משרד הביטחון ממשיך למגן את היישובים בצפון ובדרום

31.1.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

איתן ברושי

משרד הביטחון ממשיך למגן את היישובים בצפון ובדרום

נחמן גלבוע

 

ב-2,000 מקלטים ציבוריים מתוך 3,300, הנמצאים בקו העימות בצפון, הושלמו עבודות השיקום או שהן עדיין בעיצומן. כך מסר עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, איתן ברושי, שהנושא נמצא גם בתחום אחריותו. בשיקום המקלטים, שבמועצות האזוריות ובערים מרמת הגולן ועד למטה אשר שבגליל המערבי, הושקעו כ-90 מיליון שקל, ועתה נערכים להשמת השליש האחרון שנותר. בנוסף, משקמת הקרן לידידות של הרב אקשטיין שורה של מקלטים פרטיים. "הכוונה היא להביא את המקלטים הציבוריים לרמת כשירות גבוהה", אומר ברושי, "ולאפשר שהות ארוכה בעת הצורך. לאחר שהעבודה תושלם, יצטרכו לתחזק אותם בהתאם".

 

ושא מרכזי, שבו עוסק המשרד בימים אלה, הוא כמובן יישובי עוטף עזה, שם ישוקמו וישודרגו כ-120 מקלטים ציבוריים במועצות האזוריות, בעלות של מיליוני שקלים שיגיעו מקרן היסוד ומתקציב המדינה. ביום ראשון השבוע השתתפו ברושי וסגן שר הביטחון, מתן וילנאי, בפגישה עם ראשי היישובים בעוטף עזה.

 

"במקביל להשלמת היערכות היישובים בעוטף עזה", אומר ברושי, שהצטרף לפגישה עם ראשי היישובים, "קיימנו פגישות גם עם ראשי המועצות האזוריות רמת נגב, הערבה התיכונה וחבל אילות, על מנת להיערך לסכנות העלולות לנבוע מהמצב החדש שנוצר ברפיח ומאפשרות המעבר לסיני".
 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים