאים פיליבר וקישלובסקי. עשרה מנהלי פסטיבלים מהחשובים בעולם יתארחו השנה ויתקיימו כיתות אמן, מפגשים ואירועי חוצות. המנהלת האמנותית של הפסטיבל היא אילנה צור.

 

בין היתר יוצגו הסרטים:

 

חלב, לא מה שחשבת (ארה"ב 2008) - ארבעה חברים חוצים את ארצות הברית לרוחבה, ומנסים לשכנע כמה רע גורמת לנו צריכת החלב.

כלות המדבר (עדה אושפיז, 2008) - סיפורן של שלוש נשים בדואיות עצמאיות, משכילות יחסית, המנסות לשרוד כל אחת בדרכה במציאות של בעלים פוליגמיים.

הנערים מלבנון (אוהד אופז, איילת השחר) - פייר ומסעוד, בניו של קצין צד"ל לשעבר, שהגיעו כנערים מלבנון לישראל, נאבקים להגשים את חלומותיהם בארץ.

שהידה (נטלי אסולין) - מסעה של הבמאית אל האסירות הביטחוניות בכלא השרון, שהורשעו בסיוע לבצע פיגועים.

אובססיה (אוהד מילשטיין) - מה זאת אובססיה, כיצד היא נוצרת, ומה הקשר בינה לבין רוח התקופה וסגנון החיים המודרני.

המלחמה הראשונה שלי (יריב מוזר) - מלחמת לבנון השנייה מבעד לעדשה של הבמאי, שהרגיש צורך עז לתעד את האלימות הקשה סביבו כחייל.

 

דוקו סלבריישן

 

מסיבה כלשהי, שקשורה לכלכלה של תעשיית הסרטים הדוקומנטריים, אפשר למצוא גם את החדשים ואת הטובים שבהם בחינם ובנוחות באינטרנט. באתר של ערוץ yes doco  (שהוקם לפני כשנתיים, ומקימו ומנהלו עד לאחרונה הוא גיורא רימשון, בן קבוצת כנרת) ניתן לצפות באיכות סבירה בכל הסרטים הישראלים המצוינים שמשודרים שם, ולאחרונה עלה "יולקי פאלקי" (מטבע לשון ברוסית שפירושה משהו כמו "אוי ואבוי"), שעוקב אחר חבלי הקליטה של כמה עולי ברית המועצות לשעבר, ביניהם אחד שנקלט בקיבוץ, וגם ב"ילדי השמש" ובסרט חשוב על הפרעות אכילה כמאפיין נשי ועל שיטת טיפול מיוחדת. אחת הדמויות היא ורד דרורי משפיים, עד לאחרונה כתבת "הדף הירוק". באתר doc movies

 

אפשר למצוא סרטים מעניינים בני שלוש שנים ויותר, ישראליים וזרים. בניגוד לאתר של יס, כאן אפשר להוריד את הסרטים בקלות ולצרוב, ויוצרים מוזמנים אף להעלות את הסרטים שלהם.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים