רפפורט: ניתן לבנות אתר הנצחה לכל קיבוץ ברבע מן המחיר שמציעה המזכירות

24.1.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

רפפורט: ניתן לבנות אתר הנצחה לכל קיבוץ ברבע מן המחיר שמציעה המזכירות

נחמן גלבוע

 

מול הצעת אידאה של משמר העמק, מציעה מגוון אפקט משדרות מחיר נמוך בהרבה בתוספת דמי אחזקה שנתיים

 

התנועה הקיבוצית מציעה לקיבוצים לרכוש חלק באתר הנצחה וירטואלי, בסכום של עשרת אלפים דולר לקיבוץ, שמתוכם מסובסדים 8,000 דולר על ידי הארגונים הכלכליים.

 

 ישראל רפפורט מגן שמואל, שהקים וניהל את אתר האינטרנט התנועתי ומשמש כיום כמנהל פיתוח עסקי בחברת מגוון אפקט של הקיבוץ העירוני מגוון שבשדרות, טוען כי אפשר לעשות זאת במחיר נמוך בהרבה.

 

מגוון אפקט בנתה את האתר התנועתי, ולדברי רפפורט, היא יכולה לבנות אתר לכל קיבוץ במחיר של כאלפיים שקל! ובתוספת דמי אחזקה שנתיים. רפפורט הוסיף, כי סבסוד המיזם על ידי הארגונים מסתכם במיליוני שקלים, שניתן להפנות למטרות חיוניות אחרות. הוא ציין, כי מדובר בסבסוד למצרך, שממנו נהנים גם קיבוצים עשירים, ולא לנצרך, וכי המיזם לא התנהל בצורה שקופה ונאותה. בסיום דבריו ביקש רפפורט, כי מזכירות התנועה תקיים דיון בנושא אתר ההנצחה הווירטואלי, וכי ייערך מכרז פתוח שבו תינתן עדיפות לחברות קיבוציות.

 

בתגובה אומר מזכיר התנועה, גברי ברגיל, כי מדובר בתחרות מסחרית בין שתי חברות קיבוציות, וכי המספרים שבהם נקב רפפורט מופרזים ביותר. "האפשרות ליצור אתר הנצחה אינטרנטי הועלתה ביוזמת חברת אידיאה - מערכות מידע של משמר העמק", מציין ברגיל, "וחשבנו שלא יהיה זה נכון לקחת מהם את הרעיון ואת היוזמה, ולצאת עם זה למכרז פתוח. מרגע שהוחלט ללכת אתם, נערך משא ומתן כספי, שבסופו סוכם על סכום של מאה אלף שקל להקמת האתר וחיבור כל הקיבוצים אליו. הארגונים הכלכליים הסכימו לתרום את הסכום הזה מתוך הכרה בחשיבות הנושא, וגם הם בדקו היטב את המחירים בשוק הזה. הסכום השנתי שיוטל על כל קיבוץ הוא כ-3,000 שקל, ומספר קטן של קיבוצים שלא יוכלו לעמוד בזה יהיו פטורים מתשלום. אני חושב שכשמדובר במיזם אנושי ורגיש כזה, כל סיוע יתקבל בברכה. אני אשמח אם ישראל והחברה שבה הוא עובד יצטרפו למיזם".

 

האחראית על הנושא בתנועה היא פאולה גלוזמן ממחלקת התרבות, וכבר נערכו מספר ימי עיון, שבהם הוצגה התוכנה בפני נציגי הקיבוצים. לדבריה, כל קיבוץ נדרש לשלם סכום חד פעמי של 2,000 דולר לרכישת התוכנה, וסכום שנתי של 600 דולר לאחזקה. ראש שולחן הארגונים, גיורא מסד, אישר שמדובר בסכומים שבהם נקבו ברגיל וגלוזמן.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים