גידול במספר המתנדבים לקיבוצים

14.2.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

גידול במספר המתנדבים לקיבוצים

נחמן גלבוע

.

המקרה הטראגי של רצח המתנדב מאקוואדור, קרלוס אנדרס מוסקרה צ'אבס, שנורה על ידי פלשתיני לפני ארבעה שבועות בשדות עין השלושה, לא הקטין את הביקוש להתנדב לעבוד בקיבוץ בישראל. בתנועה הקיבוצית סבורים שהרצח היה אפילו זרז לגידול בביקוש. מאז ראשית 2008 נתקלת התנועה הקיבוצית ב"בעיה" עמה לא התמודדה מאז שנת 2000. הביקוש מצד מתנדבים ממדינות העולם לבוא לישראל ולקיבוצים, הוא גדול משמעותית מיכולת הקיבוצים לארחם בעת שהותם בישראל לתקופה שנעה בין שלושה לשישה חודשים.

 

מהתנועה הקיבוצית נמסר כי מאז ראשית 2008 הגיעו לישראל 240 מתנדבים - כמות כפולה מזו שהייתה באותו פרק זמן בשנה שעברה. התנועה הקיבוצית הפנתה אותם ל-30 קיבוצים השותפים כיום לפרוייקט מתנדבי חו"ל.

 

המתנדבים שהגיעו בין היתר מגרמניה, אנגליה, שוודיה, דנמרק, דרום קוריאה, קולומביה ואקוואדור, הצטרפו ל-150 המתנדבים השוהים בקיבוצים עוד משנת 2007 וכעת נוצר מחסור בקיבוצים המוכנים לארח את המתנדבים. לשם השוואה, בכל שנת 2007 הגיעו לארץ כ-1500 מתנדבים. משמעות המשך הקצב הנוכחי היא שבשנת 2008, יוכפל מספר המתנדבים לעומת 2007.

 

רק 30 קיבוצים מארחים מתנדבים היום אך בתנועה הקיבוצית מעוניינים גם כיום להמשיך ולהיענות לכל הפניות. לצורך כך הופנתה השבוע קריאה נוספת המיועדת לקיבוצים נוספים לשקול הצטרפות מחודשת לפרויקט. במכתב לקיבוצים מפרטת מנהלת מחלקת מתנדבי חו"ל, רינה קרן, את היתרונות בקליטת המתנדבים ובהם תוספת חברה צעירה וססגונית לקיבוץ, גיוון ורעננות. היא מדגישה את חשיבות הפרויקט למדינת ישראל, בכך שהמתנדבים הופכים למעין "שגרירי" הסברה עבורה במדינת מוצאם.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים