קו התפר - איך מתלבשת יהודית ינהר ממושב ציפורי

7.2.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

קו התפר

מעיין נטעלי-סמולר

.

יהודית ינהר

מטיילת בעולם

בת 22

מושב ציפורי

 

מהרגע שידעתי לדבר וללכת, לא נתתי לאף אחד אחר להלביש אותי. כילדה אהבתי מאוד להתחפש, ומאוחר יותר, בגיל ההתבגרות, כאשר במושב רוב הבנים לבשו חולצות צבא וג'ינס והבנות הלכו עם גופיות וג'ינס, הייתי לובשת שמלות תחרה ומלמלות, מטפחות על הראש ומשקפי שמש ורודים. בשבילי הלבוש היה ביטוי אישי יצירתי, ולמרות שלפעמים היו קוראים לי "מגניבה" בלעג, זה איפשר גם לאנשים אחרים להעז.

 

היום קצת יותר יישרתי קו, ולפעמים אני לובשת ג'ינסים, אבל בשיער שלי תמיד יהיה משהו שונה. גם אם אלבש טרנינג, עדיין יהיה לי פרח בשיער או חרוזים.

 

אף פעם לא אלך עם טייץ וגם לא עם נעלי עקב, כי אני גבוהה. גם שחור לא אלבש. אני אוהבת בגדים צבעוניים, אבל כמעט לא מתאימה צבעים, לפחות לא באופן מודע, ובסופו של דבר, יוצא לי צבעוני והרמוני. כמעט שאין לי בגד, שכמו שקניתי אותו ככה הוא נשאר. בדרך כלל, אני מוסיפה רקמה או חרוזים. אני אוהבת לתפור ולשכלל לעצמי את הבגדים כאופן של ביטוי אישי, של שמחת חיים ושל נינוחות. אין לי עקרונות בלבוש, הכול נובע מתוך מי שאני, וגם אם לפעמים זה נראה שאני מתלבשת שונה לעומת הרבה אנשים, אני לא שוברת את הראש לפני, ולא מתלבטת מה ללבוש. הכי חשוב שיהיה לי נוח ושארגיש יפה.

 

בקיץ אני יכולה לשים צעיף בתור חצאית ואיזו גופייה, כי אני אוהבת ללבוש כמה שפחות בגדים. בכלל, אם היה אפשר הייתי הולכת ערומה. אין לי מסגרות או כללים, לא לעבודה, לא ללבוש ולא למפגשים. אני מדברת עם מבוגרים וילדים באותו אופן, ודברים קורים אצלי בזרימה, כי אני מאוד מהירה ובלתי אמצעית. אני חושבת, שהרבה מדי פעמים אנחנו דופקים חשבון לאנשים, שדופקים חשבון לאנשים, במקום להרגיש את הכיף שבלהיות עצמך. אני לובשת תמיד מה שאני רוצה, כי אני נפש חופשייה. אני אוהבת את המשפט הזה, שנחרת לי בראש מאיזה סרט אמריקאי: "כשאתה מסתכל למישהו בעיניים, אתה בקושי שם לב מה שהוא לובש".

 

מעיל - מחנות יד שנייה בקיבוץ 'העוגן'

כפכפי נאות - ישנים ועברו הרבה גלגולים

מכנסי קורדרוי - משוק הפשפשים

שמלה הודית - מ"נאני" ביפו

צעיף - של אימא שלי מפעם

שרשרת - הכנתי מאבנים ומחרוזים

שרשרת צדפים - מאח שלי באמריקה

נזם - הכנתי עם פלייר וחוט זהב

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים