"במרחק של 40 דקות נסיעה מתל אביב יש יישובים, אשר לילם ויומם חד הם בהמתינם לאזעקת צבע אדום"

6.3.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

"במרחק של 40 דקות נסיעה מתל אביב יש יישובים, אשר לילם ויומם חד הם בהמתינם לאזעקת צבע אדום"

נחמן גלבוע

 

נוקד וגלנטי ביקשו מאיציק לכנס בתחום עוטף עזה ישיבות ועדה מיוחדות

 

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ח"כ יצחק גלנטי מסיעת הגמלאים, וח"כ אורית נוקד קיימו פגישה עם תושבי אזור עוטף עזה בקיבוץ נחל עוז. בעקבות הפגישה, שלחו השניים השבוע מכתב ליו"ר הכנסת, דליה איציק, ובו ביקשו כי תורה ליושבי ראש ועדות הכנסת לכנס ישיבות ועדה מיוחדות ביישובי עוטף עזה, ובהן תדון כל ועדה בנושאים הרלוונטיים ביותר לתושבי קו העימות. "במרחק של 40 דקות נסיעה מתל אביב יש יישובים אשר לילם ויומם חד הם בהמתינם לאזעקת צבע אדום", כותבים גלנטי ונוקד, "במרחק כל כך קטן מהבועה של גוש דן יש ילדים שפוחדים לצאת ולשחק בשכונה עם חבריהם, בשל הפחד שמא תיפול רקטת קסאם (אנו מוצאים לנכון לצרף את מכתבה של טלי שמחי מניר עם למכתב זה). אותם אזרחים גיבורים, אשר ממשיכים לחיות את חייהם בצל הקסאם, מרגישים כי המדינה שכחה אותם.

 

התחושה הרווחת בקרב אותם תושבים היא, שהמדינאים ונבחרי הציבור אדישים לגורלם". גלנטי ונוקד מסיימים את מכתבם באמירה, כי הם מקווים שקיום ישיבות הוועדות בעוטף עזה יחזיר לציבור את האמון בבוחריו, חברי הכנסת יפגינו סולידאריות וינסו להפיג, ולו במעט, את תחושת הבדידות וחוסר הביטחון שבלב תושבי האזור.

מאבק מסוג אחר ניהלה ח"כ נוקד בישיבת הוועדה, שדנה בהצעה לבטל את הפטור שניתן לקיבוצים ולמושבים מתשלום מס מעסיקים לארגון המעסיקים, עבור דמי טיפול במשא ומתן עם ארגוני העובדים. הפטור ניתן לגבי תקנות הקיימות עשרות שנים לקיבוצים, למושבים, למפעלים שבהם לקיבוצים יש שליטה, לרשויות מקומיות, למפעלי הסתדרות, לסוכנות, לתאגידים ממשלתיים, למלכ"רים ולעסקים קטנים.

 

בישיבת ועדת העבודה והרווחה ביקש שר התמ"ת, אלי ישי, לאשר תקנות חדשות המבטלות את הסדרי העבר רק לגבי הקיבוצים, המושבים וכמה עסקים קטנים. מול נציגי התמ"ת והתאחדות התעשיינים טענה נוקד, כי אין זה נכון לבטל את הפטור רק לקיבוצים ולמושבים, משום שהם דואגים בצורה מאוד הוגנת לעובדים ומשלמים להם שכר גבוה יותר מהממוצע ברוב המקרים. בסופו של דבר, לא נערכה הצבעה בתום הדיון והנושא חזר למשרד התמ"ת, ולדברי נוקד היא תמשיך לעקוב אחר הנושא.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים