למרות הכול: "בראשית שלום" לאיטליה - להקת התיאטרון של עמותת "בראשית לשלום" יצאה לאיטליה לציון יום השואה הבינלאומי
24.1.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

למרות הכול: "בראשית שלום" לאיטליה

נחמן גלבוע

בזכות התערבות מהירה של גורמים בתנועה הקיבוצית ושל חברי קיבוצים בעלי תפקידים ממלכתיים, בוטל האיסור שהוטל ברגע האחרון על יציאת ארבעה חיילים לאיטליה, במסגרת להקת תיאטרון יהודית-ערבית. ביום ראשון לפנות בוקר יצאה לאיטליה להקת התיאטרון של עמותת "בראשית לשלום", שמנוהלת על ידי שני חברי קיבוץ סאסא, עדנה ויהודה קלו לבנה. בלהקת התיאטרון צעירים יהודים וערבים, ולציון יום השואה הבינלאומי שחל השבוע הם יעלו את המופע "אנה בשחקים", על פי יומנה של אנה פרנק, וזאת על פי הזמנתם של חמישה ראשי עיר וראשי מחלקת חינוך ממחוזות שונים באיטליה: רוביגו (ונציה) מילנו, סנטילריו (בולוניה) ארצו וסנספולקרו (טוסקנה) .

 

מאחר שבקבוצה שהוזמנה להופיע בין ה-20 עד ה-27 בינואר (יום שחרור מחנה אשוויץ), משתתפים גם ארבעה חיילים בשירות סדיר, הנמצאים במסלול הנח"ל של הגרעין מטעם השומר הצעיר, ושלוש בנות בשנת שירות, הביע הצבא התנגדות. בקבוצה גם חיילת משוחררת, שלושה סטודנטים מגוש חלב, סטודנט מפקיעין ושמיניסט מראשון לציון.

 

מארגני המסע הופתעו לקבל תשובה שלילית ממפקדם של החיילים, שלושה ימים לפני יציאת המשלחת לחו"ל. רק לאחר התערבותם של יוסף אנגל (ג'וחא) מבית הנשיא, ח"כ אבו וילן, יואל מרשק מאגף המשימות, ואיתן ברושי, עוזר שר הביטחון, שהסבירו לקצין חינוך ראשי ולפרקליטות הצבאית את חשיבות המיזם, הגיע ביום שישי אחר הצהריים, יממה לפני הטיסה, אישור יציאה עבור כל משתתפי המסע.

 

"לעמותה שלוש להקות", מספרת עדנה קלו-לבנה, המנהלת הפדגוגית של בראשית לשלום, "וזו הפעם ה-18 שמשלחת מטעם העמותה יוצאת להופעות בחו"ל. המופעים שהנערים מציגים במוזיקה, במחול ובתיאטרון, נוגעים בלב הצופים ומעוררים בקהל רגשות עמוקים של הזדהות, הבנה ואמפתיה. אנו חשים שליחות אמיתית לשיפור תדמית ישראל ולשינוי האווירה של דה-הומניזציה ודה-לגיטימציה כלפי המדינה". בעלה, יהודה קלו-לבנה, מסכם: "יצאנו להזכיר שמדינת ישראל חיה וקיימת, שהתקווה לשלום ולפיוס עודנה בלבנו, שאנחנו חיים במקרוקוסמוס של תרבויות זה ליד זה ושאנחנו לא לבד. ויש לנו כוח להציג לעולם הרחב את פניה היפות של ישראל". 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים