החצר - מעשיות מהקיבוצים

20.3.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר

נועה יחיאלי

 

אץ לו רץ לו

רשפים

 

מאז שאברום בורג רכש את טרפלקס, מפעל הפלסטיק של רשפים, חברי הקיבוצים מרבים להיתקל בו בשבילים. או יותר נכון בכבישים.

 

הבן של השכן על השער

אי המוות

 

המושבניקים החברים בתנועת המושבים הוזמנו השבוע לחתום על מעריב במבצע מיוחד: משלמים כך וכך בחודש ומקבלים את שבועון הטלוויזיה "רייטינג" בחינם. מעל השער של גיליון רייטינג שהובא במודעה חייך אליהם נועם טור, המושבניק הלוהט מחופית, המוכר להם יותר כ"נועם מהישרדות". מקרה? מניפולציה על המושבניקים?

 

לנהוג בזהירות

יש השופט

 

שופט בבית משפט השלום בתל אביב היה די אמיץ לקבוע תקדים בתולדות הקלנועיות: הקלנועית היא רכב מנועי על המשתמע מכך, כך פסק, ואין להתייחס אליה כאל כיסא גלגלים ממונע. הפסיקה, שהסעירה את עולם הקשישים בקיבוצים ובמושבים, התקבלה בעקבות דיון לאחר תאונת דרכים כלשהי, והתגובה הייתה מיידית: סוכנות הביטוח משקי הקיבוצים יצאה מיד במבצע שיווק של פוליסות ביטוחי חובה לקלנועיות הנוסעות במהירות של עד 12 קמ"ש.

 

היפנים באים

עין השופט

 

התמונה הזו, הזוי עד כמה שזה נשמע, צולמה בחדר האוכל של עין השופט. מסתבר שאחת לכמה זמן נוחתת בקיבוץ משלחת של חבר'ה יפנים, השייכים לתנועה חביבת-התנועה-הקיבוצית, "מקויה", ושמלוכסני העינים אוהבים מאוד אותנו, הישראלים. הם גם אלה שהקימו את הגן היפני בחפציבה, למי שתהה.

 

מחסן האוצרות

אילון

 

אח, איזה תחפושת מגניבה של פרינסס ג'סמין (עם תחפושת השלמה לאלאדין, כמובן) מצאתי במחסן התחפושות של עידית. המקום הזה כל כך מהמם, שאני פשוט לא מבינה איך - בתור חובבת שמאטע מושבעת - אני מצליחה בכל פעם לסיים את הביקור שלי בו בלי להבריח לעצמי איזה מכנסי פלמ"חניקים או חצאית מטורפת משנות השבעים. מאז שאילון כבר לא קיבוץ, עידית מפעילה את המחסן כיזמות, ועל הפריטים ששואלים צריך לשלם. ומה הצטערתי לשמוע על מקרה עצוב שקרה לא מזמן, כאשר מגמת תיאטרון מטבעון השאילה תריסר חולצות שלא יסולאו מפז, שתפרה אחת מחברות הקיבוץ אי אז, לרגל אחד מפסטיבלי הריקודים. ילדה חביבה הותירה את החולצות ברכב של הוריה, וזה נגנב. אפשר להתנחם שבאמת יש עוד הרבה כאלה באילון, כי שם הייתה פעם תרבות תוססת, ותפרו הרבה סטים של תלבושות לפסטיבלי ריקודים רבים. כמה נחמד לדעת, שיש מי ששומר על האוצרות האלה וגם יוכל להשאיל לך אותם לכמה ימים, תמורת סכום סמלי, כמובן.

 

משלוח מנות מוזיקלי

 

בטוח שגם עד היום אפשר היה למצוא דיסקים עם שירים לחג הפורים, אבל לא את אלה בביצועים המסוימים שאני זוכרת מגן "חרוב". חברת NMC הוציאה לחנויות השנה לראשונה כדיסק את התקליט "אני פורים" המקורי והנוסטלגי. כן-כן, זה עם הביצועים של דודו אלהרר, חנה לסלאו ורוחמה רז בשירים כמו שושנת יעקב (צהלה ושמחה) ליצן קטן נחמד ועוד. תמורת 15 שקלים תזכו להרבות בשמחה.

 

פורים חייתי

 

נכון שזה כבר ממש ברגע האחרון, אבל אם הילד שלכם עוד לא החליט למה הוא מתחפש השנה, אז הנה מידע שעשוי להיות מועיל: כדאי לו מאוד להתחפש לחיה אוסטרלית או לדבורה, ואם זה נשמעת כמו המלצה תמוהה קצת, אז יש לי הסבר מאוד משכנע לכך. במרכז המבקרים דבורת התבור שבמושב שדמות דבורה מבטיחים, כי ייכנסו בחינם ילדים שיגיעו לשם לביקור במהלך ימי החג, כשהם מחופשים לדבורים. לגן גורו יזכו להיכנס ללא תשלום ילדים שיתחפשו לחיות אוסטרליות, כמו למשל, קנגורו, קואלה, קקדו, אמו או שועל מעופף. בקשה מיוחדת מהורים שהילד שלהם יבחר להתחפש לקקדו: אנא, שלחו תמונה למדור, כדי שכולנו נוכל ליהנות.

 

וגר מושבניק עם קיבוצניק (דתי)

 

כבוד למגזר: שני אתרי אינטרנט חדשים מבית ההתיישבות העובדת הושקו לאחרונה. הראשון הוא אתרה המחודש, הצבעוני והנעים של תנועת המושבים, והשני הוא האתר רחב ההיקף של תנועת הקיבוץ הדתי. בראשון תוכלו למצוא את כל המידע שאתם צריכים בנוגע לפעילות אגפי התנועה, וגם חלוקת תוכן לפי נושאים שמעניינים מושבניקים כמו חקלאות, קרקעות, כלכלה ותהליכים מסחריים. בשני תוכלו למצוא ארכיון ובו חומר על קיבוצי התנועה, הכולל גם מאגר של עבודות מחקר בתחום וגם פרסומים מהתקשורת, מידע על פעילויות, הודעות, מדור הנצחה ועוד. וכמובן, פרשת השבוע מעודכנת מדי שבוע. שיהיה במזל טוב ובשעה טובה.

 

החצר הווירטאלית

www.myuchedet.com

 

מעשה מיוחד לפסח

 

אם כבר קונים מתנות לפסח, אפשר ורצוי כבר לעשות גם מצווה קטנה על הדרך. את אתר "מיוחדת" הקימה חנה גינת ממרחביה, ובאמצעותו היא משווקת מתנות ומוצרים שיצרו אנשים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות שיקומיות שונות ברחבי הארץ. באתר יש קטלוג עשיר ובו מתנות מיוחדות לפסח וגם לשאר ימות השנה. הוא מיועד לארגונים, לוועדי עובדים וגם ליחידים. אז קדימה - לבחור, להזמין ולעזור.

 

 

נחמד

דבר העורכת

 

אם מחתרת גרפיטי חתרנית מציירת לכם על כל הקירות בקיבוץ; אם כל הפרות ברחו אתמול מהרפת וילדי הגנים עזרו באיסוף; אם עורכים אצלכם תחרות כוכב נולד, או אם הקיבוץ שלכם הוא הראשון בארץ שהכניס מכוניות סמארט לצי הרכב שלו, נהיה אסירי תודה אם תספרו לנו על זה. ואם תצלמו ותשלחו, גם אז יהיה נחמד. noanoasof@hotmail.com

 

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים