גילת פורש מהנהלת חבצלת: זה הזמן הנכון להגיד שלום

7.2.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

גילת פורש מהנהלת חבצלת: זה הזמן הנכון להגיד שלום

נחמן גלבוע

.

מנכ"ל קרן חבצלת לשעבר, אריה גילת מקיבוץ חצור, החליט להתפטר ממועצת המנהלים של חבצלת. סיבת ההתפטרות אינה כרוכה בהתנהלות הקרן, אלא בהחלטתו של גילת שהגיעה העת לנוח מפעילות ציבורית, במלאת לו 90 שנה. "ב-5 באפריל 2008 אני מקווה להגיע לגיל המכובד - 90 שנה", הוא מציין במכתב לחברי מועצת המנהלים, "ואני מרגיש שזה הזמן הנכון להגיד לכם שלום. את חבצלת אני מלווה כמעט מיום היווסדה. זה עשר שנים כמנהל בפועל, וקרוב ל-30 שנה כחבר במועצת המנהלים. זו גם הזדמנות להזכיר שני אנשים שיזמו והקימו את חבצלת: מנחם בדר (מזרע), רפאל אלון (להבות הבשן). חבצלת הוקמה ב-1967, ואני הצטרפתי למועצת המנהלים, במקום רפאל אלון, כמנהל קרן השומר הצעיר ב-1969.

 

חבצלת ידעה ימים טובים וימים קשים, אבל תמיד, גם בימיה הקשים ביותר, היא הגשימה את מטרתה לעזור לאמנים ולתמוך בחינוך ובתרבות. במשך השנים הפכה חבצלת למוסד הפיננסי המרכזי של הקיבוץ הארצי. אודה ולא אבוש, חבצלת הפכה לחלק מחיי, מהפעילות שלי, והייתי שותף מלא להתפתחותה. לכן לא קל להיפרד ממנה, אבל השכל הישר אומר די, מספיק".

 

גילת מוסיף, כי הוא מודיע על התפטרותו עכשיו, כדי שיספיקו לבחור לו מחליף עד יום הולדתו. בספרו האוטוביוגרפי של גילת, שיצא לאור לפני חמש שנים, הוא מספר שב-1988 כששימש כרכז המחלקה הפרסונאלית של הקבה"א והוא בן 70 שנה, שאל את מזכיר התנועה דאז, ג'ומס, אם יוכל למלא את תפקיד המנכ"ל בגיל זה. ג'ומס ענה לו, שהדבר בהחלט אפשרי ואפילו למשך עשר שנים, וכך היה. בתקופתו הופרדה חבצלת מקרן השוה"צ, והלכה והתבססה בזמן שגופים תנועתיים אחרים קרסו.

 

מכתב ההתפטרות של גילת ריגש כמה מחברי מועצת המנהלים, שהשיבו לו במכתבי תודה והערכה. "מבחינתי, אתה שייך לאותה קבוצת אישים שהייתה לה הזכות ליצור ולקבוע את אבני היסוד של הקיבוץ הארצי", כתב לו יו"ר מועצת המנהלים, יעקב בכר. ועו"ד אמיר גנז כתב, "השנים שבהן ניהלת את חבצלת ייזכרו כתקופה, שבה התבססה החברה והפכה למכשיר מרכזי בפעילות התנועתית".

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים