ספורטל - מדור ספורט

31.1.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ספורטל

טל אלמליח, אופיר גוברין

 

כדורסל: ילדים לאומית

 

בקעת בית שאן: איך לתת הכול בידיעה שהאליפות אבודה?

 

קבוצת הילדים לאומית של המועצה האזורית עמק בית שאן נחלה בשבוע שעבר הפסד 63:57 לעפולה/גלבוע, ש"סגר" בעצם את הסיכויים המעשיים שלה להיאבק על האליפות בליגת הילדים לאומית. "ילדי גלבוע/עפולה היו טובים יותר לאורך כל המשחק והובילו במחצית 33:25", מדווח צור לביא, הרכז המקצועי של מחלקת כדורסל בבקעת בית שאן. "אנחנו לא הובלנו אפילו פעם אחת במשחק, ורק צמצמנו פעמיים להפרשים של סל אחד, פעם אחת במהלך הרבע השלישי 45:43 ופעם אחת ברבע האחרון ,50:47 אבל לא יותר מזה. המצב כרגע הוא, שיש לנו הפסד כפול לגלבוע/עפולה (61:58 בסיבוב הראשון), עובדה שבעצם "חיסלה" את האפשרות הריאלית לסיים במקום הראשון, כבר עם תחילת הסיבוב השני". הרבו לקלוע: ליאור קוויק 21 (שש שלשות), ליאור גלזר (15), אלמוג בן עמי (9), דרור שאול (7). לקבוצת הילדים יהיה זה יעד מנטלי חשוב, להמשיך במאמצים למרות שלמקום הראשון כבר לא יגיעו. קבוצת הבוגרים ליגה א' של בקעת בית שאן גם הפסידה בשבוע שעבר בבית 79:68 ליפיע, במשחק שפתח את הסיבוב השני של הליגה. במחצית הוליכה יפיע .44:37 הרבו לקלוע: עמית רצאבי, אורון טוכמן ואורי נגר 16 נק' כ"א. בית שאן ממוקמת מקום חמישי בליגה, עם שישה ניצחונות ב-11 משחקים.

 

נוער לאומית

 

סוגרת הטבלה, גן שמואל מנשה, הפסידה בבית למובילת הטבלה, הפועל גליל עליון 85:81

 

למרות ההפסד, יש נקודות אור בגש"מ (גן שמואל). בסיבוב הקודם הייתה התוצאה הרבה פחות מחמיאה: 43:85 לגליל עליון. לאחר יתרון 39:45 בסיום המחצית, חשבו בגליל שהמחצית השנייה תהיה קלה יותר, אבל המארחים נתנו פייט עד הסיום. וכמו כן, לראשונה העונה התייצבה הקבוצה מגן שמואל בסגל מלא של תשעה שחקנים למשחק, גם אם שניים מהם (ניצן רובינשטיין ואסף מורמי) משתדלים אבל עדיין חלודים מהפציעה הארוכה (כחודשיים בלי אימונים). אצל כל קבוצה נורמאלית תשעה זה סגל חסר מאוד, אבל בתור קבוצה שהעבירה סיבוב שלם עם שישה-שבעה שחקנים, תשעה זה המון שחקנים. גליל שומרת על מאזן מושלם, אבל נאלצה לעבוד הרבה יותר קשה משציפתה, בייחוד לנוכח הטיול הקליל בסיבוב שעבר ועקב מחסור בשחקנים (חלקם פצועים וחלקם חולים). עם זאת, בסיום המחזור ה-13 של הליגה, עדיין אין לה סיבה לדאגה. בשבוע שעבר התמודדה גליל עם הפועל נהריה, הממוקמת במקום העשירי מתוך שנים-עשר, וגש"מ פגשה את הרצליה, מקום שני.

 

בוגרים גברים לאומית

 

הפועל מגידו/יקנעם עולה למקום חמישי

 

בשבוע שעבר נפתח הסיבוב השני בליגה הלאומית, ובמסגרתו אירחה בית"ר בנימינה את הפועל מגידו/יקנעם. לפני המחזור הייתה בנימינה ממוקמת במקום האחרון בטבלה, עם שלושה ניצחונות בלבד ועם תקווה לניצחון כדי לשפר עמדות במאבקי התחתית. לעומתם, האורחים, במקום השישי, עם שבעה ניצחונות, רצו ניצחון שיקרב אותם יותר ויותר אל הצמרת הגבוהה. איתן ברקאי, מאמן מגידו, פתח את המשחק בחמישייה נמוכה יחסית, שכללה את: דורי אסף, רימון יבזורי, ניב ברקוביץ', מוזס סונקו, ושי ברוך. כבר מהפתיחה נטלה מגידו/יקנעם את ההובלה, כאשר שלשות של ברקוביץ', סונקו, ויבזורי העלו אותה ליתרון 14:6. טל רונן וצחי גייזלר החזירו שלשות משלהם, ובאמצע הרבע התוצאה התייצבה על .14:12 חטיפה של רימון יבזורי הובילה למתפרצת שנגמרה בשתי נקודות של אסף, ושוב ההפרש החל לצמוח. ארבע נקודות רצופות של רוקני הורידו חזרה לשתי נקודות הפרש, אבל שלשה נוספת של סונקו וחדירה נהדרת של אסף, שנגמרה בשתי נקודות אבל עלתה לו בפציעה בגבה, סגרו את הרבע בתוצאה 23:18 לאורחים. ברבע השני השלים רוקני שמונה נקודות רצופות עבור בנימינה, ובעזרת שלשה של גלייזר וסל של שוטבין, בנימינה משווה ל-,29:29 ארבע וחצי דקות בתוך הרבע. אסף חזר לפרקט וקלע שלשה, שהחזירה את היתרון למגידו/יקנעם. עוד חמש נקודות של רוקני העלו את בנימינה ליתרון שני במשחק, אבל אור סלע עם שלשה דאג להחזיר מהר מאוד את היתרון אל האורחים. רוקני עוד השווה ל-37:37, אבל חמש נקודות של לירון יבזורי, בתוספת שתי נקודות של ברקוביץ', דביר בשן, ושון דניאל, הובילו ריצת 13:2, עד ל-50:39, שלוש שניות לסיום המחצית. עבירה בלתי ספורטיבית של ברקוביץ' על ליוטרין, שקלע נקודה מהקו, והוסיף סל מדהים, כשנשארו 0.7 שניות לסיום הרבע, קבעו 50:42 בהפסקה. גם הרבע השלישי נפתח בריצה של מגידו/יקנעם. אסף חטף כדור לרוקני, ורץ לשתי נקודות קלות, ובתוספת שלשה של דניאל, העלו ל-57:42. בנימינה הצליחו לצמצם קצת בעזרת ארבע נקודות רצופות של סגל, אבל שתי שלשות נוספות של דניאל החזירו את האורחים ליתרון דו-ספרתי, 64:52. חמש נקודות רצופות של אסף העלו את מגידו/יקנעם ליתרון שיא, 71:55, שתי דקות לסיום הרבע. שתי נקודות של ולאדי ירמישין מצד אחד, ומהצד השני סל של גל חלמיש סגרו את הרבע בתוצאה 75:63 למגידו/יקנעם. בחצי הראשון של הרבע הרביעי שתי הקבוצות מיעטו לקלוע, ורוב הנקודות נקלעו מקו העונשין. שחקני מגידו/יקנעם הצליחו לקלוע רק שבע נקודות בחמש הדקות הראשונות, שהתחלקו על בשן, ירמישין, אסף וברקוביץ', וחמש מתוכן נקלעו מקו העונשין. מהצד השני, בנימינה קלעה עשר נקודות, כששש מתוכן על ידי סגל. שמונה נקודות של ברוך משלושה אסיסטים של סלע, ובצד השני חמש נקודות של שגב, הביאו את הקבוצות ל-94:81 לטובת מגידו/יקנעם, שתי דקות וחצי לסיום המשחק. ריצת 10:1 של בנימינה, בראשותו של שוטבין, הורידה את ההפרש ל-95:91, קצת יותר מדקה לסוף המשחק. סל ועבירה על רוקני ועוד שתי קליעות עונשין של שגב הורידו את ההפרש עד לשלוש נקודות, 19 שניות לסיום ההתמודדות, 99:96. ברקוביץ' דייק בשתי קליעות עונשין וסגר את המשחק, 101:96 למגידו/יקנעם בסיום.

 

השתתף בהכנת הכתבה: אופיר גוברין

 

כדורעף גברים

 

על אף הציפיות, הפסידה מטה אשר בשבוע שעבר 3:0 למכבי ת"א, הממוקמת ראשונה ושעד המשחק הובילה על מטה אשר רק בהפרשי מערכות. מכבי ניצחה (20:25,14:25,23:25) והתבססה במקום הראשון.

 

בתחילת השבוע התקיימו משחקי הגומלין ברבע גמר גביע המדינה בכדורעף, ומטה אשר ומכבי נפגשו שוב כשמטה אשר עוד גוררת הפסד ביתי 3:2 לתל אביב במשחק הראשון, שנערך במטה אשר. זה יהיה המפגש הרביעי העונה של השתיים, כשבכל שלושת הקודמים ניצחה מכבי. בשבוע הבא תשחק מטה אשר, במסגרת הליגה, נגד עירוני קריית אתא. דווקא המעפיל-עמק חפר מנשה ניצחה השבוע בצורה משכנעת את סוגרת הטבלה עילבון 0:3 ותשחק במסגרת הגביע מול עירוני "קסטרו" בת ים. במשחק הראשון המעפיל ניצחה 0:3.

 

רדיו חזק

 

כבר 22 שנה משדר קיטו הנדלר (יפעת) משחקי כדורסל בליגות הבכירות בכדורסל עבור התוכנית 'צעד וחצי' בגלי צה"ל. התוכנית שמגיש אלי ישראלי מאז שנת 1986, ושאליו הצטרף שמעון אמסלם, שחקן העבר (עבר קרוב, שנות התשעים), הייתה עד הופעת ערוצי הספורט מוסד תרבותי מוביל בישראל, וכיום היא משמשת אמצעי יעיל לנהגים להתעדכן בתוצאות הליגה תוך כדי נסיעה. ישראלי ואמסלם משדרים מהאולפן, ומדלגים בין האולמות השונים בהם מתקיימים המשחקים. לצדו של הנדלר, נשוי +4, רכז הביטחון של יפעת ורכז החינוך של כיתות ז'-י"ב בקיבוץ, עובדים בתוכנית ("בהתנדבות", הוא מדגיש, "למען הספורט והחיילים") גם שחקני העבר מיכה שוורץ (חולתה) שמפרש את המשחק בגליל העליון, ואלון גל (גבת), שמפרש בעפולה-גלבוע. בקרוב יעשה הנדלר הפסקה בשידור המשחקים מהצפון כשייצא, בפעם השנייה, לשליחות ציונית בת כמה שנים בדרום אמריקה מטעם הסוכנות היהודית.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים