תמיכה בקיבוץ מגוון בשדרות

14.2.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

תמיכה בקיבוץ מגוון בשדרות

נחמן גלבוע

.

המטה השיתופי החליט לארגן פעילות התנדבותית לסיוע לחברי קיבוץ מגוון שבשדרות ולתושבי העיר.

 

משלחת מטעם המטה השיתופי, שביקרה ביום שלישי שעבר בקיבוץ מגוון, חשה במשך מספר שעות את המתח ואת החרדה, המלווים את חברי הקיבוץ העירוני ואת תושבי העיר במשך למעלה משבע שנים. במהלך הביקור, שהתקיים יום לפני שטיל קסאם פגע פגיעה ישירה באחד מבתי הקיבוץ, נשמעה מספר פעמים אזעקת "צבע אדום", ומספר טילים נפלו בשדרות ובסביבה. "חשנו שגם שם העצבים מתוחים ברמה שקשה לחיות אתה", מספרת חברת המשלחת, ניצן פלדמן, "הם דיברו על המחיר הכבד שמשלמים הילדים, ועל התלבטות ההורים, אם יש להם זכות לגרום לילדיהם עוול כזה. הדילמה הזאת היא לא תיאורטית ולא היפותטית - היא רובצת לפתחם בכל חומרתה: מחד - זה הבית שלהם 'שהוא הכי קרוב לחלום שהיה לנו', זהו מפעל חייהם, והוא כולל את כל מה שהם עושים בעיר שדרות, ויש להם אחריות גם על מה שקורה בה. מאידך - קיימות הדאגה והאחריות לשלום הילדים ולביטחונם, לשלמותם ולבריאותם הנפשית".

 

בשיחה, בהשתתפות מזכירי הקיבוץ, גלי בסודו ודורי רימון, ומנהל עמותת גוונים, ניתאי שרייבר, ביררו חברי המשלחת במה הם יכולים לסייע. הם שמעו על הצורך של אנשי הקיבוץ ושל אנשי שדרות להתאוורר מדי פעם מחוץ לקו האש, על פעילות הפגתית שיכולה לעזור לילדים ולהוריהם באמצעות מתנדבים, שיבואו למקום או על ידי הוצאת הילדים לשעות בילוי מחוץ לטווח ההפגזות, ועוד. במטה השיתופי החליטו להירתם לנושא ולרכז את הפעילויות באמצעות רכז המטה, מריו טויב.

 

קיבוצים המעוניינים להתנדב לפעילות תמיכה בקיבוץ מגוון - מתבקשים לפנות למריו טויב:03-6925324, 052-4269064, או בדוא"ל mario_t@tkz.co.il

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים