החצר - מעשיות מהקיבוצים

13.3.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

החצר

נועה יחיאלי

.

זכאי לקאמבק

דליה

 

עכשיו זה כבר רשמי: דודו זכאי חוזר ובגדול. הרחשים התחילו להישמע עם פרסום הדבר בבלוג האינטרנטי הידוע של אורי קציר "אפלטון" לפני כחודש, שבו שטח קציר בפני קוראיו את חיבתו עתיקת היומין לזמר. קציר קיבל 45 תגובות לבלוג הזה, הרבה יותר מכרגיל, והטון בהן היה אחיד: רבים מכותבי התגובות הגדירו עצמם כמעריצים של זכאי, וביקשו לקבל מידע על הקלטות או על הופעות שלו. במקביל, וללא כל קשר נראה לעין, התפרסמה במקומון מעריב "זמן תל אביב" (וגם בדף הירוק שלנו) כתבה של בן קפלן, שבה הוא עיטר את זכאי בשלל התארים - "מלך עולם", "מופת של שירה עברית", "ביצועיסט מושלם", "אחד הזמרים המופלאים שהיו כאן" ואפילו "מסעדת גורמה מוזיקלית". הכתבה כולה באה להעביר מסר אחד ויחיד: בן קפלן קורא לדודו זכאי לעשות קאמבק. זכאי עצמו שומר על צניעות, ומזכיר לכל מי שמעניין אותו לשמוע מה יש לו להגיד, כי הוא משמיע את קולו מדי יום שישי בתוכניתו ברדיו קול רגע. ושחוצמזה, הוא גם מופיע בתדירות די תכופה ברחבי המועצה האזורית מגידו, וההופעות הללו זוכות להצלחה רבה.

 

קבל"ש: בדרך ליריד
תל אביב

 

בתל אביב התקיים בסוף השבוע יריד מכירת האמנות "צבע טרי", שבלי בכלל להתכוון התמקם לו ברחוב תעשייתי מג'ויף בדרום העיר, ממש מול הסטודיו של הקבל"ש (מעכשיו והלאה: קיבוצניק לשעבר) נמרוד ראובני (שער העמקים) ושל ברק ביטנר (דגניה א'). המון האדם שזרם ליריד נכנס במקרה או שלא גם לסטודיו (השווה ביקור ללא ספק) ושימח את השניים, יוצר בברזל ומעצב רהיטים בהתאמה.

 

חדשים בחזית

נגבה

 

בנגבה נרגשים החברים מהצטרפותם למעגל "עוטף-עוטף עזה", כאשר השבוע הותקנה בקיבוץ מערכת האזעקה החדשה עקב התרחבות טווחי הפגיעה של טילי האויב. תתחדשו ושיהיה בשעה טובה, כמו שאומרים.

 

הודעה מוקדמת

מכללת ספיר

 

תשמעו סיפור מצחיק שקרה לסטודנט במכללת ספיר. הבחור הצעיר, בן קיבוץ מהאזור הלומד קולנוע במכללה, רשום בין היתר לקורס שנקרא "שואה וג'נוסייד בקולנוע", ובו הוא וחבריו לספסל הלימודים מנתחים סרטים בנושא השואה. במכללת ספיר - כמו במוסדות לימוד רבים - מעדכנים את הסטודנטים על דחייה או על ביטול של שיעורים באמצעות שירות הודעות לטלפונים הניידים, ובחורנו היה מורגל בקבלת הודעות שכאלה. ובכל זאת, הוא הופתע מאוד בוקר אחד השבוע, כאשר בהודעה שהעירה אותו משנתו בשעה שמונה בבוקר נכתב: "השואה תתחיל באיחור של עשר דקות". הסטודנט ההלום הודה שנבהל, ובירך את מזכירות המכללה שלו שנתנה לו התראה, על מנת שיוכל לאגור מזון ולהתכונן נפשית. לאחר מחשבה נוספת הוא אמר שעשר דקות זה לא מספיק זמן, וחבל שהם לא מודיעים מראש.

 

כדורסלני העתיד בדרך

מושבי ביכורה

 

בבית הספר היסודי "ביכורה" מפעילה מחלקת הספורט את קבוצת העולים האתיופים: זיו רום, מנהל בית הספר לכדורסל, מעביר להם אימוני כדורסל ואימוני אתלטיקה, וחברת קליבלנד מעניקה להם את הלבוש הכתמתם ואת ציוד הספורט במתנה.

 

מתגייסים לקראת פסח

סתריה

 

יוזמה ברוכה במושב סתריה מחפשת סיוע: שירלי ובעלה, קצין בקבע בפיקוד המרכז, החליטו לעשות מצווה לקראת פסח. הם ביקשו וגם קיבלו מעיריית רחובות רשימה של קשישים עריריים, ובעזרת כוח של חיילים (באדיבות איש הצבא) הם מתכוונים לצאת ליום גיוס מרוכז, שבו יעברו ויצבעו את בתי הקשישים לקראת החג, וגם יסדרו להם קצת את הגינה אם יש כזו. שירלי עדיין מחכה להצעות של חברות שיכולות לקחת חסות על המבצע היפה ולסייע באספקה של חומרים ושל ציוד, ואנחנו כאן בחצר נעקוב ונדווח (את שירלי אפשר למצוא במספר 052-8847771 אם מישהו מתעניין).

 

התרגשות בספרייה

עין הנצי"ב

 

מאז הגיעה לקיבוץ לפני כארבעים שנה, רבקה שורק משמשת ספרנית הקיבוץ. לאחרונה, המליצה עליה הספרייה האזורית של בקעת בית שאן בפני ארגון ספרני ישראל (יש ארגון כזה), ובזכות ההמלצה זכתה רבקה בפרס מטעם משרד החינוך על פעילותה בסיוע למבוגרים באמצעות ספרים. את הפרס היא קיבלה בהתרגשות רבה בכנס הספרנים השנתי בכפר המכביה.

 

קיבוצניקים מתקדמים

מעברות

 

לפני שבוע שפשפו במעברות את העיניים: שלטי ענק של מפלגת קדימה בירכו את הנכנסים בשערי הקיבוץ, ודגלי המפלגה התנופפו בגאון סביב המועדון לחבר. פשר הדבר היה קיומו של כנס קדימה באזור עמק חפר, שבו נשאה דברים שרת החוץ. כיצד התגלגלו ובאו הדברים? הכנס התקיים דווקא בקיבוץ השומר הצעיר בגלל טובה אישית של מישהו למישהו. חברי מעברות, לפי הדיווחים האחרונים מהשטח, נותרו רגועים.

"אף אחד לא התייחס לזה ברצינות", אמר גורם מקומי, "היה ביקור מכובד. אנחנו מעריכים את השרה, שכרגיל דיברה דברי טעם, והיה נחמד לארח אותה פה. אם בשביל זה צריך לתלות דגלים, אז מילא".

חברי הקיבוץ המועטים שהגיעו לכנס הופתעו כשבסוף האירוע הושמע ההמנון הלאומי, והפתעתם תורגמה על ידי הקדימאים כחוסר תרגול בעמידה לכבוד התקווה. "בכל מקרה עמדנו, כי עמדנו ללכת", אמרו הקיבוצניקים להגנתם.

 

נוער נוער נועה

לכיש

 

אבי מצוינים גורן, שהיא מנהלת מחוז דרום של תנועת בני המושבים, הגיעה עם משפחתה ליריד אמנים של הגוש המזרחי של חבל לכיש בשבת האחרונה, והופתעה לגלות שם בני נוער מהתנועה בשיא הפעילות. חניכי קן לכיש מכתות ט' ו-י' העמידו ביריד מספר דוכני אוכל והפעלה, כשמטרתם - איסוף כסף למימון סמינרי ההכשרה של התנועה בקיץ הקרוב.

 

החצר הווירטואלית: מעשה מיוחד לפסח

http://www.myuchedet.com

 

אם כבר קונים מתנות לפסח, אפשר ורצוי כבר לעשות גם מצווה קטנה על הדרך. את אתר "מיוחדת" הקימה חנה גינת ממרחביה, ובאמצעותו היא משווקת מתנות ומוצרים שיצרו אנשים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות שיקומיות שונות ברחבי הארץ. באתר יש קטלוג עשיר ובו מתנות מיוחדות לפסח וגם לשאר השנה, והוא מיועד לארגונים, לוועדי עובדים וגם ליחידים. אז קדימה - לבחור, להזמין ולעזור.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים